Hunting Adeline

Okładka książki Hunting Adeline H.D. Carlton
Okładka książki Hunting Adeline
H.D. Carlton Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Cat and Mouse Duet (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Cat and Mouse Duet (tom 2)
Hunting Adeline
Kindle Edition
2022-01-28
2022-01-28
romans dark romance thriller

Na wstępie chciałabym wspomnieć, że jest to książka dark romanse, więc nie jest dla każdego i zachowania bohaterów są często nieodpowiednie i nikt nie powinien romantyzować tego typu książek.

Manipulatorka - Adeline - pisarka, która jest prześladowana.

Cień - Zade - stalker Adeline.

Adeline jest obserwowana przez Zade'a od kilku tygodni. Telefony na policję nic nie pomagają, ponieważ to on rządzi. Zade prowadzi organizację, która tropi i likwiduje złych ludzi. Prababcia Adeline również była prześladowana - są sceny z jej pamiętnika, co wprawia w jeszcze większy nastrój.

Obie książki są po prostu mocne. Nie będę zdradzać fabuły, ponieważ jest ciężka i wolę nie opisywać jej w poście, jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej to zapraszam na DM.

Opowieść jest bardzo mocna - sceny kontrowersyjne, np. Scena z pistoletem. Występuje również tutaj handel żywym towarem. Często w tego typu książkach są sytuacje źle opisane, ale tutaj jest to dobrze napisane. Lektura nie jest zdecydowanie dla osób o słabych nerwach. Był to najmroczniejszy dark romanse jaki kiedykolwiek przeczytałam - seria Royal Elite przy tym to słodki romansik. Dla fanów takich książek jest odpowiednia.

Nie będę nikogo zachęcać do przeczytania tej książki - jeśli chcecie to to zróbcie 🖤
ig:itsangeleo_book

Manipulatorka - Adeline - pisarka, która jest prześladowana.

Cień - Zade - stalker Adeline.

Gdy myślałam, że po pierwszej części nic mnie już nie zaskoczy, to obecnie czuję się jakbym dostała w twarz. Staram się, naprawdę się staram nie analizować zachowań głównych bohaterów. Nie potrafię do końca zrozumieć ich relacji i miłości. Na swój sposób jest specyficznie wyjatkowa, ale czy do końca normalna? Jednak, czy w miłości wszystko musi być zrozumiałe? Przecież każdy ma prawo kochać na swój własny pokręcony sposób.
Nie chcę pisać o szczegółach fabuły, bo musiałabym ją oznaczyć spojlerem. Muszę jednak wspomnieć, że Adelina trafiła do piekła... I mimo, że strach ją kiedyś podniecał, to tu, potwory były inne. To nie postacie z wyobraźni czy kryjące się w szafie starego domu, które obserwują nas by w odpowiednim momencie krzyknąć "Buuuuu". Tu - potwory to ludzie. Z krwi i kości, które nie mają granic. Które czerpią przyjemność z bólu, poniżania i władzy. I chciałabym, żeby to była tylko i wyłącznie fikcja literacka autorki, ale zdaje sobie sprawę, że świat jest pełen takich potworów. Ta część jest dużo bardziej brutalna i splamiona krwią. A opisy nie pozostawiają wiele pola dla wyobraźni. Jednak jest też on... Zade. Postać tak sprzeczna, że z jednej strony chce się go kochać i podziwiać, a z drugiej... Uciekać. W imię tego co kocha, jest w stanie poświęcić i zrobić absolutnie wszystko. Jest wybawcą i katem jednocześnie, jednak jego czyny są niczym w stosunku do rzeczy, o które walczy. Można mu wiele wybaczyć, bo grzesząc, sieje dobro.
Nadal mam w sobie wiele sprzecznych emocji po tych książkach, ale jednego jestem pewna - niczego nie żałuję.

2 część jest mocniejsza od 1 to jest pewne ale przez to czasami się gubiłam i musiałam sobie zrobić przerwę żeby ją dokończyć ale książka jest tak samo dobra jak 1 cz. I w tej części mam trochę więcej brutalności więc jeśli przerażała was 1 część to nie polecam bo możecie to za bardzo przeżywać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

przeczytałam sto stron i jedyne co mogę o tym powiedzieć to groteska. Nie rozumiem jak można pisać na tak poważne i okropne tematy w taki sposób jak zrobiła to autorka. Ta książka to taka trochę bardziej fantazja dziewczyny o niebezpiecznych chłopcach. Po trigger warningu myślałam, że będzie to głęboka i brutalna powieść, dojrzale napisana, przedstawiająca okropną rzeczywistość świata, a nie wyidealizowana fantazja nastolatki. Odniosłam też wrażenie, że autorka nie mogła się zdecydować nad kreacją bohaterów przez co ich zachowania i wewnętrzne dialogi nie miały ładu i składu.
Jeżeli przeczytam do końca to ocenię za całość.

Bardzo mroczna książka, ale jednoczenie nie sposób było się od niej oderwać. Tylko dla dorosłych. Bardzo obrazowe sceny tortur czy zbliżeń. Momentami byłam w takim szoku, że nie mogłam czytać dalej. Momentami naprawdę byłam zniesmaczona. Jednocześnie jest to bardzo fajna rozrywka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka podzielona jest na dwie części.
I cz. Faktycznie przedstawia czas gdy Adi jest uwięziona. Pokazuje co tam przeżywa. Nie są opisane wszystkie jej gwałty. Jest opisane co tam się dzieje, jak ona sobie radzi. Myślałam, że książka będzie gorsze. Pod względem psychologicznym. Byłam nastawiona, że będzie opisane więcej 'złych' rzeczy. Fajne są faktyczne momenty gdy ona sobie przypomina jak Zade ja uczył jak w takich chwilach ma przetrwać. Na co zwracać uwagę. Jak szukać rozwiązania.
II cz. opisuje, gdy Adi jest w domu. Wszystko dobrze się skończyło względnie spokojnie. Adi mierzy się z traumą. Zady pomaga jej przez to przejść. Są pikantne sceny.
Książka zdecydowanie jak dla mnie 25+!!!

Książka podzielona jest na dwie części.

O poprzedniej części tej dylogii pisałam, że to jedna z najmocniejszych książek jakie mam w swojej biblioteczce. Ale jeśli wtedy myślałam, że to jest mocna książka, to druga część wykracza poza skalę.

Adeline została porwana przez ludzi ze Stowarzyszenia, gdzie jest okrutnie traktowana. Zade stara się ją odnaleźć, ale niestety, nie wszystko idzie po jego myśli. Jeśli myślicie, że szybko ją ocali, to bardzo się mylicie.

"Hunting Adeline" zawiera tak drastyczne i emocjonalne opisy tego, co przeżywała Adeline, gdy została porwana, że musiałam odkładać książkę i rozchodzić to co przeczytałam. Jeśli jesteście wrażliwi na takie rzeczy, o których autorka pisze w ostrzeżeniu, to lepiej nie czytajcie tej książki.

Mimo, że Addie jest traktowana w okrutny sposób, to cały czas walczy, żeby się nie poddać.

Druga część książki zaczyna się, gdy Zade odnajduje Adeline. Mimo, że dziewczyna wraca do domu, nie jest jej łatwo, ponieważ towarzyszą jej traumy, które nie pozwalają jej normalnie funkcjonować. Bardzo podobało mi się zachowanie Zade'a, który jest w niej ogromnie zakochany i który stara się pomóc jej, aby wróciła do normalnego życia.

Jeśli TW was nie zniechęca i uważacie, że dacie radę przeczytać tak drastyczne sceny, to bardzo polecam tę książkę!

Pierwsza połowa książki w pewnym stopniu przykuła moją uwagę i nudziłam się tylko w niewielkim stopniu. Natomiast drugą połowę w większości przekartkowałam (relacja między głównymi bohaterami jest chora, a sceny seksu za długie, nudne i wynaturzone 🤦‍♀️). Wiem już jak się kończy ta historia - książka odhaczona uff. Nie polecam, bo uważam, że jest szkodliwa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ciekawa, porusza wiele ważnych tematów typu handel ludźmi. Pomimo kilku scen seksu i tak uważam że jest świetna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza część była mroczna, pełna napięcia i do tego ciekawa.
A w tej części zabrakło... wszystkiego.
Przez ponad połowę książki nic interesującego się w niej nie dzieje, ledwo dotarłam do końca.

Jeśli tak jak ja chcecie poznać zakończenie tej historii to przeczytajcie, ale nie nastawiajcie się na coś niezwykłego.

Pierwsza część była mroczna, pełna napięcia i do tego ciekawa.
A w tej części zabrakło... wszystkiego.