Okładka książki RAK Grzegorz Filarowski, Nadia Szagdaj
Okładka książki RAK
Grzegorz FilarowskiNadia Szagdaj Wydawnictwo: Wydawnictwo Lingua Mortis Cykl: RAK (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
RAK (tom 1)
Wydawnictwo Lingua Mortis
2023-10-26
2023-10-26
stalker z Tindera Tinder stalker

„Rak” jest jak choroba, działa długo, podstępnie, wiedząc jak ukrywać swoją obecność i kolejne czyny. Tutaj mamy historię człowieka, który niczym niebezpieczna i śmiercionośna choroba rozprzestrzenił się w społeczeństwie ukrywając swoją prawdziwą twarz. Ten precedens trwał aż czternaście lat. Ta historia została oparta na faktach autentycznych i to jest tutaj właśnie przerażające. Stalker z Tindera, spotkanie z tym człowiekiem niosło brutalne konsekwencje. Jak wiele kobiet zostało oszukanych i zniszczonych przez niego? Manipulacja, żerowanie na słabych, bezbronnych, potrzebujących pomocy nie brzmi dobrze, ani chwalebnie. Grzegorz Filarowski i Nadiia Szagdaj postanowili pokazać z jak wielką łatwością można zniszczyć drugiego człowieka, odrzeć ze wszystkiego, co dobre i piękne. Czy do takiej książki można podejść bez emocji?
Tym negatywnym bohaterem książki autorstwa Grzegorza Filarowskiego i Nadii Szagdaj pod tytułem „Rak” jest Iwo Rak, człowiek, który zdawał się myśleć o sobie, jakby był ponad wszystkimi. Czuł się panem władającym potężną mocą, jaką jest manipulacja i zniszczenie. Wyszukiwał kobiety mające pieniądze, samotne, które w jakimś momencie swojego życia były słabsze, podatne i pragnęły znaleźć kogoś u swojego boku, kto sprawi, że życie nabierze jaśniejszych barw, stanie się lepsze, przepełnione miłością. Oszukiwał, mamił, dawał nikłe poczucie bezpieczeństwa, wsparcia, które okazywało się ułudą. Myślał, że będzie nieuchwytny, że szantażem, groźbą i przemocą wymknie się wszystkim dookoła. Jego idealny plan miał jednak pewną lukę, nie przewidział, że trafi na godnego sobie przeciwnika. Czy znajdzie się ktoś kto sprawi, że dosięgnie go wymiar sprawiedliwości?
„Rak” to mroczna i brutalna historia, która mocno mną poruszyła, ponieważ każda z nas mogła trafić na takiego człowieka i przejść przez prawdziwą gehennę. Człowiek, któremu zawierzyły okradł je nie tylko z pieniędzy, ale także z własnej godności. Miłość się kończyła, tak samo jak pieniądze, które zabierał, kiedy ofiary zapragnęły ich zwrotu do gry wkraczał potwór w ludzkiej skórze. Toksyczny, złowieszczy, manipulant, kontrolujący i osaczający, nieczujący respektu przed użyciem siły fizycznej względem kobiety. Całe szczęście, że znalazł się ktoś, kto nie miał zamiaru zostawić tej sprawy samej sobie. Zaczął zbierać materiały dowodowe i nie poddał się, poszukiwał pokrzywdzonych kobiet, aby przekonać je do działania, bo tylko w taki sposób można było postawić się tyranowi. „Rak” to powieść, o której nie przestaje myśleć, starałam się zebrać moje przemyślenia i emocje, które czułam podczas lektury w całość, aby nadać mojej recenzji właściwy ton. Zastanawiałam się, jak to możliwe, że jeden człowiek, który pozornie nie wyróżnia się z tłumu może być oprawcą bez sumienia i serca. Nie można pozwolić przemocy wygrać, rozprzestrzeniać się niczym chorobie, trzeba walczyć, mówić o tym głośno i zastosować drastyczne wręcz środki porównywalne do przyjmowanej przy nowotworze chemioterapii. Walka z socjopatą przesiąkniętym najgorszymi cechami nie będzie łatwa. Autorzy świetnie rozrysowali rysy psychologiczne zarówno negatywnego bohatera, jak i pokrzywdzonych przez niego kobiet. Oczekuję kontynuacji i finału „Raka”, mam nadzieję, że wkrótce się pojawi.

"Jest w Polsce grupa ludzi, których sposób istnienia i współistnienia z innymi przypomina nowotwór. Karmią się cudzym szczęściem, potem też nieszczęściem, powoli zabijając ofiary. Nawet jeśli te przeżyją, nie są już tymi samymi osobami, co przed „chorobą”. Oprawcy nie ponoszą zaś konsekwencji, ze względu na kulturowe i społeczne przyzwolenie na podobne zachowanie. O tym właśnie jest „Rak”.”

Iwo prowadzi odnoszącą sukcesy firmę, jeździ BMW X6 i umie zaopiekować się kobietą. Wie dokładnie, co ta chce usłyszeć, doradzić w potrzebie, pocieszyć, gdy trzeba, zaoferować ramię do wypłakania (i nie tylko ramię, jeśli wiecie, co mam na myśli). Iwo wybiera kobiety majętne, które mają problemy w życiu prywatnym i za pomocą manipulacji uzależnia je od siebie. Ale gdy kobieta próbuje się od niego uwolnić, ten staje się nieprzewidywalny. Gdy kolejne kobiety zaczynają zgłaszać na policję kradzieże i pobicia, aspirant sztabowy Krzysztof Tazpil, o wdzięcznym przezwisku Cyja, zaczyna prowadzić śledztwo. Czy uda mu się zatrzymać oszusta matrymonialnego?

Przyznajcie, że powyższe brzmi jak notka wydawnicza powieści kryminalnej, jednak tym razem scenariusz został niestety napisany przez życie. Postać głównego bohatera, a może warto byłoby go nazwać anty-bohaterem, jest „Stalker z Tindera”, na którego historii (i historii jego ofiar) została oparta akcja powieści.

Ta powieść to studium psychologiczne świetnego manipulatora i gdyby Iwo, zostanę przy tym imieniu, był tylko manipulantem, ta powieść nie byłaby tak straszna, jednak to nie tylko manipulator, to w czystej postaci wyzuty z uczuć, nastawiony na zysk osobnik. Dla niego liczy się tylko się jego dobro, nie interesuje go, kto poniesienie konsekwencje jego działań, nawet jeśli są to jego własne dzieci. Nie jestem psychologiem, ale dla mnie Iwo to książkowy przykład psychopaty. Jednak to, co najbardziej uderza w tej powieści, to kobiety wykorzystane przez Iwo i ich traktowanie przez szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości i media. Gdy dziennikarka Maja proponuje napisanie artykułu o grasującym na Dolnym Śląsku oszuście, „który okrada i bije kobiety”, naczelny praktycznie od razu chce „uwalić” temat, zdanie zmienia, gdy okazuje się, że jedną z jego poszkodowanych jest właścicielka znanej firmy. To, że dla mediów taki temat nie byłby „chodliwy”, gdyby zdarzyło się to przysłowiowej Kowalskiej, jest z jednej strony zrozumiały, z drugiej jednak szokujący. Przecież to nic interesującego, że kolejna naiwna dała się omamić, prawda? Sama jest sobie winna. Powinna zachować większą ostrożność. Kto ufa facetowi poznanemu w sieci, sam prosi się o kłopoty. Reakcja redakcyjnych kolegów, którzy reagują śmiechem na propozycje artykułu o oszuście, mówi sama za siebie.
Jeszcze bardziej szokujące jest to, że policja nie ma środków finansowych na ściganie zwyrodnialca. Jeden aspirant zajmujący się sprawą, to moim zdaniem za mało. Więcej w celu identyfikacji oszusta, zrobił były mąż jednej z ofiar. Jednak, aby być sprawiedliwym, miał on większe możliwości finansowe niż policjant.

Historia opowiedziana z kilku punktów widzenia, wstrząsa czytelnikiem, wciąga go w świat psychopatycznego oszusta i zauroczonych nim (do czasu) ofiar. Ta powieść przypomina pajęczynę, tkaną przez pająka, jakim jest Iwo, w którą wpadają spragnione ciepła i miłości kobiety. Ta historia zostaje z czytelnikiem na długo, nie dając o sobie zapomnieć. Już czekam na drugi tom, który będzie miał premierę jesienią tego roku. Mam nadzieję, że w drugim tomie to wymiar sprawiedliwości będzie górą, bo póki co, to „stalker” prowadzi 1:0.

Serdecznie polecam, jednak ostrzegam, to historia oparta na faktach, która was zaszokuje, zasmuci i jednocześnie da do myślenia nad kondycją naszego społeczeństwa.

Nie wiem czemu, ale kiedy tylko zobaczyłam tę książkę wiedziałam, że chcę ją poznać, właściwie nie wiem dlaczego, bo opis dość enigmatyczny. Może okładka, może intuicja, może to, że to prawdziwa historia. Kiedy więc zobaczyłam, że audiobook pojawił się na Legimi od razu ściągnęłam. Intuicja mnie nie myliła, książka okazała się ciekawą historią, co więcej, wydarzyła się ona naprawdę. O fabule nic nie napiszę, bo to jak dla mnie jedna z książek, które warto po prostu czytać 😉 Co prawda według mnie to nie do końca kryminał. Na początku miałam wrażenie, że jest nieco chaotycznie, ciężko było się połapać kto i co, ale później wszystko się wyjaśniło i było łatwiej.

Pay szczekają,karawana jedzie dalej

"Każdy oddech, który weźmiesz,
i każdy twój ruch, każdy krok, który przejdziesz,
każdy związek, który zerwiesz,
będę obserwować…"

Czytacie historię oparte na prawdziwych wydarzeniach?
Jeżeli tak, to zapraszam Was do poznania książki pt "RAK" oraz historii w niej opisanej.

"-Chcę ci pomóc, ale ty też musisz tego chcieć.”
„-Chcę”.

Słyszeliście kiedyś o" stalkerze z Tinder "?
Mi gdzieś się tam coś obiło, ale nigdy nie zagłębiałam się w jego historie, dlatego sięgnięcie po książkę RAK było idealną decyzją. Uważam że wszyscy powinni ją przeczytać, bo jest ona przestrogą dla wielu osób,pokazuje jak działają oszuści. Poznając nas, owijajac wokoło małego paluszka aby na koniec zostawić nas z niczym. Jest to jakże mocna a zarazem brutalna historia,w której sprawca nie cofnie się przed niczym. Użyje szantażu, przemocy, zastraszenia aby uzyskać to czego oczekuje.

"Jest w Polsce grupa ludzi, których sposób istnienia i współistnienia z innymi przypomina nowotwór. Karmią się cudzym szczęściem, potem też nieszczęściem, powoli zabijając ofiary. Nawet jeśli te przeżyją, nie są już tymi samymi osobami, co przed „chorobą”. Oprawcy nie ponoszą zaś konsekwencji, ze względu na kulturowe i społeczne przyzwolenie na podobne zachowanie. O tym właśnie jest „Rak

Rak-to historia od której się nie oderwiecie. Manipulacja drugim człowiekiem, jego zachowaniem a nawet i myśleniem jest tu na najwyższym poziomie.
Także, jeżeli jeszcze nie poznaliście tego pisarskiego duetu, to kochani polecam Wam z całego serca. A ja czekam na kolejny tom spod pióra autorów ❤️.

Pay szczekają,karawana jedzie dalej

"Każdy oddech, który weźmiesz,
i każdy twój ruch, każdy krok, który przejdziesz,
każdy związek, który zerwiesz,
będę obserwować…"

Czytacie historię oparte na prawdziwych wydarzeniach?

„Napawał się tą chwilą. Był z siebie bardzo dumny, bo rozegrał to lepiej, niż planował. To nie życie pisało dla niego ten scenariusz. To on pisał swoje życie, a nawet jeśli zdarzył mu się kleks, potrafił z niego zrobić ozdobny inicjał.”

„Rak. Psy szczekają, karawana jedzie dalej” to historia do bólu prawdziwa, bo oparta została na realnych wydarzeniach. Mając tę świadomość, zawarte w środku zeznania prawdziwych poszkodowanych, uderzają podwójnie. To powieść, która poruszy Wasze najczulsze struny, wzbudzi wiele sprzecznych emocji oraz poczucie niesprawiedliwości. To nie jest łatwa historia, o której zapomnicie od razu po przeczytaniu.

Kiedy słyszymy o oszustwach matrymonialnych czy finansowych, pewnie u większości pojawia się pytanie: „Jak można było się na coś takiego nabrać? Jak można być tak naiwnym?”. Otóż patrząc z boku, łatwo jest nam oceniać, a nie bierzemy pod uwagę, jakimi świetnymi manipulatorami potrafią być takie osoby. Powieść fantastycznie zgłębia aspekt psychologiczny oszusta, a w tym przypadku także i ewidentnego psychopaty. Autorzy dokładnie ukazali mechanizm działania Raka. To, w jaki sposób mamił kobiety, by w późniejszym czasie odzyskać z nawiązką zainwestowany czas. Na kartach powieści ukazany został w sumie każdy etap jego relacji kobietami, począwszy od uroczego zdobywania poprzez manipulacje do koszmarnego i bolesnego końca. Nie brak tu szokujących oraz brutalnych obrazów. Jesteśmy również świadkami wielu nadużyć, a co w tym wszystkim jest niewiarygodne, to fakt bezradności policji. To straszne, jak wiele kruczków jest w naszym prawie, które nie dają poczucia bezpieczeństwa nam kobietom.

Książka napisana została w narracji trzecioosobowej, ale ukazuje wydarzenia z kilku perspektyw, co daje szeroki pogląd na przedstawione wydarzenia. Styl pisania autorów jest bardzo przyjemne, a przez historię dosłownie się płynie, mimo że jej tematyka nie należy do łatwych. Autorzy ubierają ją w tajemniczość, co wywołuje w czytelniku ciekawość, do czego jeszcze posunie się w swoich działaniach tytułowy Rak. To także świetnie zbudowany thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu do samego końca. Widać tu także ogrom pracy, jaki został włożony w tę opowieść, a jej osobisty dla pana Grzegorza Filarowskiego wymiar pogłębia wszystkie odczuwane po drodze uczucia. Niecierpliwie czekam na kontynuację, by dowiedzieć się, jaki finał będzie miała ta historia!

Tym razem pozostawię Was bez oceny cyfrowej, gdyż tę historię ciężko oceniać w kategorii rozrywkowej. Trudno w ogóle zaszufladkować ją pod stwierdzenie „podobała mi się”. Biorąc pod uwagę jej realność, to wstrząsające i niezwykle bolesne, że takie rzeczy dzieją się naprawdę. To powieść, którą warto poznać choćby ze względu na jej charakter społeczny. Zdecydowanie skłania głębszych przemyśleń. Zachęcam do lektury!

PS Polecam również audiobook. Wysłuchałam kilka rozdziałów, a głos pana Marcina Popczyńskiego okazał się rozkoszą dla ucha!

Historia znanego oszusta z tindera z Wrocłwia.
Okazuje się, że sporo osób z mojego grona miała do czynienia z tym człowiekiem, dlatego z ciekawością sięgnęłam po książkę.
To przerażające jak wiele kobiet wykorzystał i jak wiele lat uchodziło mu to na sucho.
Bardzo mocna lektura.

Historia znanego oszusta z tindera z Wrocłwia.
Bardzo mocna lektura.

Nie znałam wcześniej sprawy „stalkera z Tindera” i nie chciałam się z nią zapoznawać przed lekturą książki. Chciałam spojrzeć na tę historię z perspektywy osoby, która nic nie wie i sama może stać się ofiarą. Pierwsze skojarzenie miałam z niesławnym Tulipanem, ale okazało się, ze Tulipan to był pikuś w porównaniu z Rakiem. Dacie wiarę, że ten psychol był tak dobrym manipulatorem, że udało mu się mnie zwieść na manowce w książce i początkowo podejrzewałam inną postać? Za to kłaniam się w pas autorom, bo potrafili pokazać czytelnikowi, jak bardzo można się pomylić ufając niewłaściwie osobie.

Mnie ta pomyłka nie kosztowała nic, dała jedynie do myślenia. Są jednak kobiety, które za ten jeden błąd zapłaciły wysoką cenę - przemoc fizyczna i psychiczna, szantaż, niewyobrażalny strach, utrata majątku i trauma do końca życia. A kiedy sprawa wypłynęła, dostały jeszcze cios od społeczeństwa, bo przecież to ich wina, że dały się zmanipulować. Nigdy nie zrozumiem, jak można usprawiedliwiać bandytę i obwiniać ofiary.

Ta książka mnie mocno dotknęła. Każdy powinien ją przeczytać, bo jest przestrogą i pokazuje pewne mechanizmy, którymi posługują się oszuści, a to jest bardzo cenna lekcja. Najważniejsze jednak jest to, że ta historia daje nadzieję, że są też dobrzy ludzie na tym świecie, którzy będą walczyć o sprawiedliwość choćby nie wiem co. I ja im się kłaniam w pas. Kłaniam się w pas również ofiarom, które wykazały się niezwykłą odwagą i siłą charakteru, żeby mówić głośno o tym, co je spotkało.

Czytajcie, bo to jest po prostu must read!

Na półkach: , , , , , , ,

Zwlekałam z lekturą tej książki praktycznie do samego końca. Bałam się, że wspomnienia wrócą ze zdwojoną siłą. Bałam się, że znowu będę musiała przez to przejść. Mając 15 lat zostałam oszukana w sieci i gdyby nie czujność rodziców, prawdopodobnie byłabym gdzieś w burdelu za granicą, albo co gorzej - martwa. Zaufałam przystojnemu chłopakowi z Pomorza, byłam skłonna spotkać się z nim w galerii handlowej. Przecież tyle godzin ze sobą pisaliśmy... Tyle o nim wiedziałam. Jaka ja byłam głupia... Pech chciał, że wpadłam w ręce szajki, która handlowała kobietami.

Jak wiele wiemy o osobie, z którą piszemy? Jak wiele możemy powiedzieć o osobach, które na co dzień wydają się być naszą bratnią duszą? Czy faceci poznani w aplikacji randkowej, mogą być naszą szansą?

Omamione, oszukane, zdradzone i zniszczone. Takie są kobiety, które padły ofiarą Raka. Stalkera z Tindera, który doskonale wiedział, co robić by zniszczyć kobietę. Czuł się jak ryba w wodzie, otoczony naiwnymi kobietami. Ta książka niesie potężne przesłanie i nadzieję, że przestaniemy ślepo wierzyć w to, co ludzie pokazują nam w internecie. To brutalna, oparta na faktach historia, która zdecydowanie otwiera oczy. Szczera do bólu, drastyczna i wywołująca dreszcze.

Jestem bardzo ciekawa tego, co autorzy zaserwują mi w kontynuacji. Czuć tutaj autentyczność z każdej strony i aż się otwiera nóż w kieszeni, kiedy czyta się o tylu skrzywdzonych osobach.

Bardzo polecam! Świetna lektura, która wywołuje ogrom emocji! Zatrzymaj się na moment. Przemyśl to, czy jesteś osobą bezpieczną w sieci. Czy możesz ufać osobie po drugiej stronie ekranu? Ta książka skłania do refleksji i szokuje. Polecam!

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Już sam ten fakt działa zawsze na moją wyobraźnię i pewnie nie tylko moją. To jasny przekaz, że taka historia się zdarzyła. Gdzieś tam komuś, ale mogła się zdarzyć też tutaj, nawet tobie!
Manipulacją, oszustwo i kłamstwa, którym padła nie jedna kobieta. One wszystkie były po rozwodzie, albo w trakcie. Potrzebowały mężczyzny, który będzie zupełnie inny niż ich mężowie, który będzie o nią dbał, zabiegał, kochał. I wtedy pojawiał się on - mężczyzna ideał, potwór pod piękną maską. Iwo Rak był świetnym aktorem. Każdą z nich, choć wydawało się,że każda z nich jest inna, zauroczył i omamił. Był ideałem. Dopóki wszystko szło po jego myśli. Gdy ofiara próbowała się uwolnić lub walczyć pokazywał swoją straszliwą, prawdziwą twarz. Szantarz, zastraszanie, przemoc psychiczna i fizyczna. Rak nie cofnie się przed niczym.
Już od początku książka jest bardzo ciekawa. Małym minusem jest pojawienie się wielu postaci na raz, które zwyczajnie mi się mieszały. Musiałam się zastanowić kto jest czyim mężem, żoną, dzieckiem. Dalej już zaczęłam ogarniać i mogłam dać się całkiem wciągnąć w historię.
Oglądam dużo programów kryminalnych, w nich również historię podobne do tej. Historię przemocy i niemocy. O tym jak dziewczyna zakochuje się w miłym chłopaku, który okazuje się potwornym manipulatorem, przy którym boi się o własne życie. Więc z jednej strony temat znany, z drugiej to wciąż porusza. Im więcej poznaje się takich historii, tym bardziej jest się przekonanym, że niczego nie można być pewnym. Nie chciałabym, żeby na mojej drodze stanął ktoś taki jak Rak, ale przecież mógłby. Ta historia nie wydarzyła się gdzieś tam, za oceanem. Wydarzyła się w Polsce i na pewno nie jest jedynym przypadkiem. Może nikt nie działał aż na taką skalę jak Rak, ale Ci, którzy zranili chociaż jedną kobietę są równie źli.
Książka do przeczytania ku przestrodze. Dla fanów mocnych klimatów zdecydowanie polecam.

♥Współpraca♥reklamowa♥

🟣 Licznik: 18/2024 🟣

📚Tytuł: „Rak. Psy szczekają karawana jedzie dalej. Tom 1.”
🖊️Autor: „Nadia Szagdaj & Grzegorz Filarowski” @nadia_szagdaj @grzegorz_filarowski
📖Wydawnictwo: @linguamortis_ph

@ktotorak

Ocena: 10/10 🌟

Uwielbiam historie oparte na prawdziwych wydarzeniach. Kocham mocne, emocjonujące i trzymające w napięciu książki. I taką książkę miałam okazję przeczytać.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Raku to koniecznie musicie to zmienić, i zaopatrzyć się tą w lekturę. A doszły mnie słuchy że drugi tom jest już w trakcie także spieszcie się !

Historia przedstawiona w książce, ukazuje życie kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej - po rozstaniach, samotne matki i rozwódki. Ważnym aspektem tutaj jest, to że kobiety te potrzebowały bliskiej osoby, która zrozumie ich żale, będzie dla nich podporą i zaopiekuje się nimi. I to wykorzystał nasz zły bohater Iwo Rak a raczej Ireneusz Rak.
Człowiek bezwzględny, bezuczuciowy. Manipulant, kłamca i najgorszy człowiek stąpający po ziemi. Wykorzystywał kobiety w trudnej sytuacji żeby samemu ugrać na tym korzyści. Kiedy coś nie szło po jego myśli groził swoim wybrankom, a nawet posuwał się do czynów karalnych. Jednak policja albo nic z tym nie robiła, albo ofiary bały się wyłonić sprawę na światło dziennie.

Ta historia mną wstrząsnęła. Na początkowych stronach gdy dopiero poznałam Iwo, wydawał się ciepłym i uprzejmym mężczyzną. To jak szybko przejechałam się na tej osobie jest aż niewiarygodne ! Czułam jedynie złość i obrzydzenie do tego człowieka. To jak się zachowywał, jak kłamał i jak niszczył życie innym było nie do zniesienia. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić przez co przechodziły tamte kobiety. Od strachu po żal i smutek. Wykorzystane, okradzione, i zranione.

Iwo bardzo sprytnie omijał odpowiedzialności karnej. Był nieuchwytny. Ukrywał się, albo mącił w swoim życiorysie tak aby nie był brany za tego za kogo każdy go uważał.

Najważniejsze i najlepsze jest to, że książka jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Pogrzebałam w internecie i doznałam szoku widząc ile JEDNA OSOBA może mieć zarzutów bo chyba aż około 40… a do tego ilość pieniędzy, które pozyskał od swoich ofiar udając wspaniałego mężczyznę. To jest niewiarygodne.

Kolejny plus za to, że ukazane w książce zostały zeznania kobiet, dodające smaczku całej tej historii. Zeznania były przerażające, szczególnie w pamięci zapadło mi jedno z dzieckiem i kwasem.. Do tego poczułam bliskość z książką, ponieważ jedna z ofiar Iwo zamieszkiwała w Katowicach a do tego miasta mam bardzo blisko. Ciarki mnie przeszły kiedy zdałam sobie sprawę że taka osoba mogła być blisko mnie, mogłam ją minąć na ulicy jak każdego innego przechodnia nie zastanawiając się co ma za uszami, nie wiedząc jak wygląda.

Historia wciągająca od pierwszych stron. Nie da się jej odłożyć. To byłby bardzo dobry film ! Do tego trzymająca w napięciu nie zwalniająca tempa akcja, sprawi że będziecie chcieli jeszcze więcej.

Zakończenie mnie rozczarowało ale nie dlatego, że było złe. Rozczarowało dlatego, że chcialam rozwiązania całej sprawy ale autorzy postanowili dać nam to w późniejszym tomie. Dlatego czekam z niecierpliwością na drugi tom ! A wam polecam serdecznie z całego serca zapoznanie się z tą historią. Jeśli lubicie mocne i strząsające historie to książka bedzie idealna dla was.

♥Współpraca♥reklamowa♥

🟣 Licznik: 18/2024 🟣

📚Tytuł: „Rak. Psy szczekają karawana jedzie dalej. Tom 1.”
📖Wydawnictwo: @linguamortis_ph

@ktotorak