Be your best self. Postaw siebie na pierwszym miejscu i zacznij wreszcie żyć!

Okładka książki Be your best self. Postaw siebie na pierwszym miejscu i zacznij wreszcie żyć! Rebekah Ballagh
Rebekah Ballagh Wydawnictwo: Bellona poradniki
poradniki
Bellona
2024-03-13
2024-03-13
9781991006011
poradnik selfcare selfhelp

To nie jest poradnik, to książka, którą można zabrać sobie blisko do siebie i zainspirować się do zmiany.

Doceniam różną kolorystykę w zależności od poruszanego działu.

Dużo tutaj takich informacji umieszczonych na karteczkach, wiele rysunków, które są lepiej zapamiętywane przez mózg.

Książka zostaje ze mną na dłużej - zdecydowanie jeszcze kiedyś sięgnę po tę publikację.

Spis treści:
7. Nie przejmuj się opinią innych
8. Chroń własną energię
9. Wypracuj zdrowe nawyki
10. Naucz się kochać siebie

Doceniam różną kolorystykę w zależności od poruszanego działu.

Książka zostaje ze mną na dłużej - zdecydowanie jeszcze kiedyś sięgnę po tę...

W czasach, gdy żyjemy w ciągłym pędzie a stres zjada nas po kawałku ważne jest aby złapać oddech i zastanowić się co dla nas samych jest ważne. Aby zachować równowagę w życiu konieczne jest sięgnięcie po sprawdzone metody, które w harmonijny sposób uregulują wszelkie niedogodności. "Be your best self" jest właśnie takim skutecznym rozwiązaniem.

Pod kątem wizualnym lubię takie poradniki, prosta i czytelna szata graficzna pełna jest ilustracji i ćwiczeń. Krótkie rozdziały o wyznaczaniu granic sobie i innym, o pozytywnym myśleniu, nie reagowaniu na krytykę i opinie innych.

Jeśli pracujecie nad zmianą nawyków, zmianą podejścia do życia ta książka będzie dla Was bardzo wartościową pozycją, polecam.

Pod kątem wizualnym lubię...

Książka Rebekah Ballagh "Be Your Best Self" to przepięknie ilustrowany poradnik dedykowany wszystkim, którzy w dzisiejszym szybkim tempie życia chcą zadbać o dobre samopoczucie, zwiększyć swoją samoświadomość i poprawić jakość swojego życia.

Autorka, w każdym z dziesięciu krótkich rozdziałów, proponuje czytelnikowi jeden przełomowy krok, którego wdrożenie ma nam zapewnić poprawę jakości życia. Namawia do odkrycia swojego wewnętrznego krytyka, rozszyfrowania własnych emocji i wydostania się z pułapki zmartwień. Pomaga uporać się z ograniczającymi nas przekonaniami, które skutecznie hamują dążenie do wytyczonego celu i rozwoju. Pokazuje, jak stawiać granice, chronić swój wewnętrzny spokój; daje wskazówki, które pozwolą nam traktować siebie z szacunkiem i miłością oraz mówi, jak wypracować i wdrażać zdrowe nawyki, a jednocześnie pożegnać raz na zawsze te, które nam nie służą.
Każdy rozdział książki kończy się zwięzłym podsumowaniem, dzięki któremu możemy utrwalić sobie najważniejsze zagadnienia.

Książka jest bardzo przyjemna w odbiorze, jej przejrzystość, pastelowa kolorystyka, dopracana przepiękna grafika, a przede wszystkim jasny i zrozumiały język, którym została napisana oraz bezpośrednie zwroty autorki do czytelnika, sprawiają, że treść jest łatwo i szybko przyswajalna, co przypadku tego typu książek jest dla mnie bardzo istotne.
Znalazłam tu mnóstwo przykładów różnych zachowań (na przykładzie historii konkretnych osób),a także ćwiczeń do natychmiastowego wykonania i rozmaitych rytuałów, których wdrożenie ułatwia na przykład przywrócenie wewnętrznego spokoju czy odpuszczenie zmartwień i nieprzydatnych myśli. Bardzo ciekawe i przydatne okazały się też dla mnie wskazówki, które pokazują w jaki sposób chronić własną energię oraz jak okazywać sobie miłość ♥️.

Zdecydowanie polecam wszystkim tym, którzy potrzebują motywacji i inspiracji do zmian, a także tym, którzy pragną drogowskazu jak wnieść do swojego życia pozytywne wartości.
Idealna książka na prezent dla kogoś bliskiego - koleżanki, przyjaciółki czy... samego siebie 💕.
Polecam 👍!

"Be Your Best Self" to niezwykle inspirująca i motywująca książka, która przychodzi z pomocą w obliczu coraz większej potrzeby dbania o nasze dobre samopoczucie w dzisiejszych stresujących czasach.
Pierwsze co rzuca się w oczy to piękne wydanie. Nie tylko okładka, ale też środek jest kolorowy i dopracowany graficznie. Bardzo doceniam takie rzeczy, w poradnikach szczególnie, bo to sprawia, że tekst jest bardziej przyjemny i przejrzysty, a przez to lepiej przyswajalny.
Książka opiera się na dziesięciu zaleceniach zmieniających życie:
🥰Odkryj swojego wewnętrznego krytyka i własną wartość
🥰Rozszyfruj własne emocje
🥰Wydostań się z pułapki zmartwień
🥰Przestań sabotować samą/samego siebie
🥰Okiełznaj własne myśli
🥰Zmień przekonania, które Cię ograniczają
🥰Nie przejmuj się opinią innych
🥰Chroń własną energię
🥰Wypracuj zdrowe nawyki
🥰Naucz się kochać siebie
Każdy z nich jest kompleksowo opisany, podparty przykładami i ćwiczeniami, tak by jak najlepiej pomoc czytelnikowi zrozumieć zagadnienie i odnaleźć je we własnym życiu, by w dalszych etapach przystąpić do zmiany.
Książka pomaga czytelnikom odkryć i rozwijać swój pełny potencjał, zachęcając ich do podjęcia działań mających na celu poprawę jakości życia oraz zwiększenie poczucia spełnienia. Dzięki poradom i wskazówkom zawartym w tej książce, czytelnicy mogą zacząć czuć się lepiej we własnej skórze i osiągnąć swoje cele rozwojowe.
"Be Your Best Self" to lektura, która skutecznie motywuje oraz inspiruje do działania, zachęcając do kontynuowania wysiłków na drodze do samodoskonalenia i osiągania pełni potencjału. Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy pragną poprawić swoje życie i stać się lepszą wersją siebie.

Bardzo przystępnie napisany poradnik. Prosty, pełen ćwiczeń i miejsc na refleksję. Z mnóstwem ilustracji. Wydrukowany na przyjemnym w dotyku papierze. To drobiazg, ale jakże umilał mi lekturę.

Znajdziesz w nim porady, jak zmienić siebie i swoje życie. Dowiesz się, jak zmienić jego postrzeganie i jak radzić sobie z codziennymi trudnościami. A także, jak radzić sobie z sobą, by wieść bardziej satysfakcją życie.
Autorka omawia szczegółowo przeszkody na jakie napotykamy, za które sami jesteśmy odpowiedzialni. Jest mowa o perfekcjonizmy, autosabotażu, prokrastynacji oraz szkodliwych przekonaniach.
Sporo miejsca poświęcone jest granicom. O tym czym są, jak je stawiać i jak skutecznie ich strzec. Dowiesz się też, jak obchodzić się z sobą? Jak zadbać o swój układ nerwowy? Jak zmaksymalizować szanse na sukces? Jak poprawić swoje samopoczucie?
Jest też rozdział poświęcony nawykom i porady, jak bardziej efektywnie zarządzać swoim czasem.
Dobry poradnik. Z czystym sumieniem polecam.

Wiosna to czas porządków, odświeżania garderoby, pozbywania się niepotrzebnych rzeczy. Warto też pomyśleć o porządkach w głowie. Rzadko czytam książki rozwojowe i motywacyjne, ale gdy spojrzałam na tę wiosenną okładkę "Be Your Best Self" Rebekah Ballagh, to również zapragnęłam wiosennego odświeżenia. Szczególnie gdy na kilka pytań zamieszczonych na okładce odpowiedziałam pozytywnie, co oznacza, że jednak mogę zrobić dla siebie coś więcej, by zgodnie z mottem tej książki "postawić siebie na pierwszym miejscu i zacząć wreszcie żyć!".

Książka składa się z dziesięciu rozdziałów, w których Autorka zwraca się bezpośrednio do czytelnika, a każdy dotyczy innego istotnego zagadnienia, które może wpłynąć na poprawę naszego życia. Każdy wzbogacają zabawne ilustracje i przemawiające przykłady, co sprawia, że czyta się z przyjemnością. Co najistotniejsze jednak zawiera praktyczne ćwiczenia, które mogą pomóc poradzić sobie z naszą bolączką i wyrobić odpowiednie nawyki na przyszłość.

Kilka tematów trafiło do mnie dużo bardziej niż inne, bo po prostu dotyczą mnie bezpośrednio i stref, które chciałabym poprawić. I czułam się, jakby autorka znała mnie na wskroś i tak dobrze rozumiała na przykład mojego wewnętrznego krytyka, który jest bardziej nieprzychylny i surowy dla mnie samej niż byłby w stosunku do kogokolwiek z mojego otoczenia. Istotne okazały się dla mnie również rozdziały związane z nadmiernym dążeniem do perfekcjonizmu i prokrastynacją (może za rok bez odkładania zrobię porządki w garderobie) oraz skłonnością do zadowalania innych często własnym kosztem.

Bardzo trafiła do mnie ta lekka, bezpośrednia forma, która jest jednocześnie szalenie praktyczna, a styl pozbawiony lukru, ale przychylny i przyjazny rzeczywiście jest jak spotkanie przy kawie z wyrozumiałą przyjaciółką, a nie lektura książki poświęconej samorozwojowi.

Zakończeniem każdego rozdziału jest zbiór najistotniejszych zdań i rad podsumowujących temat, więc można do nich wracać w razie potrzeby bez konieczności czytania całości, czy wyszukiwania treści. Oczywiście nic samo się nie zmieni, więc po pierwsze warto być ze sobą szczerym, by uświadomić sobie obszar do poprawy i po drugie czerpać z doświadczeń osób, które poskromiły już swojego wewnętrznego sabotażystę i zastosować je we własnym życiu.

Be your Best self
Postaw siebie na pierwszym miejscu i zacznij wreszcie żyć!
Ta książka nie ma nic wspólnego z egoizmem, ma jednak kilka ciekawych pomysłów na to jak rozprawić się z naszym wewnętrznym krytykiem i zrozumieć swoje emocje.
Be your Best self to jeden z lepszych poradników jakie ostatnio czytałam. Autorka bez owijania w bawełnę od pierwszych stron przypomina, że samo przeczytanie tej książki nikogo nie uleczy, że to tylko wytyczne, zbiór pomocnych ćwiczeń, zasad i podpowiedzi, które owszem mogą zmienić nasze życie, ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy my sami się do tego przyłożymy.
To co, zaczynamy?
Poradnik Rebekah Ballagh składa się z dziesięciu rozdziałów traktujących o różnych, choć powiązanych ze sobą zagadnieniach, każdy z nich podzielony jest na mniejsze sekcje, znacznie ułatwiające odbiór i wyszukiwanie potrzebnej informacji. Wewnętrzny krytyk, perfekcjonizm, autosabotaż czy proktrastynacja to tylko kilka z problemów, które w nim znajdziesz.
No niby nic wyjątkowego, prawda? Co zatem sprawia, że ten poradnik tak mi się spodobał?
Po pierwsze forma. Rozdziały są tu krótkie, zwięzłe i na temat, bez przeładowywania nieistotnymi formułkami, dają raczej konkretne narzędzia do rozwiązania problemu a nie rzucają skrzynkę z okrzykiem, masz i się baw! Również oprawa graficzna, przedstawiająca liczne postacie i nieco przypominająca komiks zaskakująco ułatwia i uprzyjemnia odbiór.
Po drugie język. W przeciwieństwie do wielu pozycji selfcare przeładowanych suchymi, podręcznikowymi informacjami Be your Best self jest pełen bardzo życiowych przykładów, prostych analogii i ćwiczeń, które przypominają naturalne ludzkie odruchy, zaś język którym został napisany daleki jest od akademickiego sztywnego tomu. Autorka mówi bezpośrednio do swojego czytelnika, używając potocznej mowy i nie owijając w bawełnę.
Ja byłam naprawdę zadowolona po przeczytaniu tej pozycji i od razu zaczęłam wprowadzać „miłość do samego siebie” nawet jeśli robię to metodą małych kroczków. Jeśli macie problem ze stawianiem granic, lub wewnętrzny krytyk nie daje wam żyć, dzień po dni mieszając was z błotem, to może być wasz game changer. Ja zdecydowanie polecam i daje 9/10

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Bellona
#współpracarecenzencka
#współpracabarterowa
#współpracareklamowa

Be your Best self
Postaw siebie na pierwszym miejscu i zacznij wreszcie żyć!

• Poradniki
  • Przeczytane 2024