rozwiń zwiń

Czternaście książek na nowy tydzień. Silne emocje gwarantowane!

LubimyCzytać LubimyCzytać
13.05.2024

Literatura obyczajowa, piękna, dziecięca i fantastyka – dużo, dużo fantastyki! Wśród premier tego tygodnia wypatrujcie poniższych książek pod patronatem Lubimyczytać. Na ich kartach znajdziecie Adrian Bednarek, Ałbena Grabowska, Stefan Darda i liczni zagraniczni autorzy zadbali o to, abyście nie mogli oderwać się od lektury!

Czternaście książek na nowy tydzień. Silne emocje gwarantowane!

„Cud w dolinie Poskoków” Ante Tomić tłumaczenie: Dorota Jovanka Ćirlić (wyd. Noir sur Blanc)

To pełna humoru, czasami absurdalnego, opowieść o być może (zbyt) powolnym, ale ostatecznym i nieodwracalnym rozpadzie patriarchalnego świata, nad którym nie ma powodu wylewać łez.


Wysoko w górach leży Dolina Poskoków, rodu, który nosi nazwisko nie przez przypadek utworzone od nazwy wyjątkowo jadowitego gatunku żmij. W niewielkiej wiosce przetrwało już tylko pięciu mężczyzn – Jozo Poskok i jego czterej synowie. Od śmierci Zory, żony Joza i matki chłopców, nie najlepiej im się wiedzie: jedzą mamałygę przyrządzaną na nieskończenie wiele sposobów, chodzą w bieliźnie zafarbowanej na różowo i nieskutecznie zmagają się z rosnąca stertą brudnych naczyń.

Jednak mimo wszystko próbują nie tracić animuszu, są panami swojej ziemi i sami ustanawiają na niej prawo, i biada temu, kto spróbuje się im przeciwstawić. Na bolączki dnia codziennego zaprzyjaźniony ksiądz doradza im, żeby któryś z nich się ożenił. Realizacja tego niezwykle trudnego zdania, którego podjął się Kreszimir, najstarszy z braci, wywoła prawdziwą lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Czy znajdzie wybrankę swojego serce i po raz kolejny potwierdzi się życiowa prawda zawarta w przysłowiu „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”?

„Antykwariat pod salamandrą” Adam Przechrzta (wyd. Fabryka Słów)

"Antykwariat pod salamandrą", to pierwsza część cyklu Mons Viridis Magicus (Magiczna Zielona Góra).

Adam Przechrzta stworzył zupełnie nową historię, nowych bohaterów w mrocznym, pełnym magii świecie.

Strzeżcie się cichych miasteczek i niepozornych antykwariatów.

Zielona Góra - miasto winnic, starych kamienic i spokoju. Oraz magicznych portali, wojen klanowych i krwawych rozgrywek między magami.

Życie Janusza Magnuszewskiego toczyło się spokojnie i przewidywalnie.

Śmierć ojca zmienia wszystko. Żałoba jeszcze się nie kończy, gdy na głowę Janusza spada cała lawina wieści, które wywracają jego rzeczywistość do góry nogami.

Ojciec był magiem, jego śmierć wcale nie była wypadkiem, a piwnice antykwariatu skrywają tajemnice. Fascynujące i całkowicie śmiercionośne. Do magicznego (a jakże!) mieszkania Magnuszewskiego wprowadza się zupełnie obca kobieta, a on sam rozpoczyna karierę maga bojowego.

Spuścizna zabitego ojca nie daje Januszowi żadnego wyboru. Musi stanąć do walki, jeśli chce szukać sprawiedliwości. Albo zwyczajnie - przeżyć.

Cztery żywioły magii” Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz (wyd. Sine Qua Non)

Cztery żywioły.

Cztery magiczne opowieści.

Cztery fantastyczne autorki i ich nieposkromiona wyobraźnia.

Fantastyczny dream team powraca! Jadowska, Kisiel, Kubasiewicz, Wójtowicz – cztery żywioły polskiej fantastyki znowu w natarciu!

Przez miasto przeszła wichura, a wietrzyca Majka jest przekonana, że ktoś ją śledzi. Czy popada w paranoję?
A może miała coś wspólnego z niedawnym atakiem żywiołu?

Kiedy lokalny ryneczek zostaje poddany rewitalizacji po polsku, w spokojnej dzielnicy pojawiają się groźne siły.

Filomena, Kira i Tomira zwierają szyki, żeby przywrócić ład i uchronić mieszkańców przed niebezpieczeństwem… oraz przed pewnym rozgogolonym żigolakiem.

W Krakowie dochodzi do serii podpaleń. Ogień zdaje się dziwnie obcy, a Helena, ogniowa czarownica pracująca w straży pożarnej, szybko wiąże tę sprawę z przypadkami sprzed lat. W jaki sposób się łączą i co mają wspólnego z samą Hel?

Wyspa na Bałtyku, tajemnica, morskie legendy, magia… Dla Mary mogłyby to być wakacje życia, gdyby nie jeden szczegół – musi odnaleźć szczątki swojego ojca, inaczej ten nigdy nie zazna życia wiecznego.

Gorąca, porywająca i wciągająca… Oto kolejna wyjątkowa antologia stworzona przez wasze ulubione pisarki.

„Pyłek w Oku Boga” Larry Niven, Jerry Eugene Pournelle tłumaczenie: Tomasz Chyrzyński (wyd. Vesper)

To jedna z najważniejszych powieści o tzw. "pierwszym kontakcie" z obcą cywilizacją.

Na początku czwartego tysiąclecia odrodzona i zjednoczona po latach wojny domowej ludzkość skolonizowała setki systemów gwiezdnych, ale tylko w jednym z nich - na odizolowanej planecie krążącej wokół Mote odnaleziono inteligentne istoty. Rozwijająca się od miliona lat, starożytna cywilizacja jest gościnna i życzliwa przybyszom z Ziemi.

Skrywa jednak wiele sekretów...

„W dół do ziemi” Robert Silverberg tłumaczenie: Paweł Lipszyc (wyd. Vesper)

Edmund Gunderson sprawując funkcję administratora Świata Holmana nie uważał, aby zamieszkujące ją gatunki zasługiwały na podmiotowe traktowanie. Sulidory i Nildory nie były dla niego niczym więcej, niż specyficznymi przejawami lokalnej fauny, pozbawionymi możliwości samostanowienia o swym losie. Oba gatunki były dla Gundersona, przedstawiciela terran, jedynie zwierzętami, niewolnikami, tanią siłą roboczą. Tak też je traktowano przez cały okres jego zarządzania.

Bezlitośnie eksploatowana przez korporacje planeta zyskała jednak w końcu autonomię. Uznano, że obie rasy dysponują własną kulturą, inteligencją i tradycjami, toteż zgodnie z zasadami kolonizacji, planeta oddana została w ręce autochtonów, a ludzkość opuściła ją. Na miejscu pozostały jedynie pojedyncze jednostki. osoby zbyt mocno związane emocjonalnie z planetą. Gundersona wśród nich nie było, bez żalu wrócił do domu, pozostawiając za sobą jedynie wspomnienia niegodnie sprawowanego urzędu.

Po latach wraca jednak na Belzagor – bo tak nazywa się teraz planeta - by zmierzyć się z demonami przeszłości, odkupić winy i pojednać się z gatunkiem, którego nigdy nie próbował zrozumieć. Gunderson wraca aby odbyć podróż w najodleglejsze rejony planety, gdzie Nildory mogą pomóc mu w przemianie.

„Wojna starego człowieka”  John Scalzi (wyd. Vesper)

W dniu swoich siedemdziesiątych piątych urodzin John Perry zrobił dwie rzeczy. Najpierw odwiedził grób swojej żony. A potem wstąpił do armii. Ludzkość w końcu znalazła drogę do międzygwiezdnej przestrzeni – to dobra wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że w kosmosie jest niewiele nadających się do zamieszkania planet – za to aż roi się tam od obcych, którzy chcą o nie walczyć. Wychodzi na to, że wszechświat jest dla człowieka wrogim miejscem.

A więc – walczymy. Żeby obronić Ziemię (która może stać się celem ataku dla naszych nowych wrogów, jeśli dopuścimy ich zbyt blisko); walczymy również o nasz planetarny stan posiadania. Z dala od Ziemi, ta wojna trwa już od dziesiątków lat: jest brutalna, krwawa i nieubłagana.

Sama Ziemia jest zaściankiem. Większa część zasobów ludzkości znajduje się w rękach Kolonialnych Sił Obrony, które chronią Ziemię przed zbyt dokładną wiedzą na ten temat. Ogólnie wiadomo tylko jedno – kiedy osiągnie się wiek emerytalny, można się zaciągnąć do KSO. Oni nie chcą młodych ludzi; chcą ludzi, którzy mają wiedzę i doświadczenia zebrane w ciągu długiego życia.

Zostaniesz zabrany z Ziemi, żeby już nigdy nie móc na nią powrócić. Będziesz musiał odsłużyć swoje na froncie. A jeśli uda ci się przeżyć, wspaniałomyślnie pozwoli ci się osiedlić na jednej z ciężko wywalczonych planet. John Perry zgadza się na te warunki. Praktycznie nie ma pojęcia o tym, co go czeka. Prowadzona w odległości wielu lat świetlnych od domu wojna okazuje się o wiele cięższa, niż mógł sobie wyobrazić – i, jak się przekona, o wiele dziwniejsza.

„Księga czaszek” Robert Silverberg (wyd. Vesper)

Cztery osoby, cztery odmienne charaktery, przedstawiciele różnych środowisk, odmiennych wyznań.

Wszyscy wyruszają na poszukiwanie nieśmiertelności obiecanej w starożytnym manuskrypcie o niejasnym pochodzeniu. W trakcie przerwy semestralnej Oliver, Timothy, Eli oraz Ned ruszają do Arizony, gdzie siedzibę ma mieć tajemnicze bractwo. Jego członkowie pokonali śmierć, przestali jej podlegać i od setek lat strzegą tajemnicy, która obdarzyła ich życiem wiecznym. Tak w każdym razie każe przypuszczać tajemnicze pismo. Zgodnie z nim ceną nieśmiertelności jest jednak ofiara – jedna dobrowolna, jedna narzucona. Jedynie czterech kandydatów może ubiegać się o nauki. Jedynie dwóch zostanie przyjętych.

Na każdego, kto trafi do bractwa, jedna osoba musi umrzeć. Samobójstwo i morderstwo – oto cena życia wiecznego. Czy jednak marzenia o nieśmiertelności to jedynie ułuda? Czy poświęcenie przyjaciół pozwoli uzyskać młodym studentom to, po co przybyli na pustynię? Czy księga czaszek stanowi potężny artefakt czy jedynie pułapkę wabiącą kolejne ofiary bractwa?

„Stella. Oblicza zemsty” Adrian Bednarek (wyd. Zaczytani)

W świecie pełnym mrocznych sekretów, granice zemsty nie istnieją

Stella Skalska, uwięziona w cieniu mrocznej przeszłości i targana niekontrolowanymi morderczymi pragnieniami, nie potrafi zdecydować się na opuszczenie rodzinnej Częstochowy. Tu bowiem, wśród ulic, które zna jak własną kieszeń, ukrywa się osoba, której zabicie mogłoby przywrócić jej spokój. Stella wie jednak, że kolejna zbrodnia uczyniłaby ją główną podejrzaną w śledztwie dotyczącym seryjnego mordercy znanego jako Brzytwiarz.

Prowadzi więc życie pełne rozrzutności i luksusu, próbując zagłuszyć swoją samotność i ciemne myśli. Gdy pojawia się tajemniczy klient z nietypowym, lecz kusząco opłacalnym zleceniem, postanawia zaryzykować. Nie zdaje sobie sprawy, że zarówno klient, jak i obiekt zlecenia skrywają mroczne sekrety, a jeden z nich łączy się bezpośrednio z jej największym wrogiem.

Wkrótce Stella zostaje wplątana w sieć intryg, która zmusi ją do walki o przetrwanie. Stanie przed wyborem: poddać się żądzy zemsty czy odnaleźć w sobie siłę, by stawić czoła przeciwnościom i rozbudzonym pragnieniom. W tej grze na śmierć i życie, będzie musiała skonfrontować się nie tylko z groźnym przeciwnikiem, ale również z własnymi słabościami.

„Odlecieć jak najdalej” Ałbena Grabowska (wyd. Rebis)

Warszawa, rok 1965. Ola Czerniawska jest uczennicą klasy maturalnej - zdolną, ambitną, ładną, a w dodatku zakochaną z wzajemnością. Dziewczyna ma jednak swoje tajemnice. Marzy skrycie o ucieczce na Zachód. Mieszka tylko z babcią, jej matka na skutek traumy po powstaniu od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym, a ojca nie pamięta. Olę i jej babcię obserwuje TW Czyżyk – ale dlaczego akurat te dwie kobiety wzbudziły zainteresowanie organów bezpieczeństwa? Kto jest tajnym współpracownikiem bezpieki? I czy w związku z tym Oli uda się spełnić marzenie o wyjeździe z kraju?

„Odlecieć jak najdalej ” znakomicie ukazuje atmosferę lat 60. – wciąż obecne ślady wojny i powstania jak cień kładących się na życiu mieszkańców stolicy, różnice między zwykłymi ludźmi a tymi uprzywilejowanymi, trudy życia codziennego, aspiracje młodych i starszych i powiewy wielkiego świata: Konkurs Chopinowski, występy ówczesnych sław, m.in. Dalidy i Elli Fitzgerald, pokazy mody. Na stronach tej powieści obok postaci fikcyjnych pojawiają się też autentyczne, jak np. ówczesny premier Józef Cyrankiewicz i osoby z jego otoczenia, Jadwiga Grabowska - dyrektorka artystyczna Mody Polskiej, czy Martha Argerich – argentyńska pianistka.

„Małe jest piękne! Siedem spraw detektywa Ząbka” Tomasz Duszyński (wyd. Kropka)

Nazywa się Ząbek, detektyw Ząbek. Ma licencję na rozwiązywanie najtrudniejszych i najbardziej zawiłych spraw w Magicznym Jorku. I nie zawaha się jej użyć!

A teraz przytrafiło mu się siedem najdziwniejszych spraw, jakie tylko można sobie wyobrazić... Bo w Magicznym Jorku nie dzieje się dobrze. I w związku z tym burmistrz Antoni Polarny nie ma wyjścia, musi zatrudnić Ząbka.

Powierza mu wykonanie siedmiu niezwykle trudnych zadań. Arcytrudnych i superniebezpiecznych do tego stopnia, że nie wiadomo, czy Ząbek powróci z tych misji zdrów i cały. Pierwsze zadanie wiąże się z osobą niejakiego Wincentego Dusigrosza, który zamierza wybudować na Żabiej Polance parking dla klientów centrum handlowego. Budzi to sprzeciw przyrodników Magicznego Jorku.

Co się stanie z przezroczystymi żabkami, które żyją tylko tutaj?

Na plac budowy ciągną już jednak buldożery i ciężarówki. Trzeba działać! Jak słynny detektyw poradzi sobie, wrzucony w wir najprawdziwszej magicznej przygody? Wszyscy w mieście zastanawiają się, czy podoła tak trudnym zadaniom... W dodatku w domu Ząbka zamieszkał nieproszony gość, który działa detektywowi na nerwy. Jak tu uporać się z poważnym zleceniem, kiedy z powodu hałasów nie można się nawet porządnie wyspać.

Genialny cykl Tomasza Duszyńskiego dostępny do tej pory wyłącznie w formie audiobooków na Storytel po raz pierwszy w druku, z fantastycznymi ilustracjami Przemka Szukaja!

„Idealny czas na smuteczek” Nanae Aoyama tłumaczenie: Barbara Słomka (wyd. Mova)

Historia podzielona na cztery pory roku, która w oryginalny sposób obala stereotypy dotyczące relacji międzypokoleniowych. Z przebłyskami poważnego humoru i wyczuleniem na przejmujące szczegóły Nanae Aoyama opisuje bolesny proces wyrywania się z więzów młodości.

Miała niejasne wrażenie, że jak się człowiek zestarzeje, to pewnie niewiele już czuje.

Dwudziestoletnia Chizu, zmęczona wiecznym pouczaniem przez matkę, przyjeżdża do Tokio. Zamieszkuje u ekscentrycznej pani Ginko, która ma ponad siedemdziesiąt lat, a w jej domu jest więcej kotów niż ludzi.

Chizu nic nie wie o starszych ludziach. Boi się, że pani Ginko może w każdej chwili umrzeć. Wkrótce przekonuje się, że podczas gdy kobieta żyje pełnią życia, jej codzienność składa się z trudnych emocji, z którymi ledwie sobie radzi. Obie zaczynają mocniej się sobie przyglądać w codzienności, zmieniającej się wraz z porami roku.

„Teoria bobra” Antti Tuomainen tłumaczenie: Bożena Kojro (wyd. Albatros)

Triumfalny finał bestsellerowej trylogii kryminalnej najdowcipniejszego powieściopisarza w Finlandii.

Henri Koskinen, rzuca się na głęboką wodę rodzinnego życia, meandrując pomiędzy górami lodowymi pułapek, czyhających na niego w życiu zawodowym. Henri Koskinen, nieustraszony matematyk ubezpieczeniowy i poważny przedsiębiorca w branży rozrywkowej, mocno wierzy w siłę zdrowego rozsądku i porządku.

Do czasu, gdy wprowadza się do ukochanej, malarki Laury Helanto, i jej córki... Kiedy Henri powoli odnajduje się w grupie lokalnych ojców, konkurencyjny park rozrywki stara się rozszerzyć działalność, nie zawsze przestrzegając przy tym prawa... Czy możliwe jest połączenie coraz bardziej niebezpiecznego świata biznesu parków rozrywki z nieprzewidywalnością życia w patchworkowej rodzinie? Na pierwszy rzut oka te dwie rzeczy wydają się mieć tylko jedną wspólną cechę: rosnącą liczbę ofiar. Aby rozwiązać tę pozornie niemożliwą zagadkę, Henri jest zmuszony wyjść daleko poza matematyczną precyzję swojej strefy komfortu…

Stawka nigdy nie była wyższa: Henri staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze, a jego zmagania przyprawiają o gęsią skórkę. Ciepły, zabawny, absurdalny, wzruszający i trzymający w napięciu thriller „Teoria bobra” to ostatnia część wielokrotnie nagradzanej trylogii, którą otworzyła powieść „Czynnik królika”.

„Nie zawiedź mnie, tato. Część pierwsza” Stefan Darda (wyd. Czarna Owca)

Drugi po Zabij mnie, tato thriller ze Zdzisławem Mokryną w roli głównej!

Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Rykowie, emerytowany funkcjonariusz Biura Spraw Wewnętrznych Policji, próbuje odnaleźć wewnętrzną równowagę w domu na wsi. Gdy pewnego dnia dowiaduje się o pogrzebie osoby z bliskiej rodziny, wie jedno – w najbliższym czasie może zapomnieć o spokoju. Zwłaszcza, że tuż po przyjeździe do położonych na Podlasiu Czemian, Zdzisław Mokryna zostaje podejrzany o związek z zabójstwem krewnej. Niebawem dochodzi do kolejnej śmierci.

Czy ojcowskie niedopatrzenie było przyczyną serii zdarzeń wstrząsających podlaskim miasteczkiem? Jaką rolę w zagmatwanej sprawie odgrywa tamtejszy szef policji?

Emerytowany gliniarz rozpoczyna nieformalne śledztwo, rzucając w ten sposób rękawicę miejscowym układom. Jego znajoma sprzed lat, obecnie prokurator rejonowa w Czemianach, z pewnością zna odpowiedzi na wiele pytań. Mokryna chciałby uzyskać wsparcie dawnej sympatii, ale czy są na to jakiekolwiek szanse?

„Funny Story” Emily Henry tłumaczenie: Monika Skowron (wyd. Poradnia K.)

Były chłopak nowej dziewczyny byłego narzeczonego… Czy to może być zabawna historia?

Daphne uwielbiała, gdy Peter opowiadał ich historię – jak się poznali, zakochali w sobie i zamieszkali w jego rodzinnym mieście nad jeziorem, aby rozpocząć wspólne życie. Do czasu, aż się okazało, że owa opowieść to prolog zgoła innej historii miłosnej – z Petrą, przyjaciółką z dzieciństwa, w roli głównej.

Porzucona tuż przed ślubem, zdana na siebie i skromną pensję bibliotekarki z działu dziecięcego, Daphne ląduje w wynajmowanym mieszkaniu ze swoim kompletnym przeciwieństwem, ale i jedyną osobą, która może zrozumieć, w jakich tarapatach się znalazła: z Milesem, byłym chłopakiem Petry.

Współlokatorzy z musu: trochę niechlujny, chaotyczny Miles i pragmatyczna, nieco sztywna Daphne na co dzień mijają się w mieszkaniu. Aż pewnego wieczoru, po licznych szotach i dwóch butelkach wina wpadają na pewien pomysł. Może nie jest niewinny ani rozsądny, ale kto miałby pretensje do dwóch tak bardzo zranionych serc?

[zb]


komentarze [12]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Stas W - awatar
Stas 20.05.2024 22:48
Czytelnik

Hej wiecie może kiedy będzie 8 tom szkoły szpiegów?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Bartosz  - awatar
Bartosz 17.05.2024 21:10
Czytelnik

Przeczytałem właśnie ,,Cud w dolinie Poskoków". Jest genialna. Zabawna. Pełna barwnych postaci. No i zawiera wiele mądrości, aż miło było poczytać. Zwłaszcza lekcja dla osób nieśmiałych. 
Były zwroty akcji, przebieranki, wybuch nawet, kopanie tunelu. Taka mała powieść, bo ledwie dwieście stron, a ile dała frajdy. Jak dla mnie 10/10 w skali LC.  

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
🌺Fawaris🌺  - awatar
🌺Fawaris🌺 14.05.2024 11:56
Czytelniczka

Mnie zainteresowały
Cztery żywioły magii

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Cztery żywioły magii
Ewwwa  - awatar
Ewwwa 14.05.2024 03:44
Czytelnik

Od jakiego czasu męczy mnie jedno pytanie. Dlaczego tłumacz zostawia angielski tytuł i dlaczego polscy autorzy silą się na angielskie tytuły swoich książek. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? Już nie pamiętamy o tym "...iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają."

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
OZM  - awatar
OZM 14.05.2024 10:23
Czytelniczka

Też jakiś czas temu się nad tym zastanawiałam i wysunęłam hipotezę, że ma to związek z rozpoznawalnością książki w mediach społecznościowych typu Instagram/TikTok, ale że sama w tym obiegu nie funkcjonuję, trudno mi to potwierdzić.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
🌺Fawaris🌺  - awatar
🌺Fawaris🌺 14.05.2024 11:53
Czytelniczka

Chodzi o marketing - po pierwsze dzięki angielskiemu tytułowi autorzy mogą być bardziej rozpoznawalni dla czytelników zza granicy, gdy już polscy czytelnicy czy to na instagramie czy tiktoku rozsławią ten tytuł (głównie przez hasztagi). A jak wiadomo, kiedy wyjdzie tłumaczenie takiej książki, to dla autora lepiej bo już w mediach społecznościowych jest kilka bądź...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Deutschland91  - awatar
Deutschland91 13.05.2024 21:33
Czytelniczka

Zainteresowały mnie jedynie  Stella. Oblicza zemsty Nie zawiedź mnie, tato. Część pierwsza

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Stella. Oblicza zemsty  Nie zawiedź mnie, tato. Część pierwsza
Icaara  - awatar
Icaara 13.05.2024 20:38
Czytelniczka

Zaciekawiła mnie
Wojna starego człowieka, W dół do ziemi, Pyłek w Oku Boga. Mogę też zerknąć na Cztery żywioły magii.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Wojna starego człowieka  W dół do ziemi  Pyłek w Oku Boga  Cztery żywioły magii
Anna-Maria  - awatar
Anna-Maria 13.05.2024 18:11
Czytelniczka

Ja poproszę tylko o Ałbenę Grabowską. Reszta nie dla mnie, choć może jeszcze Darda? Nie wiem, nie czytałam, ale może spróbuję.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agnieszka Żelazna - awatar
Agnieszka Żelazna 13.05.2024 17:10
Czytelniczka

Zaproponowana tu książka Stefana Dardy już zamówiona. Ten autor może nie pisze za dużo, ale za to jak! Lubię te jego mroczny klimacik. Książkę Ałbeny Grabowskiej też z pewnością prędzej czy później przeczytam. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Krzysztof Gromadzki - awatar
Krzysztof Gromadzki 13.05.2024 10:15
Czytelnik

Stawiam na literaturę science-fiction od Wydawnictwa Vesper, w szczególności na  Pyłek w Oku Boga W dół do ziemi Wojnę starego człowieka.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Pyłek w Oku Boga  W dół do ziemi  Wojna starego człowieka
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 13.05.2024 10:00
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post