Kicia Kocia. Zima

Okładka książki Kicia Kocia. Zima Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia. Zima
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 21) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia (tom 21)
Kicia Kocia
Media Rodzina
2019-01-01
2019-01-01
24 min.
Kicia Kocia anita głowińska literatura dziecięca dla dzieci zima zabawa ferie sanki śnieg

Okładka książki Pucio umie opowiadać Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio umie opo... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio mówi pierwsze słowa Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio mówi pie... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Pierwsze wiersze dla... Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Joanna Papuzińska, Ewa Szelburg-Zarembina, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Pierwsze wiers... Jan Brzechwa, Wanda...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

W tej części dziecko uczy się jak należy się ubrać do zabaw zimowych, żeby nie przemarznąć, nie przegrzać się. Trzeba wiedzieć kiedy przestać i przerwać zabawę, szczególnie jak przemokną buciki, rękawiczki. Dzieci zapoznają się też z rodzajem najróżniejszych zabaw na śniegu i lodzie jak mały kulig saneczkowy, zjazd z górki na sankach, lepienie bałwanka, zabawa w śnieżki, robienie orła na śniegu, jazda na łyżwach, gra w hokeja. Pomysłów i inwencji twórczych może być wiele. W gromadzie z innymi dziećmi , przy przestrzeganiu odpowiednich zasad zdrowotnych jest bardzo wesoło.

Polecam całą serię!

To jest w sumie pierwsza książka, która zainteresowała mojego 2-letniego synka. Choćby z tego względu chyba będę miała do niej sentyment. Śnieg, zima, zabawy na świeżym powietrzu. Mały czytelnik jest zachwycony tym, że tak jak Kicia Kocia musi ubrać kurtkę, czapkę, szalik, rękawiczki i zimowe buty, żeby wyjść na dwór. Tak jak i ona może pojeździć na sankach, porzucać się śnieżkami, czy zrobić aniołka na śniegu. Jeżeli dane czynności dotyczą dziecka, to jest ono jeszcze bardziej zainteresowane lekturą. Ciesze się, że wreszcie odnalazłam książkę, która "rozpoczęła bardziej poważnie" czytelnicza przygodę mojego malucha.
"Kicia Kocia: Zima" to świetna publikacja do czytania przedszkolakom i do zajęć z nimi.

Na plus jest to, że książka jest pomocna we wprowadzeniu w tematykę zimy, jednak na tym kończą się pozytywy.
Książka posługuje się nieładną i kolokwialną (kicia kocia krzyczy do Packa "już lecę" naprawdę
nie można napisać "już biegnę, idę?") polszczyzną, co moim zdaniem nie jest dobre dla malucha który dopiero uczy się mówić.
Nie podoba mi się też notoryczne wstawianie "się" przed czasownik, w niektórych momentach owszem pasuje ale poza tym razi, z tego co widziałam to stała maniera autorki.
Jestem na nie.

Nie podoba mi się też notoryczne wstawianie...

Kolejna z serii książeczek o Kici Koci. Treść, wykonanie i układ w takiej jak zawsze, znanym i sprawdzonej formie. Dzieci w wieku 3-6 lat uwielbiają przygody Kici Koci i przyjaciół i chętnie sięgają po kolejne tomy z serii, jako książeczkę do snu.

Przygody dzieciaków w Zimie, jazda na sankach, rzucanie śnieżkami i lepienie bałwanka. Dla fanek Kici!

No i nastała zima. Jak ja bym chciała żeby i u nas znów była taka zima!
Towarzyszymy Kici Koci i jej przyjaciołom w zimowym dniu pełnym wrażeń. Dzieci zjeżdżają na sankach, jeżdżą na łyżwach, lepią bałwana, przeprowadzają wojnę na śnieżki oraz robią orła na śniegu. Ta zima jest przepiękna.

No i nastała zima. Jak ja bym chciała żeby i u nas znów była taka zima!

seria uwielbiana przez moją córkę

seria uwielbiana przez moją córkę

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

Kici Kocię czytamy od kiedy córka skończyła 3 lata. Idealnie obrazuje i tłumaczy dziecku prawidłowe zachowania w domu i nie tylko.

Był Pacek, więc dobra ocena też musi być. (⁠◡⁠ ⁠ω⁠ ⁠◡⁠)

Był Pacek, więc dobra ocena też musi być. (⁠◡⁠ ⁠ω⁠ ⁠◡⁠)

• Dla dzieci
  • Kicia Kocia