Gwiezdne Łowy

Okładka książki Gwiezdne Łowy Mags Green
Okładka książki Gwiezdne Łowy
Mags Green Wydawnictwo: Nowe Strony Cykl: Post mortem (tom 2) fantasy, science fiction
Post mortem (tom 2)
Nowe Strony
2024-04-16
2024-04-16
Fantasy

Widać zdecydowaną poprawę warsztatu autorki. Ta część w przeciwieństwie do pierwszej nie pędzi na złamanie karku i pozwala płynąć z historią.
Miłe zaskoczenie, bohaterów wreszcie da się polubić, ale na znielubienie nadal brakuje czasu, coś z tymi "złymi" jest nie tak. Wydaje mi się, że są za mało podli, wredni itd., wyniosłość, głupota, żądza władzy i bezwzględność tam jest, ale są zbyt płytcy, żeby myśleć o nich źle.
Przeczytam kolejną część bo fabuła mnie wciągnęła, ale tylko jeśli sama na mnie wpadnie, bo niestety nadal czuję zbyt mało, żeby czekać z niecierpliwością i przejmować się tym światem.

Co tu dużo mówić, wszystko co wspaniale i co podoba się czytelnikom już zostało zawarte we wcześniejszych komentarzach. Ja mogę tylko dodać, że to czego brakowało mi w pierwszej części dostałam z nawiązką w drugiej ;) Cieszę się, że dałam tej historii szanse.
Kawał urzekająco mrocznej fantastyki, czekam na ciąg dalszy.

Kawał urzekająco mrocznej fantastyki, czekam na ciąg dalszy.

Naprawdę dobra książka. Ciekawe zwroty akcji. Lepsza niż pierwsza część. Nie mogę się doczekać kolejnej!

O mój Boże jak ja długo czekałam na tę kontynuację. Szczerze bałam się, że ta część kompletnie nie dorówna poprzedniej.

✨ Zacznę od tego, jak cała historia się świetnie rozwinęła, a razem z nią styl pisania autorki. Cały świat i system magiczny się pięknie rozwinął, jest przejrzysty dla czytelnika, dzięki czemu nie pogubiłam się po 100 stronach.

✨ Uwielbiam to, że za każdym razem, kiedy myślałam, że już znam Val i już nic mnie nie zaskoczy, Mags wchodziła cała na czarno i waliła takim plot twistem, że nie umiałam się pozbierać.

✨, Jeśli mnie obserwujcie dłużej wiecie, że wielbię wątek found family i moje serce bardzo się radowało widząc, jak rozrasta się grupa Val, jak Vireverse się łączą.

✨ Val bardzo dorosła do swojej osoby, patrząc na to jak zachowywała się w pierwszej części, tego, że nie umiała nad sobą i swoją mocą zapanować, zdecydowanie jest to na plus.

✨ Cały czas zastanawiam się, jakim cudem Magda, cały czas jest w stanie tak dobrze wszystko połączyć i cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem.

✨ Kocham wątek romantyczny tym, jak bardzo się rozrósł, ale jednocześnie nie przygniótł historii, po za tym czuję ogromny niedosyt. W tym tomie zrozumiałam i zdecydowanie polubiłam Daero.

✨ Scena dla fanów Finna rozwaliła mi serce, prawie popłakałam się w autobusie.

✨ Jedyna rzecz, której mi w zasadzie brakuje to większą ilość scen walki, bardzo chciałabym zobaczyć dobrą scenę walki w wykonaniu Vireverse.

[Współpraca reklamowa]

✨ Uwielbiam to, że za...

Minęło pięć lat, odkąd Val przybyła do Nikaze. Przez ten czas pomagała matce utrzymać władzę w królestwie Lumii.
Val postanawia dołączyć do Akademii wojskowej Kelio, by stworzyć zespół czarodziejek, które pozwolą jej w unicestwieniu Daero. Przez kolejne miesiące przechodzi przez trening magii, w którym musi się zmierzyć ze swoją przeszłością, wciąż ukrywając przed wszystkimi swoje Błogosławieństwo.

Pierwszy tom totalnie mnie zaskoczył rozbudowanym światem i ciągłą akcją, ale drugi był jeszcze lepszy!
Tym razem przenosimy się do krainy Lumii i poznajemy zasady, jakie obowiązują w jej murach. Chociaż świat różni się od tego śmiertelników, możemy zauważyć pewne podobieństwa. Występują podziały na tych biedniejszych zwanych Fezro, oraz bogatych i uprzywilejowanych - Isere.
Chociaż autorka nie pozwala nam na chwilę oddechu, nie czułam się przytłoczona ciągłą akcją. Świat, który został przedstawiony w książce jest bardzo dobrze rozbudowany i jego opisy pozwalają nam wczuć się w historię.
Co do bohaterów jestem zakochana w Val. Jest bardzo silną postacią, dąży do obranego przez siebie celu dosłownie ,,po trupach" i nie ogląda się za siebie.
W tym tomie pojawiają się nowe ciekawe postacie. Poznajemy czarodziejki o bardzo silnych charakterach oraz równie potężnych mocach. Co do panów, mamy kilku, którzy wybijają się przed szereg i potrafią namieszać.
Jak już wspomniałam w tej książce akcja goni akcje , mamy zaskakujące momenty, ale również takie, przy których policzki się czerwienią.
Zakończenie pozamiatało i już nie mogę się doczekać kolejnego tomu!
Współpraca reklamowa z @wydawnictwonowestrony

Do samego końca nie wiesz czego się spodziewać - co zrobi Val która droga bedzie jej i to jest fajne. Czekam na wiecej

„Gwiezdne łowy”, czyli drugi tom „Słonecznego gonu” od @magsgreen_autorka ✨

Cóż mogę rzec. Podziwiam Mags za talent do pisania, wyobraźnię i robienie plot twistów 😍

Bohaterowie są naprawdę świetnie skonstruowani, każdy z nich ma charakter i osobowość, te postaci nie są płytkie i przewidywalne. Główna bohaterka to silna i odważna kobieta, która niejednemu potrafi skopać tyłek.

Jeśli chodzi o fabułę, to książka wyróżnia się oryginalnością, nie da się na niej nudzić i momentami aż ciężko nadążyć nad tym co tam się dzieje, ale w pozytywnym sensie 😀 Autorka nie daje nam się nudzić, stworzyła dość rozbudowany świat i miała na niego fajny pomysł.

Mnie historia wciągnęła od samego początku pierwszego tomu i w drugim autorka nadal potrafiła utrzymać moje zainteresowanie, a wprowadzając nowych bohaterów i nowe wątki sprawiło, że książkę czyta się jeszcze przyjemniej i nie wiadomo czego trzeba będzie się spodziewać.

No i… ten jeden rozdział… 💔🥹 Love.

Powiem tak, polska fantastyka jest naprawdę na dobrym poziomie 🔥

„Gwiezdne łowy”, czyli drugi tom „Słonecznego gonu” od @magsgreen_autorka ✨

GWIEZDNE ŁOWY
Seria Post Mortem, tom II
Mags Green

Ostatnio rozpływałam się w zachwytach nad genialną polską fantastyką, czyli powieścią "Słoneczny Gon", która szturmem podbijała serca czytelników już rok temu - nie wiem, jak mogliście wytrzymać aż tyle czasu do ukazania się kontynuacji, kiedy mnie przez tydzień niemal zjadła ciekawość?! Na szczęście wszyscy już się doczekaliśmy i "Gwiezdne Łowy", drugi tom, jest już za mną. Czytaliście już? Jeśli tak, to chętnie poznam Wasze opinie!

Pisząc opinię o pierwszym tomie wspomniałam, że autorka pozostawiła mnie w ciężkim szoku, głównie za sprawą epilogu, który tylko podsycił moją ciekawość, by poznać dalsze losy bohaterów. Po przeczytaniu "Gwiezdnych Łowów" podtrzymuję w pełni swoje zdanie na temat genialności fabuły, stylu, sposobu budowania napięcia, umiejętności grania na emocjach czytelnika. Nie wiedziałam, że to możliwe, ale drugi tom również potrafił mnie zaskoczyć.

Na początku muszę pochwalić pomysł na umieszczenie w kontynuacji krótkiego, ale treściwego streszczenia tomu pierwszego, nakreślenie najistotniejszych kwestii - idealne dla odświeżenie pamięci, ponownego wdrożenia się w historię. Nie zawsze mamy czas ani możliwość zrobienia reeradu powieści, a tutaj autorka przychodzi do czytelnika z gotową "ściągą" - szanuję to bardzo. Równie ważne jest umieszczenie na początku słowniczka - mamy tu do czynienia z ogromnie rozbudowanym i całkowicie oryginalnym światem przedstawionym, więc taka pomoc jest nieoceniona.

Lubię bezpośrednie kontynuacje z zachowaniem ciągłości czasowej, tymczasem "Gwiezdne Łowy" rozpoczynają się sporym przeskokiem czasowym. Jednak tym razem zupełnie taki zabieg mi nie przeszkadzał, został dokonany ze względów "strategicznych" i jest w pełni uzasadniony. Jednocześnie nie zaburza on w żadnym stopniu ciągłości fabularnej, dzięki czemu nie wpływa negatywnie na mój odbiór lektury.

Kontynuacja rozpoczyna się nie tylko kilka lat później po kulminacyjnych wydarzeniach pierwszej części, ale też w zupełnie innym miejscu, co powoduje zmianę reguł funkcjonowania świata przedstawionego. Równocześnie zmianie ulega pozycja głównej bohaterki, po części pełniona przez nią rola, pojawiają się nowi bohaterowie, nowe intrygi, nowe układy. I to jest tak bardzo ożywcze dla fabuły, wprowadza pierwiastek nieznanego, odmiennego, od tego, czego byłam świadkiem w pierwszej części, a jednocześnie zachowana została ciągłość, spójność fabularna. Świadczy to przede wszystkim o świetnych umiejętnościach pisarskich autorki, która po raz kolejny mnie tak bardzo pozytywnie zaskoczyła udowadniając, że jej wyobraźnia nie zna granic. To tak, jakby fabuła została poprowadzona w dobrze znanym kierunku lecz zupełnie innym szlakiem, podążając nową, wyboistą i pełną zaskoczeń drogą, zapewniając czytelnikowi przyplyw nowych, świeżych wrażeń i podtrzymując pełnię zainteresowania.
Nie chcę zdradzać Wam szczegółów, jednak wspomnę tylko, że tym razem został wykorzystany motyw magicznej akademii, który okazał się interesująco zaprezentowany, ciekawie i oryginalnie rozwiniety, ale też był dla mnie wielkim zaskoczeniem. Nowa rola została narzucona również Val - zmienił się jej status społeczny, nadal królewski, cesarski, a mimo to zupełnie nie przydający jej szacunku. Wręcz przeciwnie: bohaterka budzi powszechną niechęć, nienawiść i staje się nieustannym celem swoich rywali i wrogów. Chociaż to ostatnie zdaje się być już regułą.
Val tylko pozornie znajduje się nieustannie na straconej pozycji, bowiem z przynależną sobie brawurą i pewnością czyni spustoszenie, rozgrywa bohaterami wedle własnego uznania, konsekwentnie, po trupach dąży do obranego przez siebie celu.
"Gwiezdne Łowy" to akcja pełna niespodziewanych zwrotów, zawrotnego tempa, nieustannych zaskoczeń, dynamicznie zmieniających się zdarzeń oraz ich okoliczności. Tutaj skrupulatnie uknute intrygi przeplatają się ze spektakularnymi czynami oraz nieustannie narastającym napięciem. W każdym zdarzeniu kryje się tak naprawdę wielka niewiadoma - nigdy nie mogłam być pewna, do czego konkretnie dojdzie, w jakim kierunku wydarzenia podążą, a tym bardziej, jaki będzie ich efekt. Przypominało to balansowanie na chwiejnej linie, pod którą co rusz wybuchają płomienie, a wiatr niespodziewanego nieustannie targa tymi, którzy na tej linie się poruszają. Sam finał okazał się taki, jak cała powieść - szokujący, zupełnie niespodziewany, poruszający i pozostawiający w osłupieniu. W tym momencie moja ciekawość po prostu sięga już zenitu!
"Gwiezdne Łowy" przepełnia mrok połączony z aurą tajemnicy przesyconej śmiertelnym niebezpieczeństwem, niepokojem i trudnych do "przetrawienia" emocjami. Przekonałam się, że konfiguracja ekscytacji, fascynacji, urzeczenia oraz zgrozy potrafi przybierać zupełnie niespodziewane i trudne do określenia proporcje.
"Gwiezdne Łowy" to wciągająca, podnosząca ciśnienie, zachwycająca i fascynująca kontynuacja, która chyba nawet przekracza swą genialnością pierwszy tom. Kontynuacja idealnie wtapia się w klimat "Słonecznego Gonu", a jednocześnie pozwala zasmakować czegoś nowego, odmiennego, nadspodziewanego, ale nadal tak dobrze, o ile nie lepiej smakującego. Jestem pod ogromnym wrażeniem wciąż rozwijającego się talentu i umiejętności pisarskich autorki - chylę przed nimi czoła i upraszam się o więcej i to najlepiej na wczoraj!
#Książki #słonecznygon #Gwiezdnełowy #postmortem #magsgreen #wydawnictwonowestrony

GWIEZDNE ŁOWY
Seria Post Mortem, tom II
Mags Green

„Tylko słabi mężczyźni boją się silnych kobiet. Silni mężczyź­ni nie boją się upaść przed nimi na kolana”.

Gwiezdne łowy: 5/5⭐️💕

Kiedy przeczytałam Słoneczny gon, ogłosiłam wszem i wobec, że to hit i że gdyby książka wyszła za granicą to cały zagraniczny Tiktak by za nią szalał. Gwiezdne łowy tylko potwierdziły to, co już myślałam wcześniej – najlepiej rozbudowana, wciągająca i oryginalna polska fantastyka, jaką czytałam! Zdecydowanie stawiam Post Mortem obok Fourth Wing i nie mogę doczekać się więcej! 🧡✨🤩

Drugi tom zaczyna się pięć lat po wydarzeniach ze Słonecznego gonu – z początku bałam się takiego dużego skoku. Nie wiedziałam, jak zmieni się bohaterka ani czy ten przeskok będzie dobrze uzasadniony – w końcu pierwszy tom skończył się tak, że myślałam, że zaraz będzie największa sryta świata, zemsta i kolejne nazwiska odhaczone na liście wrogów Val. Jednak na to troszkę musieliśmy poczekać i ooooj Mags nie zawiodła 🤯

„ Jej imię to ból, śmierć to błogosławień­stwo, a myśli to mord”.

W Gwiezdnych łowach Val dołącza do akademii, w której chce stworzyć najpotężniejsze gwiezdne połączenie z czarodziejkami i elfami i wykorzystać ich potem do starcia z Dareo. W szkole wytrzymują tylko najsilniejsi, a ci słabsi eliminowani są w próbach i zamachach 🫣

Znajdziecie tu 🔥🔥🔥:

- antybohaterów
- genialnie rozbudowany świat 🌍
- tajne tożsamości 🔍
- intryg bez liku 😎
- misternie zaplanowaną i gładko poprowadzoną fabułę. 🖋️
- pikantny romans 🌶️
- MNÓSTWO zwrotów akcji 🤯😱😭
- zemstę w najlepszym wykonaniu 🔥🗡️🙏🏻
- trzech love interest (Iax vs Rave vs Daero) 🤭👀
- motyw wybranej rodziny 🥰

Uwielbiam to, jak autorka potrafi rewelacyjnie poprowadzić fabułę i skupić się na głównej bohaterce, a jednocześnie tworzy świetne postacie poboczne. Cała ekipa verevirse jest fantastyczna, a Rave skradł moje serce! Po spotkaniu z Mags wiem już co nieco o kolejnym tomie i powiem wam, że ledwie mogę usiedzieć z niecierpliwości! 🙈

psst na nattrook cosplay Val

Gwiezdne łowy: 5/5⭐️💕

OMG! Co tu sie działo 🤯🤯🤯 Kocham Val! Kocham to jak autorka stworzyła całe uniwersum, to jak wykreowała bohaterów, kocham Daero. Będzie moim książkowym mężem nr 2 😁. No a ta końcówka!!!! OMG juz wiemy, ze 3 tom bedzie epicki!!!! Aaa no i MEGA duży plus za streszczenie 1 tomu!

• Do kupienia