Zamieć

Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak kryminał, sensacja, thriller
Karolina Wójciak
2024-02-25
2024-02-25
kryminał zamieć śnieg morderstwo dochodzenie policja szpital

Mega! Spodobała mi się okładka. Zapowiadała niezłą zagadkę i spełniło się to w stu procentach. Końcówka była mocno zakręcona, trzeba było się skupić, ale tak idealnie się wszystko spinało, że byłam dosłownie w szoku. Klimat też był nieziemski. Zasypany, odizolowany świat i to wielkie zaufanie, które trzeba mieć dla osób wokół, ponieważ nikt ci nie pomoże, gdy ludzie, z którymi przebywasz zawiodą. Pech, gdy ktoś ma nieczyste intencje albo rachunki do wyrównania....

Stacja benzynowa, zamieć i uwięzieni na stacji pracownicy- Callie i jej niepełnosprawny umysłowo współpracownik. Przyjeżdża jeszcze dwóch mężczyzn, którym Callie decyduje się udzielić schronienia na stacji.
Uwielbiam książki Karoliny Wójciak. Z tą jednak mam trochę problem. Widzę same bardzo pozytywne recenzje. Mnie z jednej strony bardzo, ale to bardzo podobała się historia z przeszłości, a z drugiej strony część ze stacji podobał mi się znacznie mniej. Ciężko to wytłumaczyć, ale nie przepadam za tego typu wątkami. Lubię, kiedy akcja dzieje się w małej społeczności, często nie mogącej się wydostać, a wśród nich morderca (np. Osada Śmielaka),ale już takie, gdzie większość akcji skupia się na wydostaniu z tego miejsca, a nie na zagadce kryminalnej zwykle mnie nudzą. Tak było i tutaj. Zagadka co prawda była, ale przez dużą część bardziej chodziło o wydostanie się, a rozwiązania zagadki się domyśliłam. Za to historia z przeszłości naprawdę bardzo, bardzo dobra i na długo zostanie w pamięci.

Szybka poczytajka jak najbardziej, pod warunkiem wyłączenia krytycyzmu. Naprawdę fajna była do połowy, do momentu kiedy przybywa policja, zaczyna się śledztwo i wyjaśnianie zagadki, okropnie przegadane i przekombinowane, jedynie na plus przemycenie historii ośrodka w którym w dzieciństwie przebywał Griffin, kawałek niechlubnej historii psychiatrii i takich przybytków.

Całkiem ciekawa książka z interesującą fabułą. Nie spodziewałam się takiego rozwoju akcji. Fajna książka, ale srednie zakończenie.

Świetna książka!

Świetna książka!

Bardzo ciekawa książka. Środek zamieci śnieżnej i stacja paliw pośrodku gór na totalnym odludziu... Zwykły dyżur nocny na stacji paliw okazuje się koszmarem... Troszkę pogmatwana fabuła, która spina się z każdą stroną. Polecam. Bardzo dobrze się czytało.

Trzymający w napięciu, od początku do końca, thriller . Dobrze się czytało. Nie rozumiem celu i sensu niektórych wypowiedzi w języku angielskim. Poza tym, nie mam się do czego przyczepić. Polecam!!!

Naprawdę warto przeczytać. Nic nie zdradzę. Polecam audiobooka.

Naprawdę warto przeczytać. Nic nie zdradzę. Polecam audiobooka.

Czy jest tutaj ktoś, kto jeszcze nie zna twórczości Karoliny Wójciak?
Jest to moje drugie spotkanie z twórczością autorki i od dnia kiedy premierę miała jej najnowsza książka "Zamieć " z przyjemnością i ogromnym podekscytowaniem po nią sięgnęłam.

Kanada, szalejąca zima i Callie, która z powodu zamieci zostaje uwięziona na stacji benzynowej z niepełnosprawnym umysłowo współpracownikiem. Miała nadzieję że będzie to najbardziej nudna zmiana. Jak bardzo się myliła. Przyjechała ciężarkówka a w niej dwóch przerażonych mężczyzn i jeden więzień.
Miejsce odcięte od cywilizacji i śnieżyca powodująca poczucie bezsilności. Skrzypienie śniegu i szum wiatru dają znać, że świat traci swoje kontury.
To właśnie ten klaustrofobiczny klimat przenosi czytelnika w świat bohaterów gdzie wyobraźnia szaleje zaglądając w najciemniejsze zakamarki umysłu.

Nie każdy kto doświadcza zła staje się zły.
Czasami życie pisze inne scenariusze i nawet jeśli zaczyna się podle wciąż może mieć piękne zakończenie.

Przemarznięta, zmęczona i przerażona weszłam w świat który jest mściwy, niesprawiedliwy, wzbudzający tak ogromne emocje, powodujac, że zatracasz się w tej historii.
To było coś niesamowitego. Autorka stworzyła niezwykle intrygującą fabułę, gdzie niepokój narastał z każdą przeczytaną stroną. I ta ogromna ciekawość poznania prawdy. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Karolina pisze z taką wrażliwością, ukazując ludzkie instynkty, przedziera się w głąb umysłu dzięki temu powieść czyta się z zapartym tchem i przeżywa całym sobą.

Czytajcie!
Kogo zachęciłam ?

Czy jest tutaj ktoś, kto jeszcze nie zna twórczości Karoliny Wójciak?

Thriller warty uwagi.

Thriller warty uwagi.