Advertisement

poradniki
Million
2022-11-21
2022-11-21

Prawda jest taka, że najbardziej przemawiają do mnie opowieści ludzi po przejściach. To oni posiadają wiedzę, której osoba z dobrym życeim i bez nałogu, nie ma. W książce ,,Pachnący NIEPALĄCY" autorka opowiada nam między innymi o tym jak sama rzuciła palenie. Brzmi to tak zwyczajnie, a wcale tak nie było. Długo z nim walczyła, gdyż palenie papierosów to nałóg. Zawarte w tytoniu substancje mają uzależnić nasz mózg od papierosa. Ten, kto twierdzi, że po kilku machach się nie uzależni, jest w błędzie. Pierwszy papieros zapali z ciekawości i dostarczy naszemu mózgowi informację, że podczas palenia czujemy się fajnie, jest nam dobrze. My, żeby ukryć ten fakt bo po co ktoś ma o tym wiedzieć, zapalamy drugiego, by zobaczyć jak to jest, że innych wciąga, a nas nie. Tutaj mózg utwierdza się w przekonaniu, że dobrze mu z substancją, którą dostał i chciałby jej więcej. Daje nam więc informację, że spokojnie możemy zapalić trzeciego, bo nic się nie dzieje. Kiedy wykonujemy i to zadanie, mózg otumaniony chemikalią, którą dostał jest zadowolony, więc i my jesteśmy zadowoleni. Wtedy sięgając już po czwartego nie myślimy o tym, że staliśmy się uzależnieni, tylko że palenie zabiera nam stres. Zyskaliśmy przyjaciela, który zawsze nam pomoże. Niewidzialną dłonią przytuli. Zaspokoi mózg, więc i nas. Nadal będziemy twierdzić, że możemy przestać to robić, ale nie zrobimy tego, bo nam wtedy dobrze. Słowo uzależnienie kojarzy nam się zbyt brutalnie, wydaje nam się, że to ktoś chory, potrzebujący pomocy. Skoro więc nic nam nie dolega, nie jesteśmy chorzy, to nie jesteśmy też uzależnieni. W ten sposób myślowy mózg broni nas przed zdaniem sobie sprawy z tego, że przegraliśmy. Wolimy myśleć o tym jak nam w chwili wciągania dymu dobrze. Skoro więc boli mnie głowa po co mam truć się tabletką, skoro mogę zapalić? Wtedy szybciej przejdzie. I nikt nie dopuści do siebie myśli, że jest zupełnie odwrotnie, bo po co?
Autorka napisała naprawdę wspaniały poradnik o walce z nałogiem. Pokazuje jak wiele nam zabiera. Jak ukrywając palenie odrzucamy własne dziecko, spóźniamy się na przedstawienie, jak nie wspieramy w nowym otoczeniu, bo wpierw zawsze musimy zapalić. Podkreśla, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jest zawsze na pierwszym miejscu. Ważniejszy od kawy, od jedzenia, od znajomych, od pracy, od rodziny, od dzieci i od naszych pragnień i marzeń. Bo najpierw musimy zapalić... W poradniku znajdziecie powody dla których wydaje nam się, że papieros sprawia nam przyjemność. Przeczytacie o substancjach, które dodaje się do tytoniu, byśmy chcieli palić. O tym jak widzą nas dzieci i jak bardzo chcą brać z nas przykład, by palić, bo jak mama jest wtedy szczęśliwa, to one też chcą. Podpowie co czuje dziecko, kiedy widzi nas z papierosem i podpowie jak wy byście się czuli, gdybyście własne przyłapali na paleniu. Ja przyznaję, że podejście, które nam zaserwowała naprawdę się sprawdzi. Ona w poradniku nie przemawia do nas, bo to nie ma sensu, gdyż to mózg pełni tu rolę dowódcy. Ona podaje ogrom powodów, przykładów i faktów, które mają przemówić do mózgu! To on przetwarza zawsze za i przeciw i wybiera najlepszą dla nas drogę. Skoro więc te fakty do niego zaczną przemawiać, to będzie się zastanawiał, czy faktycznie nie lepiej mu będzie bez nikotyny. A jeśli już taka myśl będzie nam w głowie kiełkowała, to najlepsza droga do tego, by szukać sposobu na rzucenie nałogu. Naprawdę bardzo pomocny będzie w tym ten poradnik. Da wam wiedzę, której nie usłyszycie od lekarza. Jest pisany prawdziwym życiem i doświadczeniem. Zawsze najlepiej walczy się we dwoje, więc niech będzie waszą podporą w walce ze złem, z chorobą, uzależnieniem, ubezwłasnowolnieniem. Użyłam tak mocnego słowa, bo to nie wy idziecie zapalić, tylko wasz nałóg wam każde to robić. Odbiera świadome decyzje, zastępując własnym nakazem, który wykonujemy. Więc może ktoś ma ochotę się od niego uwolnić? Jeśli tak, to sięgnijcie po ten poradnik:-)

„Człowiek nie potrzebuje do szczęścia nikotyny. Człowiek do szczęścia potrzebuje wolności”

Na rynku wydawniczym można zobaczyć ogromną ilość poradników podpowiadających nam, jak uczynić nasze życie lepszym. Poruszają one różną tematykę związaną z zagadnieniami, z którymi nie każdy radzi sobie najlepiej, ale nie spotkałam się jeszcze z poradnikiem, który byłby poświęcony w całości rzucaniu papierosowego nałogu.

Pani Karolina Kasprzak – Dietrich dała się poznać czytelnikom głównie, jako autorka powieści kryminalnych z wątkami romansu, takich jak trylogia „Grabarz”, powieść „Księga Dwóch Światów”, „Bandytka”, „Podstępna schizofrenia”, „Truciciel” czy ostatnio z horroru „Przeklęta ziemia”. Jednak poza tego typu publikacjami napisała dwa poradniki: „Poradnik kosmetyczny, czyli jak prosto wyglądać bosko” i „Pachnący niepalący”.

Negatywne skutki palenia zostały stwierdzone już w XVII wieku przez angielskich lekarzy i podobnie jest tak obecnie, ale mimo tego wciąż wzrasta ilość osób ulegających temu nałogowi. Nie dociera do nich szkodliwy wpływ na zdrowie, wygląd i ogólne samopoczucie, gdyż papieros przejął na da nimi władzę. Ten niewielki rulonik wypełniony szkodliwym tytoniem ma niesamowitą moc przywiązywania do siebie ludzi. Wiele z nich chciałoby zerwać "przyjaźń" z papierosami, ale nie mają motywacji, ani silnej woli, by tego skutecznie dokonać. Dlaczego tak się dzieje opowiada autorka poradnika "Pachnący niepalący", w którym pokazuje ciemne strony palenia papierosów. Spisała w nim swoje przemyślenia na ten temat, przekazując wiele motywujących refleksji, skłaniając do zastanowienia się nad tym, czy naprawdę warto zatruwać swój organizm.

Pani Karolina jest przekonana, że: „Tylko zerwanie z nałogiem sprawi, że poczujesz się wolnym.” Z tego powodu napisała ten poradnik, by podzielić się swoją historią i tym samym zachęcić do walki z nałogiem. Przedstawia konkretne argumenty za życiem bez papierosów i korzyści wypływające za taką zmianą. Opisuje nałóg, jego negatywne strony, szkody, jakie czyni nie tylko pod względem zdrowia, ale też relacji z najbliższymi i otoczeniem. Odnosi się też do zastępowania tradycyjnych papierosów tzw, elektronikami i uświadamia, że nie jest to dobry zamiennik.

Palenie papierosów jest jednym z przyzwyczajeń, którego trudno jest się pozbyć. Mnie, na szczęście, ten problem nie dotyczy, gdyż należę do tej grupy osób, które nie dały się omamić papierosowemu nałogowi, ale mimo to przeczytałam tę książeczkę z zainteresowaniem.

Książka "Pachnący niepalący" nie jest zbyt obszerną publikacją, ale zawiera treść ubraną w przystępną formę. Nie jest to typowy poradnik, gdyż nie wypełniają go tylko porady i wskazówki, ale jest to swoisty zapis walki palacza z nałogiem. Ma raczej charakter motywujący, przemawiający do umysłu, zmuszająca do zastanowienia się nad sobą. Nie ma w nim podziału na rozdziały, ale mimo to poradnik jest przejrzysty i czyta się go z ciekawością, jak opowiadanie. Ważne zdania, czy myśli zostały ujęte w czarne ramki, lub wydrukowane wytłuszczoną czcionką. Przez całą książeczkę przewijają się fragmenty dziennika, w którym autorka zapisywała swoje odczucia i zmagania z nałogiem. Na zakończenie został zamieszczony PLANER, czyli rozpisany na 21 dni plan wychodzenia z papierosowego nałogu. Przedstawione sugestie, techniki wizualizacyjne czy ćwiczenia są skuteczne, co widać po autorce, która obecnie dzisiaj jest osobą niepalącą.

Za możliwość przeczytania poradnika dziękuję autorce

** PATRONAT MEDIALNY**
Cała opinia na blogu. Ewelina-czyta.blogspot.com
Z twórczością pani Karoliny spotkałam się już wielokrotnie i przy różnych gatunkach literackich. Jak wiecie, jestem wielką fanką kryminałów i thrillerów, które wyszły spod jej pióra, a dziś przyszła pora by przedstawić jej kolejny poradnik.
Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach nikogo nie powinno się przekonywać o szkodliwości palenia tytoniu. Papierosy są jedynym legalnie sprzedawanym na całym świecie produktem o udowodnionym działaniu rakotwórczym. Po drugie, nowotwory złośliwe czy zawał serca spowodowane paleniem to skutki, których w większości przypadków można uniknąć. Po trzecie, miliony palących Polaków to zwyczajni ludzie, którzy są uzależnieni. I niestety ich uzależnienie od nikotyny prowadzi do zniewolenia. Sama, jako nastolatka paliłam, ale w momencie, w którym uświadomiłam sobie, że nie tędy droga, rzucenie tego nałogu przyszło mi na szczęście dość łatwo, a jak było u Was? Paliliście, palicie i chcecie rzucić? Jeśli tak historia pani Karoliny może Wam naprawdę pomóc.

Autorka w swej książce bez zbędnego koloryzowania opisuje, jak nałóg zdominował jej życie. Opierając się na własnych doświadczeniach, dzieląc się własnymi przemyśleniami, zdradzając, jak się czuła w walce z nałogiem, co myślała, gdy spadała na nią porażka, pokazuje, że każdy ma prawo do potknięcia, jednak warto, jest jak najszybciej ponownie stanąć do walki z uzależnieniem.
Nie znajdziemy tu zakazów i nakazów- dzięki czemu każdy czytając tę książkę, może poczuć się bezpiecznie, bo autorka nie chce go moralizować ani na siłę zawracać na prawilną ścieżkę, wręcz przeciwnie, można odnieść wrażenie, że stoi tuż obok, z wyciągniętą dłonią, bo jest przyjacielem i rozumie jak trudna jest to walka- pełna wybojów, kolein i pokus czyhających na każdym kroku.
Znajdziemy w tej książce także sporo wskazówek, anegdot, a także wiele cytatów z prywatnego pamiętnika autorki, przybliży to skalę uzależnienia, z jakim sama się zmagała, czasami złapiemy się za głowę, nieraz uśmiechniemy pod nosem, ale dzięki temu poczujemy, że nie jesteśmy sami.

Mimo że książka to poradnik, czyta się ją naprawdę dobrze. Napisana prostym językiem, jest zrozumiała i przejrzysta. Podzielona na krótkie "rozdziały", które wyróżnia pogrubiona czcionka, pozwala w dowolnym momencie powrócić szybko do interesującej nas kwestii. Dodatkowym plusem dla mnie jest zamieszczenie na końcu trzytygodniowego planera, dzięki, któremu można łatwiej przetrwać najgorszy okres w drodze do porzucenia nałogu.
Bardzo żałuję, że ta książka nie pojawiła się lata temu, gdy sama rzucałam palnie ;)

Cieszę się, że mogę patronować temu poradnikowi, nie mu tu moralizatorstwa i narzucania własnego zdania, za to niesie on w sobie dużo optymizmu i nadziei na wygranie walki z tym podstępnym nałogiem. Pamiętajmy, że życie i zdrowie mamy jedno. Szkoda je sobie zmarnować taką głupotą.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Uważam, że powinien tę książkę każdy, zarówno palący, jak i niepalący, bo dzięki niej łatwiej będzie nam zrozumieć tę drugą stronę.

** PATRONAT MEDIALNY**
Cała opinia na blogu. Ewelina-czyta.blogspot.com
Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach nikogo nie...

Zapraszam na moją opinię

"Jedyna w życiu walka, jaką musisz wygrać to walka o siebie."

Zapraszam na moją opinię

"Jedyna w życiu walka, jaką musisz wygrać to walka o siebie."

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książki Pani Karoliny zawsze biorę w ciemno. To jedna z tych Autorek, która doskonale potrafi odnaleźć się w każdym gatunku. Kilka książek Pisarki już za mną. Dziś prezentuję Wam poradnik dotyczący rzucenia nałogu, jakim są papierosy. Jakie informacje znajdziemy w środku i czego możemy się z niego dowiedzieć ? O tym przeczytacie w dalszej części mojej opinii.

Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że ta książka to nie są suche fakty. Nie przeczytacie tutaj tekstów typu : zrób to i to albo nie rób tego i tego. Autorka w tej publikacji opisuje własną walkę z nałogiem. Przedstawia nam z jakimi problemami jako palacz się borykała i jak udało się jej wyjść z choroby nikotynowej. Znajdziemy tutaj między innymi prywatne zapiski Pani Karoliny. Poznamy emocje i uczucia, jakie jej towarzyszyły podczas palenia. Dowiemy się, co robiła by móc zapalić kolejnego papierosa a także jak starała się przekonać siebie samą, że palenie to zły nawyk i przykry obowiązek. Pisarka przedstawia nam jak ciężka i nierówna jest to walka. Jednak nasza determinacja oraz upór pomaga w końcu dojść do upragnionego celu. I wygrać w tym pojedynku. Finalnie to my jesteśmy zwycięzcami, ale droga do wygranej jest niezwykle trudna i wymaga od nas całkowitej samokontroli.

Uważam, że jest to świetna pozycja dla osób, które palą od wielu lat i chcą skończyć z nałogiem. Być może znajdą one w tej publikacji, przydatne dla siebie informacje. Zaczną metodą małych kroków, by osiągnąć wielki sukces. Książka jest napisana prostym językiem, tak, że nikt nie będzie miał problemu z jej zrozumieniem. Dodatkowo, jest oparta na faktach i zawiera wiele intymnych zwierzeń Autorki, co powoduje, że ta pozycja jest jeszcze bardziej realna i życiowa. Myślę, że taka forma poradnika może trafić do serc wielu palaczy i być może, po przeczytaniu tej lektury zapragną oni zmian w swoim życiu. Tego Wam życzę z całego serca. Bardzo dziękuję Autorce oraz Million - Studio Wydawnicze za zaufanie, możliwość patronatu, egzemplarz oraz poznanie tej historii. Sądzę, że warto. Polecam Wam serdecznie i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !! 😍🚭🚭

P.S.: Pamiętajcie ! : papierosom mówimy stanowcze : NIE !!! 🚭🚭😃😃

Przede...

Kiedyś paliłam. Gdyby wtedy wpadł mi w ręce ten poradnik - rzuciłabym papierosy od razu! Szczerze polecam każdemu, kto boryka się z uzależnieniem!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ogromne gratulacje dla @refleksjekaroli i @studio.wydawnicze.million w dniu premiery!

To właśnie dziś na rynek wychodzi niezwykły poradnik, który pomoże Wam pozbyć się śmierdzącego nałogu!

Ja już wiem co robić i wcielam plan w życie. A ty masz na tyle odwagi?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Autorka w tym poradniku postawiła na bezwzględną szczerość. Nie owijała w bawełnę, pogłębiając wpływ książki na czytelnika.

Choć każdy palacz zdaje sobie sprawę z minusów palenia, to 80% z nas odrzuca od siebie prawdę, udając że niewypowiedziana, nie będzie miała znaczenia.

Ale czy nasi partnerzy nie będą czuć niskotonowego smrodu, jeśli przestaniemy o nim myśleć?

Czy nasze dzieci muszą czuć, że to fajka jest dla nas ważniejsza niż spędzony z nimi czas?

Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie powiedział "Poczekaj, muszę zapalić.". Tylko czy zawsze wtedy wracamy...?

Nie sądziłam, że książka jest w stanie zrobić pranie mózgu, aż nie przeczytałam tego poradnika. I choć rzucenie nie stało się łatwiejsze, to uświadomiłam siebie, że jest możliwe.

Zajadanie? Nerwowość? Za dużo czasu?
I na to autorka ma pomysł!

Uważam, że ten poradnik będzie w stanie odciągnąć od nałogu wiele osób. Jeszcze większej ilości otworzy oczy i uświadomi, że największy mur stoi w naszej głowie.

Ja już zaczęłam go rozbierać i mam nadzieję, że w nowy rok wejdę jako "Pachnący niepalący". A ty będziesz w stanie postawić się samemu sobie?

Bardzo dziękuję za możliwość objęcia patronatem tej książki. Mam nadzieję, że otworzy ona nowy etap w moim życiu. Dziękuję również za otworzenie oczu i powiedzenie na głos tego, co ja wolałam latami nie wypowiadać.

Kochani!
To obowiązkowa lektura każdego palacza. Dla mamy, taty, babci czy dziadka. Dla koleżanki i kolegi.
Dla samego siebie.

Ja już wiem co robić i wcielam plan w życie. A ty masz na tyle odwagi?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

PRZEDPREMIEROWA RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera książki 21.11.2022 r.

Rzuć palenie — skutecznie!

Czytacie czasem poradniki? Ja niezbyt często sięgam po ten rodzaj literatury, ale kiedy trafię na dobrą pozycję — nie musi mnie dotyczyć nawet temat, bym się nią zainteresowała. Tak było właśnie w przypadku najnowszej książki Karoliny Kasprzak Dietrich, która napisała poradnik pomagający rzucić palenie. Sama nie palę i w planach tego nie mam, ale uważam, że to wartościowa książka, która może być naprawdę skuteczna.

Autorka książkę oparła na swoich doświadczeniach, przez co pozycja jest bardzo realistyczna. Poradnik zawiera autentyczne wspomnienia i przemyślenia, fragmenty historii, a czasem nawet anegdotki. Jest pełen zwierzeń, ale przede wszystkim prawdy. Właśnie dlatego sądzę, że książka może z łatwością trafić do docelowego odbiorcy — palacza. Nie znajdziecie tu mądrości wziętych z kosmosu, a prawdziwe doświadczenia, co często pomaga w pracy nad sobą.

Dodatkowym atutem tego poradnika jest to, że Autorce, która nałogowo paliła nawet dwie paczki dziennie, udało się wyjść z nałogu. Z pewnością nie było to łatwe — ukazują to między innymi wzloty i upadki przedstawione szczerze w książce, ale było to możliwe, co z pewnością da nadzieję Czytelnikom.

Samą pozycję czyta się naprawdę dobrze i przyjemnie. Karolina Kasprzak Dietrich nie skupia się tylko na pouczeniach, których jest wbrew pozorom mało, radzi palaczowi, ale w sposób poparty swoimi doświadczeniami. Krótka, bo niespełna 150 stronowa książka zdecydowanie ma szansę zainteresować, ale przede wszystkim dotrzeć do Odbiorcy, gdyż w końcu palenie papierosów, jak stwierdziła sama Autorka to "najgłupszy i najbardziej nierentowny obowiązek, jaki ludzkość sobie wymyśliła"!

Uważam, że poradnik mogą przeczytać zarówno osoby palące, jak i te, które nie sięgają po papierosy. Dla tych pierwszych, do których w założeniu skierowana jest książka, może to być pozycja, która realnie pomoże w niełatwej, ale na pewno opłacalnej — przede wszystkim dla zdrowia, ale również dla kieszeni walce z nałogiem. Tym drugim uświadomi, dlaczego nie warto sięgać po papierosy, co czuje palacz i jak jego nałóg wpływa na najbliższych. Zdecydowanie polecam!

Bardzo dziękuję Autorce oraz Studiu Wydawniczemu Million za możliwość zrecenzowania i objęcia książki patronatem medialnym.

PRZEDPREMIEROWA RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera książki 21.11.2022 r.

Rzuć palenie — skutecznie!

• Patronat medialny
  • Polecam