Wszystkimi zmysłami

Inne

💙"𝑲𝒂ż𝒅𝒚𝒎 𝒔𝒌𝒓𝒂𝒘𝒌𝒊𝒆𝒎 𝒅𝒖𝒔𝒛𝒚" 𝑹𝒆𝒃𝒆𝒄𝒄𝒂 𝒀𝒂𝒓𝒓𝒐𝒔

[współpraca reklamowa]

Recenzja:
"Każdym skrawkiem duszy" to książka, która wywołała we mnie trochę mieszane uczucia. Zacznę od tego, że fabuła jest wciągająca, a książkę czyta się bardzo szybko, ponieważ jest napisana w płynny sposób. Od samego początku poruszony jest trudny temat, jakim jest strata bliskiej osoby, a główna bohaterka musi stać się tą "odpowiedzialną" za rodzeństwo, ponieważ jej mama się załamała. Momentami pękało mi serce i podziwiam bohaterkę, za jej siłę mimo, że los nie był dla niej łaskawy, aczkolwiek niektóre jej zachowania były dla mnie nie do końca zrozumiałe. Kiedy na jej drodze pojawia się Josh, uczucie między nimi pojawia się tak nagle. Oni się spotkali i już w grę zaczęły wchodzić jakieś większe emocje, czego nie jestem fanką, bo wolę jednak obserwować, jak relacja głównych bohaterów rozwija się swoim tempem, a nie kiedy wszystko dzieje się od razu. Na pewno zaciekawił mnie wątek, gdzie Josh skrywał pewną tajemnice i kiedy wyszła ona na jaw byłam zaskoczona, bo totalnie się tego nie spodziewałam. Ostatnie strony wywołały we mnie sporo emocji. Mimo wszystko czekam na kolejny tom, który być może okaże się lepszy.

💙"𝑲𝒂ż𝒅𝒚𝒎 𝒔𝒌𝒓𝒂𝒘𝒌𝒊𝒆𝒎 𝒅𝒖𝒔𝒛𝒚" 𝑹𝒆𝒃𝒆𝒄𝒄𝒂 𝒀𝒂𝒓𝒓𝒐𝒔

[współpraca reklamowa]

Recenzja:

To moja pierwsza książka Yarros i choć starałam się nie oczekiwać niczego konkretnego, to widząc same zachwyty nad jej książkami nie było to łatwe. Czytałam jednak, że Każdym skrawkiem duszy była jej debiutem. Jeśli oceniać ją jako debiut, to można powiedzieć, że nie była zła, taki średniak. I w sumie ciekawa jestem teraz innych książek autorki.
Ale już do rzeczy. Każdym skrawkiem duszy zaczyna się od sceny, gdy główna bohaterka dowiaduje się o śmierci jej ojca - żołnierza. Zostaje sama z nastoletnią siostrą i jeszcze młodszym bratem, bo ich mama pogrążona w żalu nie potrafi wstać z łóżka. Cały ten klimat jest smutny i przejmujący, jednak nie wywołał u mnie płaczu, czy w ogóle większych emocji. Autorka ma co prawda lekki i nieskomplikowany styl, jednak zabrakło mi tu jakiejś głębi, dzięki której mogłabym wczuć się w akcję i współdzielić uczucia bohaterów. Mimo tego znalazło się kilka fragmentów fajnych na cytat.
Widziałam wzmiankę na ten temat u kogoś i to się niestety sprawdziło. Nieporadność głównej bohaterki jest trochę dziwna. Dziewczyna kończy 22 lata, a nie potrafi zrobić do domu zakupów. Ma zająć się rodzeństwem, a na obiad kupuje ciastka. Nie wiem, może to ma być takie nie ogarnięcie po nagłej śmierci ojca i nagłych obowiązkach, ale autorka tego tak nie przedstawia. Bohaterka po prostu ze śmiechem stwierdza, że "Mam śmietankę do kawy, ale żadnej kawy, i tortillę, ale żadnego sera." Wcześniej nie wie czy na zakupach płacić kartą czy gotówką.
Im dalej w las tym bohaterka zaczyna być bardziej znośna, może się przyzwyczaiłam, może zaczęłam przymykać oko 🤷 Postać główna męska jest tu bardzo fajna, taki złoty chłopak, do którego nie można się przyczepić. Ma on swój sekret, który nie był dla mnie zaskoczeniem. Mimo tego te fragmenty, gdzie Ember dowiedziała się prawdy i wszystko później, gdy zastanawia się czy ona i Josh powinni być razem okazały się bardzo emocjonujące. Może to przez fakt, że przyzwyczaiłam się już do bohaterów. Zakończenie idealnie pasuje do tej historii i wiem, że są osoby, którym nie pasuje, bo niewiele wyjaśnia wyjaśnia ale dla mnie taka lekko otwarta furtka w tym wypadku jest idealna.
Tak już na koniec. Nie była to miłość od pierwszego słowa, nie była miłość w ogóle. Jednak miło spędziłam z nią czas i na pewno sięgnę po inne książki autorki, zwłaszcza, że jest ona znana i lubiana. Zobaczę też, jak poprawił się jej warsztat pisarski, bo już przy tym debiucie widać ogromny potencjał, mimo małych niedociągnięć.

Ale już do rzeczy. Każdym...

Ember wychowała się w rodzinie wojskowego, w jej życiu zawsze dominował strach o ukochanego ojca. Kiedy w jej domu pojawiają się obcy mężczyźni, wie, że wydarzyło się coś złego. Rodzina nie może poradzić sobie z cierpieniem jakie na nich spadło, matka Ember jest w totalnej rozsypce. Czy dziewczyna znajdzie w sobie siłę by zawalczyć nie tylko o siebie, ale i pomóc najbliższym?

Piękna, wzruszająca i łamiąca serce historia. Trudno mi czytać książki o utracie, żałobie, pełne cierpienia i bólu- takie historie zazwyczaj błyskawicznie mnie kupują, sprawiają, że łzy płyną same i są dla mnie potężną dawką emocji. Jednak ta historia ma w sobie o wiele więcej, ma też dużo nadziei, pięknych, poruszających momentów, i choć Ember wydaje się, że jej świat znowu może się posypać, czasem warto zaryzykować i spróbować podarować sobie choć odrobinę szczęścia. Czy Ember czekają jeszcze piękne momenty? Sięgnijcie po „Każdym skrawkiem duszy” i przekonajcie się jak wiele emocji w Was poruszy - ale koniecznie przygotujcie chusteczki, mogą się przydać. 💔

Uwielbiam ten tytuł i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. 🌸🫶

Czy złamane serce można na nowo posklejać? Jak dalej żyć, kiedy ci, których kochamy już odeszli?

Życie Ember legło w gruzach. Na progu domu stanęli żołnierze. To znak, że jej tata nie wróci już do domu z kolejnej misji wojskowej. I chociaż od dziecka wiedziała, że może to kiedyś nastąpić, nie przypuszczała, że to się naprawdę stanie. Kiedy jej mama i młodsze rodzeństwo są w rozsypce, Ember bierze odpowiedzialność za rodzinę. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Josh. Chłopak zdaje się ją ratować z opresji, wspiera i pomaga. Tylko czy Ember może sobie na to pozwolić?

Rebbeca Yarros przedstawiła trudny proces żałoby. Każdy z bohaterów inaczej radzi sobie ze stratą, bólem i zagubieniem. Wszystkie to opisała w bardzo realistyczny i poruszający sposób. Kiedy sięgałam po tę książkę, kompletnie nie spodziewałam się aż takiej głębi emocji. Autorka doprawiła to szczyptą romansu, delikatnego erotyku i wyszła książka niemal idealna.

Żeby była jasność. To nadal jest książka z gatunku new adult i ma swoje schematy. Do niektórych zachowań głównej bohaterki można by się było przyczepić. Ale ponad te schematy wybija się lekcja życia – czasami okrutnego, odbierającego nadzieję, a czasami pełnego wiary w przyszłość.

Nie chcę Wam zdradzić za dużo, bo uważam, że im mniej wiedzie tym lepiej. Nie chcę Was pozbawić zaskoczeń, które ja odczuwałam już od pierwszych stron i które mogą zakończyć się wybuchem głośnego, niekontrolowanego płaczu.

KAŻDYM SKRAWKIEM DUSZY to wznowienie debiutu i zarazem pierwszy tom serii Flight & Glory.

Rzadko sięgam po książki w stylu New Adult, ponieważ nie zawsze rozumiem zachowanie bohaterów, lecz tutaj przekonał mnie opis i nazwisko autorki, którą chciałam przeczytać.

Autorka ma lekki styl, więc samą w sobie książkę czyta się bardzo dobrze i niezwykle szybko, mimo że historia porusza trudny temat straty i żałoby. Polubiłam się z głównymi bohaterami, December oraz Joshem, mocno kibicowałam im, jednak nie odczuwałam ich emocji, tak jak powinnam 🤷‍♀️. Jak na mój gust, za szybko zadziało się między nimi, pomimo żałoby Ember. Wiem, że to debiut, więc rozumiem niektóre niedociągnięcia, ale według mnie fabuła była nierówna. Raz bardzo mnie wciągała, ale po paru stronach dłużyła. Liczę że kolejna część z serii będzie wywoła u mnie więcej emocji.

Ocena: 7,5/10 ⭐️

Matka Ember po śmierci męża wpadła w depresję i nie jest w stanie funkcjonować. Wszystkie codzienne obowiązki spadają na dziewczynę, musi zatroszczyć się o najbliższych.
Na jej drodze staje Josh Walker, gwiazda hokeja, który stara się wspierać Ember w trudnej rzeczywistości.

Już od jakiegoś czasu miałam ochotę poznać twórczość Rebeccy Yarros o której ostatnio jest dosyć głośno i w końcu nadarzyła się taka okazja. Po przeczytaniu jej debiutu "Każdym skrawkiem duszy" również pokochałam jej twórczość i pragnę jeszcze więcej.
Motywem przewodnim jest tutaj wojsko i radzenie sobie z żałobą. Po utracie bliskiej osoby niezwykle ważne jest, aby w tych ciężkich chwilać nie być samemu i mieć wsparcie w innych. Każdy na śmierć bliskiej osoby reaguje zupełnie inaczej i radzi sobie z nią na swój możliwy sposób. Już na początku książki w moich oczach pojawiły się łzy, choć o danej sytuacji dowiadujemy się już z opisu. Nie spodziewałam się, że autorka podejdzie do tego w tak emocjonalny sposób i będzie w stanie poruszyć moje serce.
Bardzo polubiłam Ember, która była niesamowicie silna. Sama znalazła się w żałobie, ale nie mogła jej przeżywać. Musiała szybko stanąć na nogi i zadbać o swoją rodzinę, wszystkie obowiązki niespodziewanie spadły na nią i nie miała nawet chwili dla siebie. Dobrze, że w jej życiu pojawił się Josh, który jako jedyny dbał o dziewczynę i przypominał jej, że musi myśleć także o sobie, a nie tylko o innych. Nie może zatracić w tym wszystkim siebie.
Ich relacja była nieco pokręcona. Ciągnęło ich nawzajem do siebie, byli dla siebie ważni, ale Ember obawiała się tej znajomości. Bała się mu w pełni oddać i zaufać, jak się niestety pózniej okazało, słusznie. Chłopak skrywał tajemnice, która ogromnie mnie zaskoczyły i zadały ból. Po informacjach, które otrzymaliśmy nie byłam pewna, jak to się wszystko zakończy. Nie wiedziałam jakbym postąpiła na miejscu dziewczyny i to mnie najbardziej emocjonalnie wstrząsnęło i poruszyło. Zakończenie również wywołało nie małe wrażenie.
"Każdym skrawkiem duszy" to piękna i wartościowa historia, która porwie wielu czytelników. Polecam 💜

Ojciec Ember niestety nie przeżył misji w Afganistanie. To spowodowało, że jej Mama popada w depresję. Jednak z czasem w życiu dziewczyny pojawia się Josh Walker - gwiazda hokeja, który wydaje się być ideałem wybawiającym z opresji. Chłopak pomaga Ember ogarnąć się na nowo, dając nadzieję na przyszłość. Jednak Josh skrywa pewien sekret, który może zniszczyć wszystko, co zaczęli budować..

Rebecca Yarros to pisarka, do tzw. tańca i różańca. Pisania jakiejkolwiek powieści się nie podejmie, z pod jej rąk zawsze wyjdzie majstersztyk.
Jakość historii jaką wykreowała Yarros jest sama w sobie jest bardzo wysoka. Autorka posługuje się bowiem plastycznym i łatwym językiem, dzięki czemu przekłada się to na lekkość tekstu, a lekturę czyta się naprawdę bardzo szybko. Rebecca wykreowała niesamowicie emocjonalną fabułę, którą wręcz się bawi tworząc ciekawe plot twisty. Na początku Yarros uraczyła nas smutnymi emocjami, aby później płynnie przejść w relację pomiędzy Ember i Joshem. Bezkonkurencyjnie zbudowała bliskość między bohaterami, ukazując ich stopniowe otwieranie się na siebie. Myślałam, że wszystko układa się w dobrym kierunku - wtedy autorka zaskoczyla po raz kolejny, kiedy sekret Josha wychodzi na jaw.
"Każdym skrawkiem duszy" to historia, która zdecydowanie jest warta przeczytania. To wzruszająca opowieść o żałobie, ale jednocześnie miłości, która skłania nas do zadumy, dając nam nadzieję.
Dzięki całej gamie emocji, jakie wywołuje "Każdym skrawkiem duszy" przyznaję, że czyta się ją z ogromną przyjemnością. Polecam serdecznie.

Współpraca z wydawnictwem @must.read

Rebecca Yarros, jedna z najpopularniejszych autorek, której książki pokochały miliony czytelniczek na cały świecie. Choć na co dzień nie czytam powieści romantycznych ani fantastyki, tak przyznać muszę, że pióro autorki mocno mnie intrygowało. Wiele pozytywnych opinii czytałam na temat książek Yarros, wiele osób zachwycało się historiami, które wychodzą spod jej pióra, dlatego też zdecydowałam się sięgnąć po jej debiutancką powieść „Każdym skrawkiem duszy”.

„Wiedziała. Właśnie dlatego mama nie otworzyła drzwi. Zdawała sobie sprawę, że tata zginął”.

W dniu, w którym December Howard wbrew prośbom matki otwiera drzwi oficerom wojskowym, ich poukładane życie w jednej chwili rozsypuje się na milion kawałków. Pogrążona w żałobie matka nie jest w stanie zająć się rodziną i wszystkie obowiązki spadają na dwudziestoletnią December. W tym ciężkim dla wszystkich czasie w życiu dziewczyny niespodziewanie zjawia się Josh Walker – gwiazda hokeja i jednocześnie chłopak, w którym December podkochiwała się w liceum. Choć Ember w pełni chciałaby poświęcić się dla bliskich, uporać się z traumą, a uczucia odstawić na bok, nie może zaprzeczyć, że jest coś, co przyciąga ją do Josha.

„Każdym skrawkiem duszy” to debiutancka powieść Rebecci Yarros. Cieszę się, że właśnie ta historia była moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki.
„Każdym skrawkiem duszy” to historia, do której zasiadłam z nadzieją na emocjonującą lekturę i taką też historię dostałam. Już na wstępie Rebecca Yarros zaserwowała mi taką dawkę emocji, że poczułam wzbierające się pod powiekami łzy. Chłonęłam tę powieść z ogromnym zaangażowaniem, kartkowałam kolejne strony, nie mogąc oderwać się od lektury. „Niespodzianki”, jakie zaserwował December los rozrywały moje serce na kawałki. I choć fabuła momentami może wydawać się chaotyczna, a uczucie, które łączy bohaterów, rozwija się zadziwiająco szybko, to trzeba przyznać, że Yarros potrafi zaintrygować czytelnika, stworzyć opowieść przepełnioną wieloma emocjami, a przy tym poruszyć najbardziej zatwardziałe serce. Dodatkowym atutem jest lekkie pióro autorki, które sprawia, że przez powieść dosłownie płyniemy.
„Każdym skrawkiem duszy” to bardzo przejmująca lektura, w której Rebecca Yarros porusza trudne tematy, takie jak żałoba, próba poradzenia sobie ze stratą bliskiej osoby, zdrada. Jednak to nie wszystko, autorka bowiem w piękny i bardzo obrazowy sposób kreśli przed nami rozwijające się pomiędzy młodymi ludźmi uczucie, które przepełnione jest namiętnością, pragnieniem i nadzieją.
Debiutancka powieść Rebecci Yarros zrobiła na mnie duże wrażenie i z pewnością w najbliższym czasie powrócę do jej twórczości. To jedna z tych historii, które skłaniają do refleksji i przemyśleń, pozostając w pamięci czytelników na długi czas. Polecam.
„Żyj, kochanie. Śmiej się, płacz, krzycz i kochaj. Zrozum, że każda chwila Twojego życia warta jest wszystkich kropel potu i łez, które wylejesz”.

December pewnego dnia otwiera drzwi dwóm oficerom, w tym momencie życie jej rodziny zostaje rozwalone na kawałki.
Jej matka popada w całkowite odrętwienie. Młodszy, siedmioletni brat Gus i siedemnastoletnia siostra April potrzebują kogoś, kto będzie nad nimi czuwał. Cały ciężar tragedii spada na barki dwudziestoletniej December. Na dodatek wali się wszystko dookoła, dziewczyna odkrywa tajemnicę swojego chłopaka.
W tym ciężkim dla niej okresie pojawia się Josh. Josh, w którym podkochiwała się w liceum, ale był dla niej nieosiągalny. Po czasie okazuje się jednak, że nawet on ma swoje tajemnice i sekrety.

" Każdym skrawkiem duszy" to powieść pełna bólu, ale i ogromu miłości.

Autorka wykreowała budzące emocje postaci, którym nie brak ikry i wytrwałości. Stworzyła historię smutną i napawającą nadzieją jednocześnie.

Autorka potrafi obrazowo przekazać uczucia i emocje, które targają December. Nie brakuje momentów powodujących, że w oku kręci się łezka. Potrafi grać na emocjach czytelnika, co sprawia, że nie pozostaje on obojętny na tę historię.

To powieść o miłości, bólu, utracie bliskiej osoby, zdradzie, oraz walce o lepsze jutro.

"Każdym skrawkiem duszy" - Rebecca Yarros

Przyznam szczerze, że miałam duże oczekiwania co do tej książki i niestety się zawiodłam. Oczekiwałam czegoś więcej od tej historii, czegoś co chwyci mnie mocniej za serce, lub tak jak mówią słowa na okładce : "Tę historię pokochasz każdym skrawkiem duszy." Jednak nic z tych rzeczy. Osobiście uważam, że była nudna i totalnie przewidywalna. Głównym tematem jest radzenie sobie z żałobą, wojsko i oczywiście miłość. Brzmi ciekawie prawda? Też tak myślałam. Wydaje mi się, że cała książka opowiadała tylko o relacji Ember z Joshem. Nie działo się tutaj nic innego. Żadnego bum, czy zaskoczenia. Chciałabym móc powiedzieć wam coś więcej na jej temat, ale naprawdę nic nie przychodzi mi do głowy. Przeczytałam i myślę, że za jakiś czas wyparuje mi z głowy bo nie ma tu czegoś, co mogłoby zostać ze mną na dłużej.

Plus jest taki, że książkę czyta się dość szybko i napisana jest prostym językiem. Oczywiście, że były tu urocze i wzruszające momenty, jednak nie tylko tym żyje książka, prawda?

"Każdym skrawkiem duszy" - Rebecca Yarros

• Romans