Sekret milionera. Milioner wyjawia tajemnice szybkiego zdobycia fortuny

Okładka książki Sekret milionera. Milioner wyjawia tajemnice szybkiego zdobycia fortuny Mark Fisher
Mark Fisher Wydawnictwo: Medium poradniki
poradniki
The Instant Milionaire
Medium
1994-01-01
1994-01-01
Krzysztof Doroszewski
milioner powieść kanadyjska poradniki bogactwo

"Sekret milionera" rozczarowuje obiecankami łatwego bogactwa. Zamiast praktycznych wskazówek, autor serwuje banalne stwierdzenia o sile pozytywnego myślenia i ciężkiej pracy. Książka nie wnosi nic nowego do tematu budowania fortuny, a naiwny styl i brak konkretów sprawiają, że jest ona mało wartościowa dla ambitnych czytelników. Szkoda czasu i pieniędzy.

Bardzo ciekawie napisane !

Bardzo ciekawie napisane !

Poradnik mający na celu zmianę mentalności w stosunku do pieniędzy. Napisany w formie lekkiej opowieści, więc dzięki temu jeszcze łatwiejszy w odbiorze, jednak nie daje on konkretnych porad jak zdobyć bogactwo, ale też nie to jest celem takich poradników - one mają tylko i aż poprawić myślenie czytelnia, reszta zależy już od niego samego, a jeżeli nie będzie dążył ku bogactwu każdego dnia poprzez działanie, no to nigdy go nie zdobędzie po prostu.
Ogółem najbardziej spodobało mi się nastawienie na to, aby zostać milionerem w ciągu 6 lat poprzez coroczne podwajanie majątku, czyli zaczynając od pułapu 15k -> 30k -> 60k -> 120k -> 240 -> 480k
razem to daje 945 tysięcy majątku. Realne do zdobycia? Myśląc o tym w taki sposób zdecydowanie wydaje się bardziej realne niż gdyby na ślepo pomyśleć o zdobyciu miliona w ciągu 3 lat lub przedłużeniu tego okresu do np. 20 lat, gdy można się zestarzeć na tyle (też kwestia, kto kiedy zaczął),że już większej satysfakcji te pieniądze mogą nie dać, lecz za to spokojną starość owszem.
Jednak jeżeli czytaliście już jakiś inny poradnik w tej tematyce, to ten nie wniesie niczego nowego i można go spokojnie odpuścić, zdecydowanie lepiej po prostu zacząć od "Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie" - T. Harv Eker, gdyż jest tam więcej konkretnych i przydatniejszych wskazówek. Ale obie książki i tak są dostępne na YT w formie audiobooka.

Nie czytałem książki. Odsłuchiwałem audiobooka. Jest rewelacyjny!!!! Numer jeden jeśli chodzi o ten rodzaj literatury. Jest to poradnik biznesowy, z rodzaju opowiadań taki jak "Najbogatszy człowiek w Babilonie" czy "Kto ukradł mój ser". Gorąco polecam. Myślę ,że obok ww tytułów , to wystarczy zamiast co najmniej kilkudziesięciu książek z dziedziny samorozwoju i biznesu.

Bardzo fajna opowieść, bardzo daje motywacje. Jedyne z czym się nie mogę zgodzić, to to, że cokolwiek powinieneś dostać od kogoś - Jedyny pakiet jaki potrzebujesz, to zdrowie oraz tlen do życia i spełniania marzeń.

Audiobook - bardzo dobry

Audiobook - bardzo dobry

Ciekawa opowiesc, ktora tak na prawde jest skroconym poradnikiem motywacyjnym.

Ciekawa opowiesc, ktora tak na prawde jest skroconym poradnikiem motywacyjnym.

Bardzo ciekawa książka, przerobiona prze zemnie kilka razy, zawiera historie znajomości Milionera z kimś kto chce nim zostać. Wiele cennych uwag i rad w niej zawartych stosuje na co dzień z dobrym skutkiem.

Ciekawa książka napisana w formie powieści. Lekka szybko się czytać. Można wynieść dużo mądrych cytatów.

Proste fakty. Cel i czas dotarcia.

Proste fakty. Cel i czas dotarcia.

• Do kupienia
  • Audiobooki
  • Audio

Mark Fisher Sekret milionera. Milioner wyjawia tajemnice szybkiego zdobycia fortuny Zobacz więcej