Trofeum

Nazwisko Dalii Moretti wzbudzało szacunek i posłuch, ale w rzeczywistości było przekleństwem. Jej brat i matka zginęli tylko dlatego, że je posiadali, a ona cudem uniknęła ich losu. Teraz próbuje ukryć się przed napastnikami, którzy ruszyli za nią w pogoń. Jedyna szansa na życie jest ucieczka z rodzinnej Sycylii i odnalezienie krewnego, który może ją uratować. Dzięki pomocy nieznajomego mężczyzny, udaje jej się dostać do Bari. Jednak zapomniała, że w tym świecie nie wolno nikomu wierzyć.

Bardzo dawno nie czytałam romansu mafijnego i teraz wiem, jak ogromnie mi tego brakowało. Dodatkowo jest to dark romans, po który nie sięgałam bardzo długo i koniecznie muszę to zmienić. W książce występuje również motywy hate to love i forced proximity , które są bardzo dobrze rozwinięte. Książka raczy nas historią Dalii, która jako jedyna przeżyła masakrę dziejącą się w jej domu. Ucieka do kuzyna, który okazuje się być po innej stronie niż myślała. Oddaje ją w ręce największego wroga jej rodziny, który czycha na życie jej ojca. Zostaje przetrzymywana w hotelu i zmuszona do zawarcia związku małżeńskiego ze swoim oprawcom. Jednak z upływem czasu czuć przyciągnie między bohaterami, ich relacja dosłownie elektryzuje. Początek książki ogromnie się podobał, była lekka brutalność, sceny łóżkowe były bardzo pikantne. Jednak ta część ich rozłąki została strasznie rozwleczona. Wydaje mi się, że mogło to zostać troszkę lepiej poprowadzone. Gdyż późniejsze przepychanki były bardzo denerwujące.

Klimat Włoch, mafijne porachunki i motywy zawarte w książce były ogromnie atrakcyjne. Spędziłam dobry czas z tą książką. To naprawdę dobry romans z angażującą fabułą. Jeśli szukacie czegoś mocniejszego, to książka idealna dla was.

„Wierzyłam mu. Sama również tego chciałam. Pragnęłam stworzyć prawdziwy dom, po którym każdego dnia będą roznosić się dziecięce śmiechy. W którym nigdy nie będzie ciszy.” - musiałam tu wstawić ten cytat, bo chwycił mnie za serce, marzenie i cel🥺

Nazwisko Dalii Moretti wzbudzało szacunek i posłuch, w rzeczywistości było jednak przekleństwem. Jej brat i matka zginęli tylko dlatego, że je nosili, a Dalia cudem uniknęła tego samego losu. Teraz musi się ukrywać przed ludźmi, którzy ruszyli za nią w pogoń. Jedyną szansą na bezpieczeństwo jest ucieczka z rodzinnej Sycylii i dotarcie do jedynej osoby, która może ją ochronić. Samotna i ranna wyrusza w podróż, czując na plecach oddech wroga. Niespodziewanie z pomocą przychodzi jej nieznajomy, którego poznaje w pociągu. Dalia zapomniała jednak, że w świecie, do którego należy, nikomu nie można ufać.

Bo tu naprawdę trzeba uważać, komu można zaufać. Mamy mafijny, dark romans 18+, z motywem forced proximity - jeśli odpowiadają Wam te słowa klucze to ani na moment się nie wahajcie po sięgnięcie. Mimo, że to nie jest mój gatunek - nie mogłam przestać czytać od drugiej połowy książki i mocno się wciągnęłam co będzie dalej! Jak przez pierwszą połowę myślałam, że dam książce między 1-2 gwiazdki na 5, tak nadrobiła 3,5 ⭐️

Czasem są ukazywane toksyczne związki i relacje, tu też i powinny być tu podane na pewno TW, bo było ich od groma.
Niezdrowe i niewłaściwe zachowania, na których nie należy się wzorować. Bo to też gatunek, gdzie ma nam dostarczyć rozrywki, a niezawsze edukacji.
Ma minusy, mogłabym się przyczepić do naprawdę wielu rzeczy. Ale odbieram tę książkę w ramach właśnie rozrywki - to mi dała i szczególnie przy drugiej części zaciekawiona spędziłam czas☺️
Była dla mnie intrygująca i zastanawiałam się, jak postąpi bohaterka, bo została postawiona między wyborem, którego ja bym nie była w stanie się podjąć. Z resztą mam nadzieję, że nigdy nie będę zmuszona hahaha, o takich rzeczach wolę czytać tylko w książkach, a sama mieć zdrową relację jaką mam.
To podczas lektury trzeba oddzielać.

@wydawnictwopapieroweserca współpraca reklamowa, dziękuję!

„Jeśli Bóg zsyłał na ziemię anioły, by pomagały i strzegły ludzi, to szatan wysłał demony takie jak on, by niosły chaos i zniszczenie.”

Kiedyś, czytając książki tego gatunku, doświadczyłam tak wielkiego przesytu, że unikałam ich jak ognia, obawiając się kolejnego rozczarowania. Powoli jednak zaczęłam wracać do lektury, trzymając się tylko tych napisanych przez znane mi nazwiska. Teraz przyszedł czas na coś nowego dla mnie. Wiele osób chwaliło debiut tej autorki, choć ja go jeszcze nie poznałam, więc moja ciekawość wzrastała z każdym dniem.

Dalii Moretti to księżniczka, która przez wiele lat tkwiła zamknięta w pięknej willi, otoczona idyllicznymi obrazami życia, nieświadoma ciemnych zakamarków egzystencji, które czają się gdzieś tam daleko. Jednak czarne otchłanie istnienia wkroczyły szybciej, niż mogłaby przypuszczać.

Od pierwszej strony autorka wabi czytelnika w świat swojej opowieści, jak magnes przyciągając go do wnętrza historii, gdzie oczekuje go barwna gama emocji i doznań. Krok po kroku, wraz z postaciami podążamy przez labirynt ich przeżyć, dotykając każdej struny ludzkiej duszy.

Mistrzowsko oddane bogactwo ludzkich doświadczeń, ukazuje zarówno radość jak i ból, nadzieję i rozpacz, miłość i zdradę. To nie tylko czytanie, to podróż przez labirynt ludzkich uczuć, gdzie każdy zakręt kryje w sobie nowe odkrycie, nowe zrozumienie, a każda strona książki odsłania kolejny fragment układanki, która składa się na całość niezwykłej historii.

Fabuła tej powieści jest dopracowana w każdym detalu, niczym misternie ułożona mozaika, gdzie każdy element pasuje idealnie na swoje miejsce, tworząc obraz pełen życia i emocji. Akcja, którą mamy przyjemność obserwować, płynie niczym spokojny, ale pełen energii i blasku, słoneczny dzień, który nie daje nam chwili wytchnienia.

Ta wyrafinowana intryga literacka sprawia, że czytelnik śledzi skrupulatnie każdą stronę, krocząc ramię w ramię z postaciami, jakby sam brał udział w ich przygodzie. To nie tylko czytanie, to uczestnictwo w pełnym angażu, gdzie każde wydarzenie, każda rozmowa, każdy gest staje się istotnym elementem, rzucającym nowe światło na całą historię.

Kolejna książka autorki, ktora tak jak pierwsza, uważam, że również trzyma poziom.
Jeśli rozpatrujemy książkę pod kątem gatunku, czyli romansu mafijnego, to jest naprawdę dobra. Nie ma zbytecznego i niepasującego tutaj lukru, jest trochę brutalności, trochę lekceważenia, krwi, zemsty, główny bohater nie zachowuje się jak ciepłe kluchy, no ogólnie wszystko się w większości zgadza. Może fabuła mogla by być nieco lepiej dopracowana i pewne wątki lepiej wyjaśnione czy poprowadzone, ale czytało się szybko, cały czas czułam zainteresowanie tym, co będzie dalej. Dlatego oceniam pozytywnie i na pewno sięgnę po kolejną książkę autorki, jeśli taka się pojawi. A coś czuję, że może twraz Fabio doczeka się swojej historii.

2005

Bardzo lubię, gdy akcja romansów mafijnych rozgrywa się we Włoszech. Tak też jest w tej powieści, najpierw Sycylia, potem Rzym.
Dalia Moretti , córka bossa z Sycylii cudem unika śmierci, podczas gdy cała jej rodzina ginie, nie wie tylko co z ojcem, bo jego ciała nie widziała. Jej jedyna nadzieja jest kuzyn , który mieszka we Włoszech, więc do niego jedzie. Po drodze pomaga jej młody mężczyzna, który zapewnia jej pożywienie i ubranie.
Po dotarciu do kuzyna przeżywa szok, bo okazuje się, że ten miły i sympatyczny młody człowiek jest odpowiedzialny za jej wszystkie nieszczęścia a teraz ona staje się jego zdobyczą i trofeum.
Dotychczas żyła w złotej klatce, nic nie wiedziała o prawdziwym życiu, nigdy nie opuszczała posiadłości a to co musiała znosić od Cosimy i jego ludzi , wywróciło jej życie do góry nogami.
Bardzo podobała mi się ta powieść bo można w niej spotkać również bohaterów z poprzedniej powieści.
Ciekawa intryga pełna emocji. Dużo walki o mafijne wpływy i wątek miłosny, który może się podobać bo nie jest nachalny. Jedynie zakończenie trochę mnie rozczarowało, bo jest takie samo jak w innych romansach.
Mam nadzieję, że szybko ukaże się kolejna powieść mafijna autorki, której lekkie pióro i ciekawa intryga bardzo przypadło mi do gustu.

Jestem pod ogromnym wrażeniem jeśli chodzi o tą książkę. Podchodząc do niej nie miałam żadnych oczekiwań i w sumie to trochę bałam się ją czytać ze względu na motyw mafi, który uważam, że dość łatwo jest zepsuć jednak tutaj wypadło to idealnie.

Przeczytałam ją praktycznie za jednym zamachem i kocham tą historię.

Matka oraz brat Dalii zostali zabici w ich własnym domu jednak dziewczynie udało się uciec lecz jej wolność nie trwała długo. Musi ona uciekać przed ludźmi, którzy teraz jej szukają. W pociągu spotyka mężczyznę, który jej pomaga a ona sama udaje się do swojego kuzyna szukając pomocy.
Zapomina jednak, że w świecie w ktorym się urodzila nie wszystkim można ufac o czym dość szybko się przekonuje.
Bardzo polubiłam główną bohaterkę i naprawdę ją podziwiam ale chyba bardziej polubiłam mężczyznę z pociągu którego wręcz kocham a jego podejście do dziewczyny jest cudowne mimo, że momentami miałam takie ,,aha". Relacja między głównymi bohaterami jest pełna nienawiści ale też troski i namiętności.
Wątek mafi jest bardzo dobrze przedstawiony a sceny walk, zabijania i ogólnie brutalności nie są opisane jakoś mocno a raczej tylko wspomniane co się wydarzyło albo co może się wydażyc (na przykład podczas groźb)
Samo zakończenie, no cóż trochę się zawiodłam. W sensie było spoko ale większość książek tego typu kończy się w ten sposób i chyba oczekiwałam czegoś wow ale no cóż...
Poza zakończeniem (które było do przewidzenia) ta książka jest wspaniała i bawiłam się przy niej wyśmienicie

Przeczytałam ją praktycznie za jednym zamachem i kocham tą historię.

Matka oraz brat Dalii zostali zabici w ich własnym domu...

Włoska mafia, brutalna egzekucja i kobieta, która ocalała... Tylko czy na pewno udało jej się ujść z życiem?
----------------

🩶 Dalia ▪️ Cosimo 🩶

Wciągająca powieść od Angeliki Waszkiewicz! 🅃🅁🄾🄵🄴🅄🄼 to kolejny #romansmafijny spod pióra Pani Angeliki. Ostatnio sporadycznie sięgałam po ten gatunek, co za tym idzie, z przyjemnością wgryzłam się w fabułę.
No dobra, ale do brzegu... Od samego początku totalnie się wkręciłam! Autorka zaczyna dość mocnym akcentem, czym mocno mnie zaintrygowała. Dawno tak dobrze mi się nie czytało romansu tego typu.
Znajdziecie tu sporo pikantnych scen, dużą ilość ciętej riposty, kilka ciekawych zwrotów akcji i dwójkę UPARTYCH bohaterów.

Fabuła przemyślana i konsekwentnie prowadzona.
Nie obyło się bez małych potknięć no ale wiecie sami, jak jest.
Największym minusem #Trofeum (według mnie) jest scena pierwszego zbliżenia. 🙄 Nie podobała mi się! Jestem trochę zniesmaczona, a bardziej zawiedziona, że w ten sposób autorka postanowiła ją poprowadzić. Każda kolejna z tego typu scen była ok. Dodatkowo deczko urwane zakończenie, zabrakło mi minimalnej kropki nad przysłowiowym I. Poza tym mi się podobało.

----------------

🩶 Dalia ▪️ Cosimo 🩶

No dobra, ale do...

Świetnie się czytało, niby zwykłe mafijne hate love ale z dobrą historią i dobrze napisane. mogę spokojnie polecić sympatykom mafijnych opowieści

Współpraca recenzencka @papieroweserca

Historia stworzona przez autorkę pochłonęła mnie całkowicie. Od pierwszej strony byłam zakochana i czekałam w napięciu na rozwój wydarzeń. Główna bohaterka jest bardzo silną kobiecą postacią jednak musi rozprawić się jakoś ze swoimi demonami. Nie zna ona prawdziwego świata bo wychowywała się pod kluczem jako marionetka ojca. Jednak to co się wydarzyło go poznała Cosimo wywróciło jej świat do góry nogami.

Wątek romantyczny w tej historii jest cudownie napisany. Cały czas zastanawiam się jak to się zakończy. Czy Dalia zaufa Cosimo? Czy on ją wykorzysta czy jednak może coś do niej czuję? Po czyjej stronie stanie Dalia w wojnie mafii?

Akcja rozwija się w odpowiednim tępie budując napięcie w czytelniku. Główni bohaterowie tak samo jak postacie poboczne są stworzeni w cudowny sposób. Bardzo mi się podobały opisy snów Dalii oraz epilog ze strony Cosimo co pozwoliło mi dokładnie zrozumieć całość historii. Zakończenie mnie nie zawiodło a wręcz może trochę zaskoczyło (oczywiście pozytywnie). Bardzo nie chciałam rozstawiać się z tą historią i bohaterami bo była do dla mnie naprawdę komfortowa historia, która z chęcią przeczytała bym jeszcze raz.

Książka naprawdę trzyma w napięciu. Jest świetnie napisana a autorka przeniosła mnie prosto do słonecznych Włoch gdzie dzieje się akcja. Uważam, że książka jest warta uwagi każdego kto lubi wątki mafijnego romansu, ale trochę też zaangażowanego ślubu bo taki wątek też się tu pojawia.

Naprawdę nic dodać nic ująć 💙 Książka jest po prostu cudowna, bawiłam się na niej świetnie i polecam każdemu 💙 Bardzo dziękuję wydawnictwu Papierowe Serca za możliwość zrecenzowania tej książki.

Współpraca recenzencka @papieroweserca

Jeśli lubicie mafijne romanse musicie sięgnąć po tę książkę 💙 Historia opowiada o Dalii córce mafiozy rządzącego Sycylią. Jej brat i matka zginęli bo nosili to przeklęte nazwisko - Moretti. Dalia ucieka do swojego kuzyna szukając tam bezpieczeństwa, ale czy je znajdzie? Trzeba pamiętać, że w tym świecie nie można nikomu ufać....

To nie było słodkie i dzięki temu takie prawdziwe. Charakterni bohaterowie; i on i ona tak samo wkurzający. Książka sama się czyta. Super.

• Mafia
  • Romans