Napoleon Hill. Myśl i bogać się

Studio Emka
2013-12-06
2013-12-06
Wacław Sadkowski
rozwój osobisty kariera sukces zawodowy

trzeba mieć odpowiednie wibracje z kosmosem żeby wszystko się udało

trzeba mieć odpowiednie wibracje z kosmosem żeby wszystko się udało

Książka całkowicie mi nie podeszła. Podczas czytania myślami byłem zupełnie gdzie indziej. Nie polecam.

Bardzo dobra książka w której autor opisuje to co trudno opisać. Celem tej książki jest uświadomić czytelnikowi że aby coś osiągnąć ( w każdej sferze emocjonalnej, finansowej itp.) musi odpowiednio się nastawić ( a raczej zaprogramować swój mozg i stan emocjonalny).
Czytelnik, który czyta ta pozycje zdaję sobie sprawę i z omawianych tu zagadnień, jednakże są one tylko poprzedzone przykładami z życia.
Autor jest bardzo obiektywny w swych rozważaniach, ponadto pozycje dobrze się czyta.

Książka odmieniła moje postrzeganie rzeczywistości, całkowicie zmieniła paradygmaty.
Niektórzy twierdzą, że to zły wybór na pierwszą książkę o zarządzaniu/finansach/samo rozwoju. Moim zdaniem jednak, jeżeli tylko zastosować się do rad w niej udzielanych, można dostrzec ogromne i pozytywne zmiany.

Porady dość oczywiste. Na początek może być w sam raz, po wielu innych książkach o tej tematyce, raczej nie ma tu czego szukać.

Książka w stylu, weź się za siebie, wyznacz cele i działaj. Mocno "ammerykańska" jednak czytało się ją przyjemni.

Ksiązka "Napoleon Hill Myśl i Bogać się" jest opracowaniem książki Napoleona Hilla pod tym samym tytułem. Z oryginałem nie miałem styczności, jedynie z książką "Masz prawo do bogactwa", która swą tematyką jest mocno zbliżona do książki "Myśl i bogać się" ("Masz prawo ..." jest spisaną wersją serii wykładów Napoleona Hilla, które dotyczyły jego filozofii).
Książka Karen McCreadie jest bardzo dobra. W przystępny sposób, w formie pigułki przedstawia ważne kwestie filozofii Hilla, które wzbogaca o wiedzę z zakresu psychologii oraz badania słynnych psychologów takich jak Roberta Cialdiniego. Można powiedzieć, że autorka przedstawia dowody naukowe dotyczące filozofii Hilla. Oczywiście nie wszystkie aspekty jego filozofii da się udowodnić naukowo, ale część tak. Dodatkowo do niektórych punktów w książce autorka od siebie dodaje ciekawe zadania do wykonania, które uważam za pomocne.
Polecam tą książką, jako dodatek do twórczości Hilla, jako podsumowanie wiedzy i zrozumienie ewentualnych nieścisłości, ale na 100% nie jest to ekwiwalent, który można przeczytać zamiast książek Hilla.
Daję 7/10, tylko z tego względu, że jest to opracowanie do filozofii Hilla, czyli wymagało znacznie mniej pracy niż oryginał chociaż jest pomocnym dodatkiem.

Książka Karen...

Z tego typu publikacji każdy wyniesie coś innego, ponieważ autor opisuje i przytacza ogromną liczbę przykładów, jednak być może właśnie ten aspekt takich książek jest najciekawszy. To co zwróci w tej książce najbardziej naszą uwagę może okazać się rzeczą/nawykiem/odczuciem, które nas najbardziej ciekawi lub z którym mamy największe problemy. Podobnie jak 7 nawyków Covey'a nie jest to poradnik co zrobić, aby zostać bogatym, ale raczej jak przestawić swoje myślenie, aby zacząć przyciągać bogactwo (rozumiane nie tylko w zakresie pieniężnym). Książka zawiera również ciekawe ćwiczenia do samodzielnego przeanalizowana, które również mogą zaprowadzić czytelników na nową drogę. Pamiętajmy jednak, że książka jest napisana w stylu amerykańskim z wadami i zaletami tego podejścia do książek motywacyjnych.

Czytałem ją już 3 razy i za każdym razem mnie zaskakuje ... pobudzająca myślenie i kreatywność.

Wspaniała książka napisana przez człowieka który poświęcił życie aby wkopać kamień węgielny pod rozwój osobisty. Książka jest nie tylko interesująca ze względu na treść, praktyczne ćwiczenia i wnioski wysnute przez autora po rozmowach z takimi historycznymi ikonami jak Edison czy Ford. Daje ona również niesamowite spojrzenie na obecny książki rozwojowe - napisane czytelniej, zasypujące praktycznymi wskazówkami które zmieniają jedynie nas na 5 minut. Przy tej książce współczesne prace "Coachów" wyglądają płasko i powierzchownie.
Serdecznie polecam każdemu jako klasyk rozwoju osobistego.

• Biznes
  • Samorozwój