Piekielne Niebo

Okładka książki Piekielne Niebo Karolina Ligocka
Okładka książki Piekielne Niebo
Karolina Ligocka Wydawnictwo: Wydawnictwo Mięta Cykl: Historia Naridy (tom 1) fantasy, science fiction
Wydawnictwo Mięta
2024-03-20
2024-03-20
Anioły Demony

PIEKIELNE NIEBO
@ligocka.karolina.pisarka
@wydawnictwo_mieta

Anioły i demony😇😈.
Czy tak naprawdę istnieją?
Kochają się a może nienawidzą?
A co się stanie jeżeli Anioł i Demon połączą siły i podejmą wspólną walkę, przeciw wspólnemu wrogowi?

Jak ja uwielbiam taką fantastykę ❤️
Delikatną i subtelną a z drugiej strony mocną i z pazurem. Zaczęłam czytać i przepadłam, zostałam pochłonięta przez magiczny świat w którym anioły, demony, elfy, gnomy pozwalają nam się poznać. Cudowny świat pełen magii, ale również i problemów. Bo w którym świecie ich nie ma?

Kolejny cudowny debiut, który każdy powinien przeczytać i poznać tą cudowną historię. Nie będę Wam opowiadała fabuły, bo opis macie z tyłu książki. Ale za to powiem Wam że, dostaniecie tutaj pięknie opisaną rodzacą się przyjaźń, pomiędzy istotami ludzkimi, chociaż najbardziej przypadła mi tutaj przyjaźń wilka z anielicą. Kolejnym pięknie opisanym wątkiem jest rodzacą się powoli "zakazana" miłość, którą mam nadzieję będziemy mogli bardziej poznać w kolejnej części. Ale przede wszystkim co mnie urzekło w tej historii to bohaterowie. Ich kreacja została stworzona na najwyższym poziomie. Widać za autorka ma wiele cudownych pomysłów a jej wyobraźnia działa na najwyższym poziomie. Autorka umiejętnie buduję napięcie, dzięki czemu nie można oderwać się od lektury. I jeszcze jeden atut tej książki to okładka - jest obłędna, piękna 🥰
Kochani polecam Wam z całego serca, a ja czekam na kontynuację.

PIEKIELNE NIEBO
@ligocka.karolina.pisarka
@wydawnictwo_mieta

Anioły i demony😇😈.
Czy tak naprawdę istnieją?
Kochają się a może nienawidzą?

Jak ja uwielbiam taką fantastykę ❤️
Delikatną i subtelną a z drugiej strony mocną i z pazurem. Zaczęłam...

,,Bezdenna otchłań w której bez trudu można było się zatopić..."

,,Piekielne niebo"- to oksymoron. Sam tytuł przyciąga niesamowicie uwagę czytelnika do tego piękna okładka, która idealnie współgra z treścią książki. W pierwszych rozdziałach poznajemy młodą Naride, która zostaje wyrzucona z nieba i przez okres 10 lat przebywa na ziemi w Rzymie. Iii tutaj tozpoczyna się cała prawdziwa, fascynująca historia.. Spotkamy tutaj wiele motywów.. od romansu, poprzez zejście demonów na ziemię, walkę aniołów a także motyw walki dobra ze złem. Osobiście pokochałam główną bohaterkę- za jej siłę, odwagę, determinację oraz walkę o samą siebie. Z postaciami męskimi( przyjmijmy 😉) wielokrotnie miałam problem szczególnie Rimonem, aczkolwiek niezaprzeczalnie ma coś w sobie i nadaje historii charakteru.
Brawa i gratulacje dla Autorki, że potrafiła wciągnąć czytelnika w świat fantasy w 100%. Książka ma bardzo dynamiczną akcję, sceny mijają bardzo szybko, ale książka wymaga od czytelnika skupienia, uwagi i łączenia wątków. Bardzo szanuję i doceniam połączenie tak wielu motywów i ubranie tego w świat fantasy jestem pod ogromnym wrażeniem. Dodatkowo motyw wilka- osobiście uwielbiam, ponieważ jako ,,matka" alaskan malamutę bardzo utożsamiam się z wilkami i ich rodzinami.
Wszystko w książce jest spójne, logiczne czyta się ją bardzo szybko.

,,My, niebieskoocy, jak kryształ nieba wy, czarnocy, jak najciemniejsze dno podziemia."

Książka bardzo przypadła mi do gustu ❤️

#piekielneniebo#karolinaligocka#wydawnictwomieta#pigulaoksiazkach#fantasy

,,Bezdenna otchłań w której bez trudu można było się zatopić..."

Młoda anielica oskarżona o zabójstwo i skazana na upadek. Niebo kujące spisek oraz potężna demoniczna księga, która w nieodpowiednich rękach może zniszczyć świat.

Zacznijmy może od początku, już w samym prologu dowiadujemy się o mniemany "morderstwie" i procesie. Nerida jest młodą anielicą, która dopiero się szkoli. Jej własna matka nie zamierza jej bronić licząc na to, że młoda dziewczyna nie przeżyje upadku. Sprawa ma się jednak inaczej.

Już w kolejnym rozdziale mamy dziesięciu letni przeskok. Narida pracuje w barze wraz z dwójką przyjaciół z czego oby swoje wyraźnie czują do niej miętę.
Poznajemy również potężnego demona mocy, którego przyjaciel ginie zabity przez anioła. W tym samym czasie z jego pilnowanej przez krasnoludy krypty ginie potężna demoniczna księga. Kaim postanawia odnaleźć jakiegoś upadłego anioła by móc zemścić się z jego pomocą na niebie. W ten oto sposób trafia na Naride. Z czasem okazuje się, że dziewczyna nie utraciła jednak swoich mocy i jest potężniejsza niż wszyscy myśleli.

No cóż, co mogę powiedzieć o tej książce to to, że bardzo się na niej zawiodłam. Niestety te 3⭐ są dosyć mocno już naciągnięte.
Już od początku nasza bohaterka jest tą silną i odważną, wręcz najlepszą. I mimo że straciła moce po upadku to niestety się to nie zmienia. Niemal wszyscy są w niej zakochani, a ona jest po prostu najlepsza...

Kolejna kwestia to romans. Nie widzę w ogóle jego sensu, prawdę mówiąc wolała bym by go w ogóle nie było niż by był w tej postaci. Bo przecież wiadomo, że zamiast wybrać chłopaka którego zna wybierze obcego demona i jest to miłość od pierwszego wejrzenia.

O minusach tej książki mogłabym się jeszcze długo rozpisywać. Jednak chce wam wymienić też kilka plusów: przede wszystkim vibe ukochanego przeze mnie serialu. To chyba jedyna rzecz która mocno ratuje tą książkę. Dobrze wykreowana postać poboczna, tylko dzięki której dobrze się bawiłam.

Czy polecę wam tą książkę? Nie.
Jest to moja opinia, więc wiadomo, że wam może się spodobać. Warto więc sprawdzić samemu.

Jak tylko przeczytałam opis „Piekielnego Nieba”, czułam, że to jest pozycja idealna dla mnie. Urban fantasy w Rzymie z aniołami i demonami. Perfection. Czytając ją, upewniłam się, że przeczucia mnie nie zawodzą – książka całkowicie mnie pochłonęła i nie mogłam się od niej oderwać.

Książka opowiada historię Naridy, anielicy, która została wyrzucona z Nieba za zbrodnie, której nie popełniła. Od tamtej pory mieszka w Rzymie, zdradzona przez swoich bliskich i pozbawiona mocy. Kiedy już ułożyła sobie życie na Ziemi, pewne wydarzenie doprowadza do tego, że jej moce się uaktywniają. W tym czasie ginie także jeden z rzymskich demonów. A wtedy rozpoczyna się ciąg wydarzeń, dzięki którym bohaterka odkrywa sekrety z przeszłości.

Fabuła „Piekielnego nieba” wciąga od samego początku – autorka zdecydowanie wie, jak poprowadzić akcję, tak, żeby czytelnik nie mógł odłożyć książki na bok. Wygnanie Naridy z Nieba pozostawiło po sobie poczucie niesprawiedliwości i tyle pytań, że po prostu musiałam wiedzieć co będzie dalej. Później było równie ciekawie, akcja nie zwalniała tempa. Postacie są ciekawie napisane i intrygujące. Pojawia się w niej także wątek romantyczny, który był ciekawy, bo od początku kibicowałam tej dwójce, ale moim zdaniem za szybko się rozwinął.

Nie jest to książka idealna i pozbawiona wad, kilka rzeczy mi się w niej nie spodobało, jednak nie były to rzeczy znaczące i nie zmieniły faktu, że świetnie się przy niej bawiłam. Nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione, liczę, że pojawi się kolejna część i je rozwinie. Nie

Miałam okazję przeczytać ( i wysłuchać) Piekielne Niebo chwilę temu i wtedy obiecałam sobie, że podzielę się opinią! Bo to naprawdę świetny debiut! Fabuła jest dynamicznie poprowadzona, przewrotność postaci (złamanie schematu dobrych aniołów i złych demonów) motyw dojrzewania bohaterki do swojej mocy, to wszystko zrobiło na mnie wrażenie! Polecam!

Kolejną świetną przykleja jest #piekielneniebo . Po pierwsze okładka. Dosłownie hipnotyzuje. To jedna z nielicznych książek, które bym chciała na prezent. Nawet bez czytania. A po przeczytaniu to się tylko cieszę, że już ją mam. 🤪

Fantasy, ludzie, anioły i demony. Piekło i niebo. Wyobraźcie sobie, że z tego można stworzyć genialna historię.
Główna bohaterka, jako osiemnastolatka, zostaje oskarżona o zabójstwo. Przyjaciel i jej własną matka zeznają przeciwko niej. Zostaje strącona i upada z nieba. Prosto do Rzymu.Teraz jest upadłym aniołem. Tu żyje spokojnie do pewnego momentu. Aż jeden z demonów ją demaskuje a jej moce się ujawniają. Co z tego wyniknie?
Mogę Wam powiedzieć, że jest zaskakująco, wciągająco i na pewno momentami romantycznie. Jest wojna między aniołami a demonami. A wśród nich Narida, która musi odzyskać dawne życie. Mega 💪

Historia tak jak okłada hipnotyzuje. To 450 stron fantastycznej książki, która porywa do świata magii. Z ogromną przyjemnością czytałam a moja wyobraźnia aż świrowała. Wilk na plecach Naridy, który przeistacza się w żywa istotę. Zaginionym ojciec, o którym myślała, że nie żyje. Pakt demona z aniołem. . Mówię Wam, dzieje się i to bardzo. Dodając, że jest to debiut autorki już nie mogę się doczekać kolejnych książek. Jestem pewna, że utrzyma poziom.

Z ogromną przyjemnością polecam dalej 💪💪💪

Główna bohaterka, jako...

Książka się bardzo dobrze zaczęła, a pomysł na fabułę autorka miała ciekawy, np. wątek wilka moim zdaniem super. Widać na pewno kreatywność Karoliny Ligockiej, potencjał był spory, ale niestety samo to się nie wybroni. Ostatecznie okazało się, że to nie jest książka dla mnie, a szkoda, bo naprawdę myślałam, że się polubimy, i już tłumaczę dlaczego.
Przede wszystkim wszystko działo się dla mnie za szybko, brakowało mi momentów na wzięcie oddechu, przez to miałam również wrażenie, że bohaterowie bardzo szybko, czasem aż za szybko, rozwiązują postawione przed nimi przeciwności. Nie przekonał mnie również wątek romantyczny, możliwe, że również przez tempo, zwyczajnie uważam, że książka by nie straciła, a może nawet zyskała, gdyby tego wątku nie było. Ogólnie nie mogłam uwierzyć w relacje, które występują w tym tomie, ale chyba dlatego, że bohaterowie wydali się troszeczkę płascy. Nie udało mi się nikogo tak naprawdę polubić.
Dodatkowo brakowało mi pozytywnej, ważnej kobiecej postaci (oczywiście poza główną bohaterką),bo w pewnym momencie odniosłam wrażenie, że wszyscy mężczyźni mają słabość do Naridy. Nawet gdy teoretycznie powinni pałać do niej nienawiścią, bo nienawidzą wszystkich aniołów, to akurat ona w mgnieniu oka zaskarbia sobie ich sympatię, a ja nie rozumiem dlaczego. Myślę, że sporo by zmieniło po prostu dodanie przyjaciółki, która byłaby częścią ekipy. Zakończenie niestety też mnie nie usatysfakcjonowało, liczyłam na wyjaśnienie wątku romantycznego, a troszkę nadal nie mam pojęcia co myśleć.
Jest to jednak debiut autorki i szczerze trzymam kciuki za dalszą pisarską przygodę, bo tej pozycji widać, że głowa jest pełna pomysłów!

Przede wszystkim wszystko...

„Piekielne Niebo” autorstwa Karoliny Ligockiej to opowieść o upadku, przeznaczeniu i odrodzeniu, która przeniosła mnie w świat pełen mrocznych tajemnic i niezwykłych mocy.

Główna bohaterka to nastoletnia Narida pochodząca z rodu aniołów egzekutorów, jej matką jest Zerika, wysoko postawiony egzekutor pełniący funkcję doradcy głównego archanioła. Jako żołnierze Nieba odpowiadali za ład i porządek na Ziemi. Ludzie, w zależności od swoich przewinień mieli wymierzane przez nich kary: choroby, tragedie, a za największe przewidziana była kara śmierci, którą wykonywali aniołowie śmierci, jeszcze inna grupa aniołów w Niebie.

Dziewczyna zostaje oskarżona o zamordowanie innego anioła i strącona z Nieba jako upadła, tym samym zmuszona do życia na Ziemi w Rzymie jako zwykły człowiek, gdzie próbuje odbudować swoje życie po traumie upadku. Jednakże po dziesięciu latach spokojnego życia odkrywa w sobie dawne moce, a unikatowy tatuaż w postaci pysku wilka okazuje się nie tylko zwykłym obrazkiem, gdyż zwierze potrafi się materializować. Narida zaczyna podróż w głąb własnej przeszłości, aby rozwikłać zagadkę morderstwa, które doprowadziło do jej wygnania.

"Od dziecka miała smykałkę do białej dłoni. Bez strachu rzucała sztyletami, nożami, a szpady, włócznie i nawet ciężkie maczugi oraz topory były jej sprzymierzeńcami…"

Po więcej zapraszam na blogu --> https://zaczytanyksiazkoholik.pl/recenzje/o-upadku-przeznaczeniu-i-odrodzeniu-piekielne-niebo-karolina-ligocka/

Piekielne niebo Karoliny Ligockiej to powieść fantastyczna dla czytelnika w każdym wieku. Ja osobiście za literaturą fantastyczną nie przepadam. Jednak wciągnęłam się w akcję fabuły i przeżywałam razem z bohaterką jej losy. Autorka zaprasza nas do podróży przez mroczne zakamarki Ziemi i Nieba, gdzie siła przyjaźni, walka dobra ze złem i niszczycielskie moce będą towarzyszyć nam na każdym kroku. Moce świata Aniołów Archaniołów przewyższały umiejętności i siłę podwładnych. Kolejną grupę, z którą mamy do czynienia to egzekutorzy, którzy byli żołnierzami Nieba. Trzecią grupą są Aniołowie Śmierci, którzy za pomocą dotyku uśmiercali życie skazańca i zsyłali duszę w piekielne czeluści. Mamy do czynienia z anielską szkołą, w której aniołowie wykonywali zadania swojej frakcji. Poznajemy Naridę i Marina, którzy pragnęli walczyć dla Nieba, a na Ziemi zamierzali wyrządzić krzywdy za grzechy ludzkie. Narida zostaje oskarżona o zabójstwo, a następnie upada strącona z Nieba. Kto będzie stał za zbrodnią Aldeka? Czy Narida uzyska swoje dobre imię?
Bohaterka będzie pogubiona w swoim świecie i pogrąży się w otchłani ciemności i rozpaczy
“ Żądła wysysały z niej życie. Do tego doszły ostre kły rozszarpujące nietknięte jeszcze miejsca. Ból odbierał jej rozum. Błagała o śmierć, wykrzykiwała prośby. Szaleństwo miotało jej umysłem. Wbijała paznokcie w skórę, jeździła nimi po twarzy, drapała szyję, a kiedy poczuła w ustach metaliczny posmak swojego końca…upadła.” Z nieba spada do Rzymu,
w którym wtapia się w świat ludzi i nie zamierza się wśród nich wyróżniać. Tutaj zdaje sobie sprawę, że zostały jej wpajane fałszywe rzeczy w Niebie. “ Po raz drugi poczuła się oszukana, zdradzona i okaleczona. Zrozumiała, że władze Nieba manipulują aniołami, uczą ich tego, czego chcą, i zatajają przy tym prawdę. W chwili zagrożenia moce same się uaktywniły, zadziałał instynkt anioła. Coś, co myślała, że bezpowrotnie utraciła. W jakiej sprawie jeszcze archaniołowie kłamali? Co ukrywali”. Bohaterka czuje się odarta
i zagubiona. Jest roztargniona i stara się zrozumieć, co wokół niej się dzieje, ale najwyraźniej jest zagubiona. Świat i wartości, które zostały jej wpajane rozpadły się na drobne kawałeczki “Jakim cudem przez dekadę nie czuła w sobie mocy, żadnej nadludzkiej siły, nieprzeciętnej szybkości? Narida dostrzega jednak kim jest i nie chce za wszelką cenę być postacią anielską z super mocami. Postanawia w ramach buntu zbratać się z wilkiem, który okazał się symbolem upadku i anielskiej niemocy. Zamierza go wykorzystać jako atrybut walki, siły
i hartu ducha.” Bohaterka staje się silna i odważna. Bunt staje się siła napędową przeciwko obłudzie i zakłamaniu. To fantastyczne połączenie działania bohaterki, która dzięki magicznym mocom będzie walczyć ze wszystkimi objawami zła na tym świecie.
To niezwykłe moce staną się atrybutem władzy i odwagi to one oddadzą bohaterce siły, determinacji i zaangażowania w poznaniu osoby, która ją zdradziła i wystawiła fałszywe świadectwo.
Każdy rozdział w tej książce to nowa tajemnica. Autorka buduje napięcie. Cały czas trzyma czytelnika w napięciu. Fantastyka miesza się z grozą i tajemnicą nagłych nieprzewidzianych wydarzeń. To niezwykła podróż przez zakamarki Ziemi i Nieba, w którym autorka podkreśla siłę przyjaźni w walce dobra ze złem. Narida poznaje demonicznego brata Rimona, z którym zawiera demoniczny pakt i postanawia wstąpić do piekła, żeby rozwiązać zagadkę tajemniczego zabójstwa, o które ją oskarżano. Przedostała się na ciemną stronę mocy, gdzie panuje mrok, ciemność i chaos, czy uda się jej rozwikłać tajemnicza zagadkę zabójstwa
“ Ubrani w poszarpane łachmany, posuwali się do przodu, szurając brudnymi butami.
Ich twarze były zdeformowane, tęczówki ze źrenicami latały w różnych kierunkach. Niektórzy nawet ich nie mieli - tylko biel świeciła im w oczach.”
Ta książka zabierze was w podróż pomiędzy niebem, a ziemią. Jej wędrówki odkryją coraz bardziej odległe tajemnice. Tu nic nie jest proste i nie będzie oczywiste. Autorka cały czas trzyma nas w napięciu i odkrywa coraz więcej tajemnic. Napięcie, lęk i strach towarzyszą stałe na kartach powieści. Ja przeżywałam z główną bohaterką jej losy. Zabiorą cię w głąb podróży do świata mojej podświadomości, zaprowadzę tam, gdzie nikt do tej pory nie był. Nic tu nie będzie proste. Będzie to labirynt z pokręconymi ścieżkami, w którym kryje się wiele niebezpieczeństw i tajemniczych zagadek.
Kamilla Kalinowska

„Czasem trzeba upaść, by móc wznieść się wyżej...”

W świecie literatury fantastycznej istnieje coś wyjątkowego w odkrywaniu nowych światów, spotykaniu niezwykłych postaci i zagłębianiu się w niezwykłe przygody. W debiutanckiej powieści Karoliny Ligockiej "Piekielne Niebo" czytelnik ma okazję dołączyć do tej wyjątkowej podróży przez krainę aniołów i demonów. Już na samym progu tej historii zostajemy porwani przez tajemnicę, obiecującą nam emocje i niezapomniane przeżycia. Czy ta książka spełni oczekiwania i zapewni czytelnikowi niezapomnianą przygodę?

"Piekielne Niebo" autorstwa Karoliny Ligockiej przenosi czytelnika w mroczny świat pełen aniołów i demonów, gdzie główna bohaterka, osiemnastoletnia Narida, staje się centralną postacią tego niezwykłego debiutanckiego dzieła. Zarys fabuły przykuwa uwagę od pierwszych stron, gdy Narida zostaje oskarżona o morderstwo i strącona z Nieba, aby po dziewięciu latach odnaleźć się na Ziemi, odrzucona i pozbawiona anielskiej tożsamości.

Narida, pomimo upływu lat i traumy, nie traci swojej siły i determinacji. Jej postać stanowi doskonały przykład kolejnej silnej kobiecej bohaterki, co zasługuje na uznanie. Wraz z przyjacielem Rimonem i jego demonicznie bratem, Narida podejmuje się rozwiązania zagadki tajemniczego morderstwa, które sprowadziło na nią wygnanie. To połączenie fantasy z romansowym wątkiem oraz nutką kryminalnej intrygi nadaje powieści wyjątkowy urok.

Już od prologu czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, gdy fragmenty ukazują więcej pytań niż odpowiedzi, co pobudza ciekawość i zachęca do dalszego czytania. Autorka doskonale balansuje pomiędzy akcją a rozwijaniem postaci, nie pozwalając nudzie ani chwili wytchnienia.

"Piekielne Niebo" to książka, która przenosi czytelnika w świat pełen magii i tajemnic, gdzie walka o prawdę splata się z osobistymi przeżyciami głównej bohaterki. Dzięki tej lekturze czytelnik może zatopić się w atmosferze aniołów i demonów, odkrywając razem z Naridą kolejne sekrety i zagadki.

Czy książkę polecam? "Piekielne Niebo" to książka, która z pewnością wciąga czytelnika w swój mroczny i fascynujący świat, oferując nie tylko wyjątkowe postaci i intrygującą fabułę, ale także chwile pełne emocji i napięcia. Po zakończeniu lektury zdecydowanie polecam ten tytuł fanom literatury fantastycznej, którzy pragną wyruszyć w niezwykłą podróż pełną magii, przyjaźni i walki o prawdę. "Piekielne Niebo" to powieść, która pozostawi czytelnika z zacięciem do kolejnych tomów i pragnieniem odkrywania jeszcze większych tajemnic tego niezwykłego świata.

„Czasem trzeba upaść, by móc wznieść się wyżej...”

• Recenzenckie

Karolina Ligocka Piekielne Niebo Zobacz więcej