Okładka książki Wejdź w tryb goblina. Stwórz sobie przytulne miejsce, zaakceptuj niedoskonałość i żyj pełnią życia na tym błotnistym padole McKayla Coyle
McKayla Coyle Wydawnictwo: Insignis poradniki
poradniki
Goblin Mode: How to Get Cozy, Embrace Imperfection, and Thrive in the Muck
Insignis
2024-05-15
2024-05-15
Dominika Braithwaite

Temat bardzo ciekawy, ale pierwszy raz w życiu (nie żartuje) czytałem książkę tak rasistowską, że dziwię się, że ona w ogóle jest w obiegu. To nie mały szok jak kupujesz książkę o życiu we własnej unikalnej niszy i samoakceptacji, a co chwila czytasz o złych BIAŁYCH kapitalistach. Nie wiem czego autorka się najadła, ale książka byłaby super bez tej prywatnej urazy, która ulewa się co kilka akapitów. Generalnie nie polecam.

Masz czasem dość tłumu, najchętniej skrył byś się w jaskini pod ciepłym pledem, zbierał jagody i czytał książki? Być może masz w sobie coś z goblina. Jeśli wystrój twego domu nie jest totalnie minimalistyczny, a suszące się grzyby w kuchni i wyszczerbiony kubek, który dostałeś w prezencie od babci są w twoim domu na pierwszym miejscu to z pewnością goblinie cechy u Ciebie występują. Kiedy czytam o tych goblinich cudach zdecydowanie mam poczucie, że dużo goblinich cech posiadam. Dzięki wejściu w tryb goblina stworzysz sobie przyjazną przestrzeń, to nie ważne, że być może nie będzie jej w najnowszych czasopismach o wystroju. Ważne że będzie ona najlepszą przestrzenia dla ciebie, z mnóstwem poduszek, niepasującą do siebie zastawą, patchworkowym pledem z sierścią zwierzaka, wiązką ziół wiszącą w kuchni. Tryb ten pozwoli ci zaakceptować niedoskonałość, nietypowe hobby, docenić naturę, ciepły sweter robiony na drutach, czy bransoletkę zrobioną przez dziecko w przedszkolu. Dzięki niemu bluza z łatą i haftem będzie tą najbardziej wyjątkową. Dzięki tej książce dostrzeżemy żyjątka, żaby, jaszczurki czy ślimaki. Zauważymy że rośliny mogą dać nam leczniczą moc, a w lesie jest mnóstwo pożywienia dla uważnego zbieracza. Ta książka może dać ukojenie wielu osobom, jest jak ciepłe kakao w zimowy dzień, otula akceptacją i daje uśmiech i inspiracje. Znajdziesz w niej parę przepisów, parę pomysłów rękodzielniczych i mnóstwo zrozumienia 😊

Gobliny zna każdy. Jawią nam się jako stwory na wskroś złośliwe, niedomyte i w dodatku skore do spłatania różnych figli. Żyją blisko natury i wśród leśnych gąszczy potrafią stworzyć dla siebie bezpieczną i przytulną przestrzeń. W naszej zabieganej codzienności często zapominamy o sobie, tracimy kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem. "Wejdź w tryb goblina" McKayli Cole to napisany w sposób humorystyczny poradnik, w którym zawarte zostały wskazówki pomagające osiągnąć utraconą wewnętrzną równowagę.

Okazuje się, że bałagan wcale nie jest taki zły, zwłaszcza jeśli tworzą go rzeczami, którymi lubimy się otaczać. Dla mnie takimi przedmiotami są np. książki i kamienie naturalne, z których lubię tworzyć biżuterię. Wejście w tryb goblina to nic innego, jak relaksująca brudna praca w ogrodzie, obserwowanie nieustajacego cyklu życia dzikich stworzeń, zarówno tych mniejszych, jak i większych. To celebrowanie każdego oddechu, przyjemność czerpana z ciepłych promieni słońca i obserwacji tego co na niebie i ziemi.

Goblin to też outsider. W książce autorka pisze o inności i podkreśla, jak ważne jest akceptowanie swoich dziwactw. To co inne niekoniecznie bywa złe, a każdy ma prawo do życia, miłości i odczuwania różnych emocji. Goblincore to samoakceptacja, bo prawdziwy goblin rzadko przejmuje się czyimś zdaniem (o ile w ogóle) a i często znajdzie przyjaciela podobnego do siebie, z którym będzie miło spędzał czas.
W lekturze znajdziecie również pomysły na oryginalne ozdoby i takie przysmaki, jak żołędzie w karmelu!
Wszystkie gobliny - łączmy się!

Zwrot ku wnętrzu i naturze.

Miewacie czasem poczucie, że nie pasujecie do jakiegoś miejsca? Cenicie sobie swobodę, wygodę? Lubicie emocjonalny komfort, a także... wszystko to, co zielone? Jeśli większość Waszych odpowiedzi na te pytania brzmi "tak", to istnieje spore prawdopodobieństwo, że jesteście goblinami :) Ale to wcale nie oznacza czegoś złego - wręcz przeciwnie! O niewątpliwych zaletach goblińskiego trybu życia oraz o tym, co tak naprawdę oznacza bycie goblinem przeczytacie w książce McKayli Coyle pt. "Wejdź w tryb goblina".

Co to jest Goblincore? Pytanie jest ważne, od niego bowiem zaczyna się geneza książek takich, jak ta. Generalnie w Goblincore chodzi o to, aby zauważyć początkowy stan niezgody na istniejący porządek rzeczy, aby stwierdzić, że się do niego po prostu nie pasuje. Skutkuje to emocjonalnym zwrotem ku własnemu wnętrzu i akceptacją tego, kim się tak naprawdę jest. Same pozytywy :)

Czy kiedykolwiek czułeś się dziwnie, nieswojo i bezwolnie? Czy miałeś wrażenie, że jesteś niedoceniany lub jakbyś tu nie do końca pasował? Jeśli tak, to mam dla ciebie świetną wiadomość: prawdopodobnie jesteś goblinem! Oznacza to, że twoje niedoskonałości i dziwactwa to najbardziej niesamowite cechy, jakie posiadasz, i że możesz żyć bardziej harmonijnie, jeśli tylko je zaakceptujesz i rozwiniesz, czerpiąc inspirację z żab, grzybów, mchu, skał i brudu, czyli wszystkiego, co kochają gobliny.

Ta książka pokaże ci, jak celebrować fizyczną i mentalną różnorodność, jak odrzucać uprzedzenia i ogólnie – jak żyć, chłonąć siły z każdej małej radości. Czy grzyb może powiedzieć ci coś na temat mody? Czy ślimak może nauczyć cię, jak poczuć się szczęśliwszym? Oczywiście, że tak! Ale to nie wszystko – dowiesz się także, jak: stworzyć ogródek z mchu, uprawiać i stosować rośliny lecznicze, szukać jagód (nawet w mieście!),naprawiać ulubione swetry, wyeksponować kolekcję kamieni.
Ale to wciąż nie wszystko!

Bycie goblinem to ciekawa sprawa. I w sumie sama przyjemność :) Goblin żyje wygodnie, lubi indywidualizm, otacza się wyjątkowymi rzeczami, nie traci czasu na przesadne sprzątanie własnego otoczenia i bardzo chętnie otacza się roślinami. Ponadto pozostaje w harmonii z samym sobą oraz z tym, kim tak naprawdę w głębi siebie jest.

Brzmi fajnie, prawda? Prawda :) Może warto więc odkryć w sobie tego własnego, wewnętrznego goblina? I zacząć żyć w zgodzie i harmonii nie tylko z otoczeniem, ale także z samym sobą? Rzecz do przemyślenia ;)

Insignis - dzięki!

#wejdźwtrybgoblina #mckaylacoyle #insignis #cosnapolce #dobraksiazka #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

Zwrot ku wnętrzu i naturze.

Kim jest goblin? Przyjacielem przyrody, który dba o każdy jej przejaw. Docenia żuczki i paprocie, kocha mech i wszystko co zielone. Żyje w zgodzie z sobą, doceniając to, co je otacza i dostrzegając piękno w małych rzeczach. Akceptują swoje dziwactwa i czynią z nich sposób na życie.

W swojej goblińskiej norze eksponuje skarby. Utrzymuje umiarkowany bałagan - miękkie koce i poduszki rozrzucone na kanapach i fotelach. Wybiera ubrania o miękkich fakturach, przyjemnych w dotyku. Ważna jest dla niego wygoda i oryginalność, więc swoje ciuszki przerabia i ozdabia: haftem, guzikami, widocznymi szwami. Często kupuje używane ubrania, bo popiera zrównoważoną modę. Wnętrze jego chatki jest przede wszystkim przytulne. Tu królują piękne zapachy i rozmaite tekstury. Kolekcje zostają wyeksponowane na półkach, w gablotach, w ściennych galeriach.

Prawdziwy goblin nawet mieszkając w mieście otacza się roślinami. Gdy nie ma ręki do tych żywych wybiera niewymagające okazy, stawia na sztuczne kwiaty lub samodzielnie je tworzy z różnych materiałów.

Autorka sugeruje uprawę mchu, który ma niewielkie wymagania i świetnie wygląda na ścianie, ale uwaga! W Polsce mchy są gatunkiem chronionym.

Gobliny kochają rękodzieło, lubią dziergać, wyszywać, tworzyć coś z niczego.

Pomimo, że kochają przebywać na łonie przyrody, nie są tak do końca odludkami. Dbają o szczere relacje z przyjaciółmi, bo każdy potrzebuje wsparcia.

Organizują imprezy z wymianą ciuchów. Czy to nie świetny pomysł?

W książce znajdziesz przepisy na wykonanie fajnych rzeczy, jak np. naszyjnik pełen skarbów czy portmonetka w kształcie żaby. Poznasz też parę odjechanych płazów. Możesz zdecydować z jakim rodzajem goblina się utożsamiasz i znaleźć swój charakterologiczny odpowiednik wśród zielonych stworzeń.

Z przewodnikiem zbieracza odkryjesz dary lasu, stworzysz ziołową apteczkę i poznasz smak żołędzi w karmelu.

Na koniec dnia, po leśnej kąpieli i wymyślaniu własnych naszywek na ubrania, zanurzysz się w goblińskim spa, nakładając na ciało domowe maseczki i pijąc napar z mniszka. Nie zaszkodzi trochę aromaterapii i chwila medytacji.

"Idźcie i goblinujcie!"

Czym jest styl Goblincore? To termin skierowany do osób, które nie chcą lub nie potrafią wpasować się w otoczenie. Charakteryzuje go wyjątkowość, inność i niepodążanie za trendami.

Podobają mi się momenty, w których Autorka podkreśla, jak ważna jest samoakceptacja i odnalezienie siebie, własnego ja. To jest właśnie przesłanie tej książki. Coyle wielokrotnie podkreśla, że bycie innym wcale nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie, to co inne, jest naszą siłą.

Coyle dużo miejsca w książce poświęciła na pielęgnowaniu swojej relacji z naturą, docenieniu przyrody i żyjątek, które się w niej znajdują. Znajdziemy tutaj również cenne rady, m.in. jak uprawiać zioła.

Jest to nietypowy poradnik, więc nie każdemu przypadnie do gustu. Natomiast, tak naprawdę, jest to książka o zaakceptowaniu siebie i życiu zgodnie z prawami natury. Ja od siebie bardzo polecam, a na koniec chciałabym jeszcze dodać, że książka jest pięknie wydana, mamy wiele zielonych wstawek, ilustracje które dopełniają treść oraz projekty DIY, które także wyróżniają się na tle całości. Ogromna polecajka!

Słyszeliście kiedyś o ruchu Goblincore? Przyznaję, że ja dotąd nigdy nie miałam okazji. McKayla Coyle autorka książki o dość specyficznym tytule Wejdź w tryb goblina. Stwórz sobie przytulne miejsce, zaakceptuj niedoskonałość i żyj pełnią życia na tym błotnistym padole wyjaśnia kim jest goblin i jakie są założenia filozofii Goblincore. Jest to najbardziej specyficzny poradnik jaki miałam okazję przeczytać. Kim zatem jest tytułowy goblin? W wielkim skrócie to osoba, która w pewien sposób odstaje od głównego nurtu. Jest inna, oryginalna, nie podąża za trendami. Autorka przekonuje, że w zasadzie każdy goblin jest inny, ale wszyscy mają cechy wspólne. Bardzo odpowiada mi podejście promujące samoakceptację samego siebie takim jakim się jest. W dzisiejszym świecie, który pełen jest szablonów jest to niezwykle ważne. Nie do końca jestem jednak przekonana, że ruch znajdzie wielu zwolenników w naszym kraju. Język jakim posługuje się autorka jest lekki, przyjemny, a tekst napisany jest w sposób humorystyczny. Przyjemnie spędziłam z nią czas w fajnych okolicznościach przyrody, ale chyba filozofii Goblincore nie będę więcej zgłębiać.

Wejdź w tryb goblina" to książka, która postanawia nauczyć nas bycia nierealnym w tym dążącym do ideału świecie. Autorka chce pokazać nam, że dziwacy w starych dresach są równie wartościowi i warci miłości, co idealni, pięknie ubrani ludzie. To książka dla tych, którzy chcą być bliżej natury. Goblincore to styl, któremu daleko jest od minimalizmu, tak teraz modnego. Gobliny lubią przedmioty, są trochę zbieraczami. Zamiast pustych, beżowych przestrzeni wolą zieleń, zabawę stylem i formą oraz odrobinę buntu.
Jest to styl przyjazny i w pewnie sposób nietypowy. Jeśli ten krótki opis już Cię zaciekawił, to jest to książka właśnie dla Ciebie.
" Wejdź w tryb goblina" to ponad dwieście stron książki, która pokazuje, że można być trochę dziwnym i trochę nie idealnym. Nie trzeba być jak wszyscy i tyczy się to zarówno stroju, wystroju, zachowania jak i wielu innych dziedzin życia.
Przygotowując się do wesela dużo siedziałam w klimacie boho i w pierwszej chwili właśnie jego przypomina mi ta książka. Tylko doprawiony większą ilością zieleni i natury. Ale to nie tylko wystrój to styl bycia. Natura, ziemia, rośliny. Bardzo przypadła mi do gustu książka. Aż szkoda, że nie jest zielona w środku - byłby ideał.
Jeśli chodzi o środek to książka podzielona jest na wiele fragmentów i akapitów. Można czytać ją co pół strony i dawkować sobie globlińskie inspiracje. Na początku poznajemy sam jej zamysł oraz typy goblinów, gdzie możemy sprawdzić, z którym się identyfikujemy. Później autorka pokazuje, jak można uzupełnić w gobliński sposób swój dom i garderobę. Oraz co możemy zrobić do jedzenia czy picia i dla urody, z tego co znajdziemy w przyrodzie.
Mamy przy okazji tego swego rodzaju przepisy, na wprowadzenie goblina do swojego otoczenia. Ściana z mchu, naszyjnik ze znalezisk, kwiaty z papieru dla tych, co nie pamiętają o podlewaniu. To tylko kilka pomysłów.
Uczy nas też uważności na to, co nas otacza. Na zatrzymanie się przy kamieniach, kwiatach, czy małych zwierzętach jak mrówki czy żaby.
Myślę, że to książka do której powinien zajrzeć każdy, kto czyje się trochę inny lub po prostu lubi być bliżej natury w codziennym życiu. Mi się podobała ☺️

Książka ma na celu wyjaśnienie nam, na czym polega styl o nazwie "Goblincore", który skierowany jest do osób, które nie zawsze potrafią się wspasować do otoczenia.
Gobliński styl życia polega na nakłonieniu nas do powrotu do pasji, zainteresowań, które dotychczas ze względu na swoją dziwaczność były przez nas ignorowane, abyśmy nie byli postrzegani jako outsiderzy.
Autorka przedstawia nam, w jaki sposób celebrować fizyczną i mentalną różnorodność, nie dając się zawładnąć uprzedzeniom, a także jak żyć, aby czerpać z życia jak najwięcej radości.
Jak już wcześniej wspomniałam książka jest nietuzinkowa i uważam, że nie każdemu czytelnikowi może przypaść do gustu. Niemniej jednak chętnie sięgną po nią wielbiciele takich oryginalnych poradników, aby chociaż trochę umilić sobie życie w niecodzienny sposób.

Autorka...

"Wejdź w tryb goblina" to książka napisana w lekkim, humorystycznym stylu, poruszająca ważne tematy dotyczące samoakceptacji, autentyczności i życia w zgodzie ze sobą. Autorka, McKayla Coyle, zabiera nas w podróż do świata goblinów - istot niedoskonałych, dziwacznych, ale przez to wyjątkowych i pięknych.
Książka składa się z kilku rozdziałów, które poruszają różne aspekty goblińskiego życia m.in. to czym jest styl gobliński i jak go odnaleźć w sobie oraz jak stworzyć przytulną przestrzeń w swoim domu.
Autorka pisze także o tym, jak ubierać się w zgodzie z własnym stylem. Coyle zachęca też czytelników do eksperymentowania z różnymi stylami, kolorami i wzorami, aby znaleźć to, co sprawia, że ​​czują się dobrze we własnej skórze.
Dużo miejsca w swojej książce autorka poświęca pielęgnowaniu swoich relacji z naturą, promując spędzanie czasu na świeżym powietrzu i docenianie piękna przyrody. Dzieli się także wskazówkami dotyczącymi tworzenia ogrodu z mchu, uprawy ziół i znajdowania dzikiego jedzenia.
Książka zawiera kilka prostych projektów DIY, które każdy bez większego trudu może wykonać w domu.
To, co najbardziej urzekło mnie w tej książce, to jej przesłanie. Coyle przekonuje nas, że nie ma nic złego w byciu innym. Wręcz przeciwnie - nasza inność czyni nas wyjątkowymi i pozwala nam spojrzeć na świat z innej perspektywy. Autorka zachęca nas do akceptacji siebie takimi, jakimi jesteśmy, ze wszystkimi naszymi wadami i zaletami.
"Wejdź w tryb goblina" to nie tylko książka o samoakceptacji, ale też o życiu w zgodzie z naturą. Coyle promuje zrównoważony styl życia i zachęca czytelników do dbania o środowisko.
Polecam tę książkę każdemu, kto szuka inspiracji do życia w zgodzie ze sobą i do odkrywania swojej wewnętrznej kreatywności.
Cała recenzja:https://www.czytelnika.pl/2024/05/wejdz-w-tryb-goblina-mckayla-coyle.html
Współpraca recenzencka z wydawnictwem INSIGNIS

Książka składa się z kilku rozdziałów, które poruszają różne aspekty...

• Współpraca
  • Przeczytane w 2024