150 wesel i grób

Okładka książki 150 wesel i grób Magdalena Kubasiewicz
Okładka książki 150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Czarna Dama Cykl: Emilia Brzeska na tropie (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Emilia Brzeska na tropie (tom 3)
Czarna Dama
2021-10-29
2021-10-29
literatura polska

Najlepsza część trylogii, najbardziej kryminalna.

Najlepsza część trylogii, najbardziej kryminalna.

Trzecia część perypetii okołoweselnych :) Tym razem do ślubu nie doszło, a poszukiwania prowadzi Cecylia, z małym udziałem Emilii. Lekka lektura na zimowy wieczór.

Ostatni tom cyklu o Emili Brzeskiej. Podobało mi się, zresztą tak jak poprzednie części🙂 Lekki kryminał i fajny klimat😉

tu główną postacią jest Cecylia Złota nie Emilka Brzeska... dla mnie najsłabszy tom

Najlepsza część! Chyba dlatego, że jest tak mało Emilii😅🤣
Podsumowując, było lekko i tak do odstresowania bez konieczności myślenia, ale fakt, że w każdym tomie był trup było trochę nudne🤷🏻‍♀️ Da się napisać kryminał bez trupów.
Zaczęłam tę serię będąc przekonaną, że to komedie kryminalne - dość szybko zostałam wyprowadzona z błędu. Jednak nie żałuję czasu poświęconego tym książkom.

Najlepsza część! Chyba dlatego, że jest tak mało Emilii😅🤣

Trzeci tom opowiadający o przygodach Emilii Brzeskiej, który trzyma poziom dwóch poprzednich. Akcja, tak jak w poprzednich jest dość wartka i historia wciągająca, choć nie nazwałabym jej bardzo skomplikowaną. Różnicą jest tutaj jednak fakt, że główną bohaterką jest bardziej Cecylia - siostra partnera Brzeskiej niż sama Emilia. Mimo tego czyta/słucha się książkę tak samo dobrze jak poprzednie. Lekki, przyjemny kryminał.

To już trzeci tom przygód Emilii Brzeskiej.
Wszystkie tomy serii trzymają dobry poziom, a lektura ich jest niezwykle przyjemna.

Po niezwykle traumatycznych przeżyciach związanych z setnym weselem, Emilia mieszka u Kacpra.
Zbliża się 150 wesele, a panną młodą jest przyrodnia siostra Kacpra. Kolejna pechowa pięćdziesiątka, bo pan młody znika...
Pomimo dziwnych wiadomości zostawionych przez uciekiniera, policja nie uważa aby jego życie było zagrożone. Jego niedoszła żona postanawia sama go odszukać i właśnie ona jest główną bohaterką tej opowieści, jednak Emilia dzielnie jej pomaga, bo wie, że jak się czegoś zabroni, to i tak zdeterminowana dziewczyna to zrobi sama.

To już trzeci tom przygód Emilii Brzeskiej.

Pomimo dziwnych wiadomości...

"150 wesel i grób" jest trzecim tomem perypetii Emilii Brzeskiej. Na szczęście każdy kolejny tom to odrębna historia z nielicznymi nawiązaniami do poprzednich części.
Tym razem Emilia pomaga siostrze swojego partnera, Cecylii. Dziewczyna ma pecha, bo jej narzeczony nie stawia się w dniu ślubu na miejscu. Do tego znika większość jego rzeczy a w międzyczasie okazuje się, że miał spore problemy. A porzucona narzeczona szybko staje się główną podejrzaną.
Książka jest dość zabawna, bo śledztwo kobiet pokazane jest raczej w komiczny sposób. Przemyślenia bohaterek też raczej wywołują uśmiech, chociaż nie zmienia to faktu, że działają sprawniej niż policja. Historia nie jest może jakaś ambitna czy też jakoś mocno wciągające ale zła też nie jest. Chociaż w pamięć raczej nie zapadnie. Ale dla zabicia czasu można po nią sięgnąć. Całkiem szybka akcja, zabawne dialogi i lekki styl pisania sprawiły mi nawet przyjemność.

Lekkie kryminały też czasami są fajne do czytania. Ten tom trochę gorszy bo z perspektywy innej osoby ale dalej przyjemnie z nim spędziłam wieczór.

Ta część jest słabsza niż pozostałe.Narracja traci na dynamice,głównie dlatego,że to nie Emilka prowadzi sledztwo.Sama Cecylia nie przykuwa juz tak uwagi jak Emilka.Może przez fakt,że właściwie nie robi nic oprócz prób wyjaśnienia gdzie jest Mateusz,a i to nie bardzo jej wychodzi,może przez to że nie jest tak charyzmatyczna jak Emilia,trudno powiedzieć.w każdym razie po tych wczęniejszych częściach,gdzie cały czas coś sie działo,ta trzecia jest troszkę nudnawa...

• Kryminał

Dodaj cytat z książki 150 wesel i grób