W twoich oczach

Wydawnictwo WasPos
2024-04-24
2024-04-24
Romans Strażak Mężatka On młodszy Różnica wieku Motocyklista

Iga to 40 letnia matka nastoletniego chłopaka i żona. Od dłuższego czasu czuje się zaniedbana przez męża, który zatracił się w pracy. Pewnego dnia poznaje przystojnego Wojtka, który jest oczarowany kobietą. Iga jednak tak szybko jak się pojawiła, tak szybko znika. Splot wydarzeń sprawi, że ich drogi ponownie się skrzyżują, a wtedy Wojtek nie da jej tak łatwo uciec.

Z pozoru historia brzmi banalnie, jednak taką nie jest. Autorka pokazuje nam, że każdy z nas potrzebuje bliskości drugiej osoby, jej wsparcia i miłości. Nie można dać się stłamsić i robić wszystko dla drugiej osoby nie dostając nic, albo co gorsze wieczne pretensje i poniżanie. Jest to bardzo ważne przesłanie.

Polubiłam Igę. Jesteśmy w podobnym wieku i doskonale ją rozumiałam, że jako matka i kobieta chciała mieć wsparcie męża. Tylko co jak mąż na każdym kroku ją odtrąca? Ile można znieść? Z drugiej strony będąc małżeństwem trzeba walczyć, ale w pojedynkę jest ciężko. Tego muszą chcieć dwie strony.

Wojtek za to z jednej strony tajemniczy, przystojny strażak, z drugiej strony cierpliwy, pomocny i troskliwy. Tylko czy wytrwa w walce o Igę? Każdy ma swoje granice.

Książkę czyta się bardzo szybko. Z każdą stroną byłam coraz bardziej ciekawa jak to wszystko się potoczy. Kogo ostatecznie wybierze Iga. W efekcie nie wiem kiedy, a dotarłam do końca. Gorąco polecam ten wciągający romans przepleciony walką o swoje szczęście, oraz rozterkami między sercem, a rozumem. Miło było móc przeczytać tą historię ❤️

Z...

Idealne czy wyidealizowane życie? Iga wraz z mężem i synem mieszka w Wilanowie, wiedzie spokojne, dostatnie, dobre życie. Czy naprawdę dobre? Może tych dwoje dopadła rutyna i zatracili się dla pracy, aby żyć na pewnym poziomie? Daniel z pewnością oddał się pracy i własnym rozrywkom, zapominając o bliskich. Praca w korporacji, awans zmienił go w beznadziejnego męża i ojca. Dla rodziny nie miał czasu w swym rozkładzie. Każdą wolną chwilę, weekendy spędzał z kolegą oddając się rozrywkom. Rodzinie tłumaczył to potrzebą odreagowania od pracy.

Chłód relacji małżeńskiej i rodzinnej zmusił Igę do zastanowienia nad sensem utrzymywania małżeństwa, które dla Daniela było balastem. Wspierała syna, spajała rodzinę, która się rozsypała. Mąż od ignorancji przeszedł do poniżenia i odrzucenia jej, niszcząc całkowicie wszystko co razem zbudowali przez dwie dekady..

Jedno przypadkowe spotkanie z motocyklistą odmieniło jej życie. Wypadek męża, pomoc strażaka Wojtka wywróciły cały porządek i stabilność, jaką dotąd mieli. Teraz musiała stawić czoła nowym wyzwaniom, opieka nad potrzebującym, utrzymanie rodziny. Gdy rezygnacja z własnego szczęścia wydawała się właściwa, w imię poświęcenia z obowiązku, wtedy mąż odkrywa swoje brudne sekrety przyznając się do zdrady, oszustwa bez wyrzutów, rani ją i niszczy emocjonalnie.

Pomocną dłoń do Igi wyciąga Wojtek, dając jej namiastkę szczęścia. Chwile zapomnienia i radości ratują ją od upadku. Syn z aprobatą patrzy na matkę, silniejszą i szczęśliwą. Ulotne chwile przerywa upadlające zachowanie męża.

Czy Iga odważy się zawalczyć o własne szczęście? Presja bliskich, poczucie obowiązku i przysięgi przytłacza. Wojtek zdeterminowany i zachęcony budowaniem wspólnej  relacji z Igą i jej synem, odrzuca rolę “drugiego” i domaga się od niej podjęcia decyzji. Jakiego wyboru dokona Iga? Czy zdecyduje się postawić wszystko na jedną kartę i zacząć życie od nowa, wolna?

Piękna historia o miłości, która umarła i nowego uczucia powstałego w jej miejsce. Tylko odważni potrafią dopuścić ją do głosu, przyciszając rozsądek. A może są to naiwni, którzy zawierzają szczęście dla miłości. Zachęcam do lektury. Wybory dojrzałej kobiety, dylematy codzienności i obowiązki na drodze do szczęścia. Każdy zasługuje na szczęście, ale wielu przypłaciło to wysoką ceną. Historia Igi wskazuje potrzebę walki o siebie, zanim nasze poświęcenie i oddanie zostanie zniweczone i obróci się przeciwko nam.

Współpraca barterowa
Dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji.

Otrzymana historia jest mieszanką wydarzeń w życiu bohaterki,która doznaje wielu ciosów od życia.Samotność w małżeństwie i wychowanie syna,niezrozumienie matki i teściowej,które zawsze wiedzą najlepiej,kończąc na spotkaniu młodszego strażaka w którym otrzymuje bezinteresowne wsparcie.Autorka zrzuca na Igę ogrom obowiązków oraz zmusza ją do podjęcia życiowych decyzji.To sprawia,że nie możemy ani na chwilę się nudzić.
💫Otrzymujemy bardzo dobrą historię w której pożądanie miesza się z sumieniem.Przez to decyzje podejmowane są przez rozum a nie serce.W wyniku czego mamy niezrozumienie w podjęciu ważnych decyzji.Dopiero zobaczenie prawdy na własne oczy jest początkiem walki o siebie.

💫Powieść wielokrotnie zaskoczyła mnie przebiegiem wydarzeń oraz decyzjami podejmowanymi przez bohaterów.Do końca nie można przewidzieć zakończenia i dzięki temu czyta się z zapartym tchem.

💫Jest to życiowa historia dojrzałej kobiety,która musi stawić czoło narastającym problemom i postawić na swoje przyjemności.

P O L E C A M

Książka jest bardzo słaba, zero fabuły, zero emocji. Głowy wątek to zdrada, a główna bohaterka to infantylna w zachowaniu czterdziestolatka, która co chwilę zmienia zdanie i sama nie wie, czy jest tą porządną i stateczną, czy jednak niekoniecznie. Jej hipokryzja była wręcz odstręczająca. Mnóstwo błędów w tekście, który swoją drogą jest bardzo słabej jakości, ciągle powtarzające się zwroty oraz głupie i żenujące teksty wypowiadane przez bohaterów, czy opisane sytuacje skutecznie zniechęcały do dalszego czytania. Dobrnęłam do końca, ale jakim kosztem... "Serdecznie nie polecam".

• Brak
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki W twoich oczach