Pudełko w kształcie serca

Okładka książki Pudełko w kształcie serca Joe Hill
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pudełko w kształcie serca
Joe Hill Wydawnictwo: Albatros Seria: Joe Hill z okładkami Dark Crayona horror
Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Wyróżniona opinia i

Pudełko w kształcie serca

przeczytanych książek 315 napisanych opinii 122

Dobra książka. Nie najlepsza, ale dobrze spędziłam z nią czas.

Dobra książka. Nie najlepsza, ale dobrze spędziłam z nią czas.

Gdyby ta książka była nowelą kończącą się gdzieś koło tego momentu co spotkało asystenta byłoby super!
A tak jest nudna kicha!
W dodatku audiobook zupełnie zhuśtany przez lektora.
Kiepsko!
Kiepściutko!

A tak jest nudna kicha!
W dodatku audiobook zupełnie zhuśtany przez lektora.
Kiepsko!
Kiepściutko!

Wciągająca i trzymają w napięciu, polecam

Wciągająca i trzymają w napięciu, polecam

Wciągająca książka, napisana przyjemnym językiem (brawa dla tłumacza, dobra robota). Widać, że Kingowie mają we krwi pisanie dobrych horrorów

Nie jest to nic porywającego, choć złego też nie. Akcję dostajemy od samego początku, choć nie jest ona zbyt straszna. Gdyby autor popracował więcej nad klimatem to bardziej by mi się to podobało. Za to postacie są fajnie złożone.

Fabuła tak wciągająca, że nie mogłam się oderwać do ostatniej strony.
Dawno żadna książka tak mnie nie pochłonęła.
Ostateczne rozwiązanie akcji bardzo satysfakcjonujące. Książka zaskakuje i jest bardzo dobrze napisana.

Fabuła tak wciągająca, że nie mogłam się oderwać do ostatniej strony.
Dawno żadna książka tak mnie nie pochłonęła.

"Heart-Shaped Box" to klasyczny horror o nieskomplikowanej fabule, ale dobrze napisany, zwłaszcza jak na debiut. Co prawda "N0S4A2" podobał mi się dużo bardziej, ale i tak podtrzymuję opinię, że Joe Hill dostarcza czytelnikom udanego przedłużenia pisarstwa swojego sławnego taty: pisze klimatyczne, solidne historie, pełne udanych postaci które pozwalają w siebie uwierzyć. Nie jest to może takie mistrzostwo psychologiczne (na miarę rozrywkową) jak u Kinga, ale narzekać nie można. Tutaj rozwój relacji dwójki głównych bohaterów był zdecydowanie miłym i pożądanym dodatkiem do głównego straszaka, czyli krwiożerczego ducha-mściciela.

Pewnym minusem formuły (w kontraście do stylu Kinga) jest dla mnie kompletny brak budowania napięcia, pan Hill właściwie od razu przystępuje do akcji właściwej, wzorem Mastertona, a cliffhangerów i zaskakujących zwrotów akcji jest jak na lekarstwo. Niemniej niezadowolenie z tego faktu mieści się w granicach osobistych preferencji.

Ogólnie jest to warta uwagi propozycja dla poszukujących prostego, odpowiednio krwawego horroru z nieskomplikowaną fabułą i niewieloma postaciami, gdy akurat nie ma się ochoty na nic bardziej fikuśnego. Mimo niewyrafinowanej formy aspekt językowo-warsztatowy nie zawodzi, co jest bardzo ważnym fundamentem każdej, nawet niewymagającej historii.

Za debiut oczko wyżej i "szóstka" leci. Przyzwoita książka - jeśli jej nie przeczytasz, nic się nie stanie. Jak przeczytasz, to nie będziesz mieć poczucia straty czasu.

Brrrrrrr.

ODRADZAM. Stanowczo odradzam audiobooka (taką wersję wypożyczyłem),za którego odpowiedzialny jest Grzegorz Woś. Skutecznie to zmasakrował - nie radził sobie z angielskim, haratał rytm i mylił końcówki....

Debiut Joe Hilla naprawdę udany . Książka to taka mieszanka Kinga i Mastertona . Podstarzały rockman staje do walki z duchami przeszłości. Książka ma swój klimat i jest bardzo dynamiczna . Może momentami brak jej rytmu , ale to pierwsza powieść autora . Dla mnie warta przeczytania i polecenia fanom lekkiego horroru.

Powieściowy debiut syna Stephena Kinga. Historia dość dobra, oryginalna. Napisana w prosty sposób, ale przyjemna w odbiorze.

• Horror