Ubezpieczenie Psa i Kota i wszystko co chciałbyś o nim wiedzieć

Okładka książki Ubezpieczenie Psa i Kota i wszystko co chciałbyś o nim wiedzieć Barbara Kornak
Okładka książki Ubezpieczenie Psa i Kota i wszystko co chciałbyś o nim wiedzieć
Barbara Kornak Wydawnictwo: Barbara Kornak poradniki
poradniki
Ubezpieczenie Psa i Kota i wszystko co chciałbyś o nim wiedzieć
Barbara Kornak
2024-04-06
2024-04-06

Muszę przyznać, że coraz więcej słyszę o ubezpieczeniach psów i sama od jakiegoś czasu zastanawiam się nad taką opcją. Kiedy zobaczyłam tą pozycję od razu zgłosiłam się z chęcią jej przeczytania, bo temat jest ważny i na czasie. Coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie swojego czworonoga. Chyba każdy właściciel może przyznać, że koszty weterynarza nie są małe, a z wiekiem zwierzęcia rosną. Sama mam dwa psy i dobrze to wiem.

W książce mamy pokazane różne rodzaje ubezpieczeń zarówno weterynaryjnych jak i na przykład turystycznych. Możemy przekonać się również jakie jeszcze zwierzęta oprócz psów i kotów można ubezpieczyć. Książka jest napisana bardzo przejrzyście. Mamy w niej podane tabelki różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które mają opcję dla zwierząt i ich porównanie.

Dla mnie to bardzo dobra pozycja dla wszystkich właścicieli zwierzaków. Na pewno dalej będę zgłębiać ten temat, ale dzięki tej pozycji będzie mi łatwiej.

@zaczytana_karolina
#współpracabarterowa #ebook #kwietniowapremiera
@ubezpieczeniapsaikota
#ubezpieczeniepsaikota #barbarakornak
Przedstawiam wam super poradnik który idealny dla właścicieli psów i kotów i tych co planują zwierzaka . Gdy kupujemy,bądź adoptujemy pupila wybieramy gadżety itp ale ten poradnik pokazuje że warto najpierw pomyśleć o ubezpieczeniu tak ważnym elementem np.na leczenie weterynaryjne, wypadki. Ubezpieczenie zawiera polisę na życie a pamiętajmy że nasz pupil to również członek rodziny o którego warto tak samo dbać. Sama mam kota , Karmelka 🐱 ma 3 latka i postaram się również o takie ubezpieczenie na przyszłość. Polecam przeczytać bo warto i przemyśleć . Autorce dziękuję za możliwość współpracy 🐱🐶🐱🐶🐱🐶

@zaczytana_karolina
#współpracabarterowa #ebook #kwietniowapremiera
@ubezpieczeniapsaikota
#ubezpieczeniepsaikota #barbarakornak

Czy zastanawialiście się jak wiele sytuacji może się zdarzyć w życiu waszych czworonogich domowników? Im także zdarzają się nagłe choroby, wypadki, zaginięcia czy kradzieże (szczególnie zwierząt rasowych). W takim przypadku ubezpieczenie może okazać się bardzo pomocne. Poszczególne towarzystwa (nie będę tu podawać nazw, znajdziecie rozpiskę w książce) oferują szeroki zakres usług w ramach wykupionej opcji. Podstawą jest pokrycie kosztów opieki weterynaryjnej nad zwierzęciem, włączając koszt uśpienia. To przykry temat, ale każdy z nim się zmierzy po latach wspólnego życia. W niektórych opcjach mamy do dyspozycji całodobową infolinię.

Towarzystwa ubezpieczeniowe pomagają także w poszukiwaniach zaginionych pupili i zapewniają im opiekę w przypadku hospitalizacji właściciela. Jest to ważne szczególnie w przypadku podróży z pupilem. Wiadomo, że mogą się zdarzyć różne sytuacje i warto zadbać o bezpieczeństwo naszego towarzysza.

Kolejnym tematem jest ubezpieczenie OC. Przydaje się ono w przypadku gdy zwierzak spowoduje jakąś szkodę: kot zrzuci cenny wazon, pies ugryzie sąsiada czy spowoduje wypadek komunikacyjny wybiegając na ulicę. Jako opiekunowie jesteśmy odpowiedzialni za szkody wyrządzone przez nasze zwierzęta – umyślnie bądź nie.

Odrębnym tematem jest ubezpieczenie najemcy i wynajmującego, przydatne w przypadku gdy zwierzę wyrządzi szkodę w wynajmowanym lokalu.
Nie wszystkie ubezpieczenia obejmują rasy agresywne – warto to sprawdzić.

Ubezpieczenia mogą też być przydatne osobom prowadzącym działalność zawodową związaną ze zwierzętami.

W poradniku jest mowa także o ubezpieczeniach koni i zwierząt hodowlanych od bardzo szerokiego wachlarza zdarzeń – włącznie z upadkiem statku powietrznego.

Autorka wyszczególniła w tabelkach wszystkie opcje ubezpieczeń. Wiedza została podana w przejrzysty i czytelny sposób. Szczegóły (jak np. koszt ubezpieczenia, zależny od różnych czynników) możemy sprawdzić na stronach internetowych wymienionych towarzystw. Warto też zweryfikować czy weterynarz w naszym mieście współpracuje z wybranym ubezpieczycielem.
W publikacji znajdziemy też wzmianki właścicieli o sytuacjach, w jakich pomogło im ubezpieczenie zwierząt oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i słowniczek.

Podsumowując uważam, że poradnik ten jest niezastąpioną pomocą dla każdego właściciela, który rozważa ubezpieczenie swojego czworonoga. Jest napisany prostym, zrozumiałym językiem z podaniem przykładów obrazujących wcześniej wymienione przypadki.

Dodaj cytat z książki Ubezpieczenie Psa i Kota i wszystko co chciałbyś o nim wiedzieć