Moc obietnic

Okładka książki Moc obietnic Piotr Borlik
Okładka książki Moc obietnic
Piotr Borlik Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Agata Stec i Artur Kamiński (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Agata Stec i Artur Kamiński (tom 4)
Prószyński i S-ka
2024-04-18
2024-04-18
literatura polska

Agata Stec w roli dziennikarki ? Kto zna Agatę wie, że to musi być dość ciekawe wcielenie naszej postaci. Jednak gdy w Gdańsku zostają odnalezione zwłoki młodego chłopaka, kobieta angażuje się w sprawę. Choć trochę też można powiedzieć, że sprawa zaangażowała się w Agatę. 😂 Nie trzeba jej było długo przekonywać. I tak nasza wydalona ze służby była policjantka, rusza tropem mordercy. Za kompana ma ojca chłopaka, którego rządza zemsty przysłania zdrowy osąd na sytuację.

Jest też Sonia, skądinąd bardzo interesująca w moim mniemaniu postać. Jednakże jak bardzo interesujaca jest też niebezpieczna. Agacie ciężko rozszyfrować pobudki, którymi kieruje się dziewczyna. Jednak wie, że jest ona ważna dla sprawy i odnalezienie jej jest kluczowe.

W życiu Agaty pojawiają się również mroki z przeszłości, które czają się niczym puma czekając na okazję by zaatakować. Wpływ zmarłego brata gdzieś tam w środku pozostał, a kobieta zdaje się być nadal zakażona jego psychozą niczym tajemniczą chorobą.

W tym wszystkim jest jeszcze Stelmach, który od początku wykazuje bliżej nieokreślone psychopatyczne skłonności. Ojciec Oskara - jednego z zabitych chłopaków, próbuje znaleźć sprawcę by móc pomścić swojego syna. Mężczyzna "rozkręca" się jednak dość szybko i w dość nieoczekiwany sposób.

Dużo w tej książce zaskoczeń. Dużo zaburzonych osób, których umysły są ciemne i lepkie niczym mrok zamknięty głęboko w skrzyni. To wszystko powoduje, że ciekawie odkrywa się kolejne karty w układance, którą przygotował dla nas autor.

Agata chyba jako niepolicjantka jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna, co znając ją mogłoby się wydawać niemożliwe. A jednak ... 😏

Mimo, że "Moc obietnic" jest tomem, w którym nie ma mojego ulubionego bohatera, to i tak dobrze było spotkać się z Agatą. To co kobieta odkrywa na końcu powieści budzi apetyt na kolejne części. Mam nadzieję, że będzie ciekawie! 😈

"Moc obietnic" to moje drugie spotkanie z Autorem i równie udane! Nawet nie wiem, czy nie bardziej 😎
Była policjantka Agata Stec, próbuje ułożyć sobie życie jako człowiek w cywilu. Nie zwiazany ze służbami, walczy i tak z demonami, ze swoimi własnymi problemami, ma ich ogrom, więc nie potrzebuje jeszcze dodatkowego obciążenia... Ale niestety... Praca sama pcha się w jej ręce, a kobieta choć próbuje oprzeć się z całych sił to jednak nie daje rady i ... Włącza się nie oficjalnie do sprawy, a ta jest poważna. Chodzi o zaginięcie nastolatka.. a w między czasie Gdańsk obiega informacja o znalezionych zwłokach chłopca w podobnym wieku... Dodam jeszcze, że dziecko zabito w bardzo brutalny sposób... Czy to ten sam chłopiec? Czy uda się zapobiec tragedii? A może dopiero początek?

Kochani, "Moc obietnic" to książka, która porwie Was bez reszty, pochłonie w wir wydarzeń, a wy nie będziecie wiedzieli kiedy nastąpi koniec! Mnie poruszyła ta historia... Porusza tematykę zaginięć/morderstw młodych osób i to naprawdę w brutalny sposób, to nie jest książka dla osób o słabych nerwach.
Autor tutaj wręcz obrazowo przedstawił nam ciało...
Niezwykle podobała mi się postać Agaty, to silna kobieta, choć z problemami (kto ich nie ma 🤷). Oddana sprawie, zależy jej na znalezieniu sprawcy, a nie na karierze... To policjantka z krwi i kości, dlatego tak trudno jej zrezygnować z pracy...
Postać ojca zaginionego chłopca zaskoczyła mnie chyba najmocniej w tej książce! Oczywiście, był załamany, przerażony ale też zdeterminowany by znaleźć syna, ale... Ile może znieść ludzka psychika wystawiona na manipulację?... Czy mężczyzna może komuś zaufać?

Polecam Wam bardzo mocno!

Czy Waszym zdaniem istnieje życie po śmierci? Nie zadaję tego pytania przypadkowo. Nasunęło mi się w trakcie refleksji po przeczytaniu najnowszej książki Piotra Borlika zatytułowanej Moc obietnic. To już kolejna część serii przygód charakternej Agaty Stec. Kobieta po śmierci brata i odejściu ze służby całkowicie zmieniła swoje życie. Podjęła pracę reporterki kryminalnej. Podczas jednego z dni pracy na planie zostaje zaczepiona przez Filipa Stelmacha. Mężczyzna szaleje z niepokoju w związku z zaginięciem jego syna. Policja w jego przekonaniu nie robi wiele, aby odszukać Oskara. Agata nie chce wracać do przeszłości i odmawia mężczyźnie pomocy. Zmieniła jednak zdanie, gdy okazało się, że Oskar stał się kolejną ofiarą psychopaty, który od dłuższego czasu mo*rduje w Gdańsku nastolatków. Wówczas w Agacie obudził się instynkt śledczego i podjęła się poszukiwania sprawcy. W czasie prowadzonych działań do byłej policjantki wróciły też demony z przeszłości. Na domiar złego okazało się, że spuścizna, którą zostawił jej brat jest dużo większa niż kobieta sądziła. Dzieło Artura nawet po jego śmierci kładło się cieniem na życiu wielu osób. Jak zakończy się ta trudna dla Agaty sytuacja? Odpowiedź czeka na kartach powieści. Czytajcie śmiało. Akcja jest wartka, brak jest zbędnych wątków. Bohaterowie są na maxa nietuzinkowi. Bardzo podobała mi się postać Sonii, której pojawienie się rzuciło nowe światło na zaginięcie Filipa oraz na działania szaleńca. Piotr Borlik jest jednym z moich ulubionych autorów, a ta książka jest świetnym dopełnieniem cyklu o Agacie Stec.

Agata Stec potrafi zaskakiwać... A może to Piotr Borlik? Najpierw była trylogia... Potem pojawił się prequel „Baltica”, a teraz... czwarty tom serii! To jedna z tych sytuacji, których nie oczekiwałam, ale które są dla mnie miłą niespodzianką – polubiłam nieidealną Agatę i byłam ciekawa, jak dalej potoczą się jej losy.

Agata odeszła z policji i stara się trzymać z daleka od śledztw. Nie jest to łatwe, gdy o pomoc prosi ją ojciec zaginionego Oskara, a w okolicy zostaje znalezione zmasakrowane ciało nastolatka. Agata angażuje się w tę sprawę i nie może się wycofać, gdy ofiar jest coraz więcej.

Jak wspomniałam, byłam ciekawa, co Agata dalej zrobi ze swoim życiem, i gdybym miała obstawiać, pewnie celowałabym w coś zbliżonego do tego, co wymyślił jej autor. Jest ona postacią bardzo wyrazistą, choć daleko jej do ideału.

Fabuła trzyma w napięciu, mrozi krew w żyłach brutalnymi opisami zbrodni, przemyśleniami bohaterów... Bo tak się składa, że w tej historii mamy wiele czarnych charakterów. I wszystkie są przerażające na inne sposoby. Niestety uważam, że główny „złol” został słabo napisany. Nie wiadomo, po co robił to, co robił, co miał na celu. Jego motywacje są dla mnie niejasne.

Dla wielu czytelników gwiazdą tej serii był Artur – brat Agaty, psycholog i... psychopata. Ci zaś ucieszą się z faktu, że w „Mocy obietnic” Artur jest z nami duchem ;) Wzmianki o nim pojawiają się często, ma też wpływ na fabułę, a dzięki niemu zakończenie dostajemy takie, że myślę, że możemy oczekiwać kolejnych części. Agata nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, o dziwo, Artur też nie.

Agata odeszła z policji i stara się trzymać z daleka od...

Agata Stec po zakończeniu ostatniej sprawy i śmierci brata, odchodzi z policji. Dołącza do ekipy tworzącej materiały filmowe dotyczące zbrodni. Przechodzi też wewnętrzna przemianę, z kobiety, która nie stroni od alkoholu i przelotnych znajomości z mężczyznami, stara się unikać tego typu rozrywek.

W Szczecinie zaginął nastolatek, Oskar. Jego ojciec odchodzi od zmysłów i próbuje odnaleźć syna. W między czasie zostają znalezione zmasakrowane zwłoki innego nastolatka. Czy Oskar także padnie ofiarą szaleńca?

Sonia to młoda dziewczyna, uczęszcza na terapię na której poznaje Ewkę. Próbuje się do niej zbliżyć. Jaki cel ma dziewczyna? Czy ma związek z seryjnym, który poluje na nastolatków?

Do Agaty zgłasza się ojciec zaginionego Oskara, prosi ją o pomoc w odnalezieniu syna, a także psychopaty, który zabija młodzież.

Jakie to było dobre! Trzy perspektywy, pozwalały na śledzenie akcji pod różnym kątem. Agata, która przeszła przemianę, ale poznajemy jej walkę z samą sobą, jej powracające wspomnienia z Arturem. No i mimo, że jej brat nie żyje, w dalszym ciągu ma wpływ na jej życie. Bardzo podobała mi się ta część! No i zakończenie każe czekać na kolejne spotkanie z Agata 😉

W Szczecinie zaginął nastolatek, Oskar. Jego ojciec odchodzi od zmysłów i...

Kiedy myślisz, że autor kończy jedną z Twoich ulubionych serii kryminalnych – to źle myślisz :D Tadam! I tym sposobem mamy kolejną część z policjantką Agatą Stec w roli głównej.
Od razu Wam zaznaczę, że jeżeli jej jeszcze nie czytaliście to po pierwsze to jest SKANDAL! A po drugie należy ją czytać po kolei. Ja po najnowszą część miałam okazję sięgnąć jeszcze przedpremierowo. Przeczytałam ją w trybie ekspresowym: zaczęłam w piątek, a skończyłam w sobotę. To była ta lektura, której nie chcesz odkładać ale nie masz wyboru, bo obowiązki i życie wzywają.
Agata musi zmierzyć się z demonami z przeszłości i zacząć na nowo żyć. Od kiedy nie pracuje w policji zajmuje się reportażem kryminalnym. Jednak nie do końca daje jej to satysfakcję. Kiedy zrozpaczony ojciec zgłasza się do niej o pomoc w odnalezieniu syna, Agata nie jest chętna aby mu jej udzielić. Jednak natury policjantki się nie oszuka. W Gdańsku brutalnie zostają zamordowani nastolatkowie. Agata nie może przejść obok tego obojętnie, szczególnie gdy policja jest opieszała w swoich działaniach.
Do czego jest zdolny ojciec, aby odszukać syna?
I co z tym wszystkim ma wspólnego Artur – brat kobiety?
Czytajcie i sami sprawdźcie jakie emocje przyszykował nam @piotrborlik. Ode mnie leci zdecydowana polecajka i czekam na ciąg dalszy…
Za egzemplarz i możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

🌸 Główna bohaterka po odejściu z policji próbuje swoich sił jako reporterka kryminalna. Jednak jeszcze nie wie, że w Gdańsku grasuje seryjny morderca nastolatków. Zgłasza się do Niej Filip- ojciec jednego z zaginionych dzieci, który szuka u Niej pomocy. Po szybkim przeanalizowaniu 'za' i 'przeciw' postanawia pomóc Filipowi i bierze sprawy w swoje ręce, jednak nie jest świadoma tego, że wszystko będzie się łączyło z jej bratem.

🌸Książka pełna psycholi i trupów. Musiałam to napisać.😅
Jeśli nie czytaliście poprzednich części nic nie szkodzi, książka opisuje odrębną historię Agaty, Filipa, Soni i mordercy. Tylko pamiętajcie, że dużo rzeczy jest tu już opisanych, gdzie poprzednie cześci do nich dążą 🙈
Jak ja podziwiałam Filipa za jego determinację i dążenie do jak najszybszego odnalezienia syna (oczywiście do pewnego momentu). Agata jest urodzoną policjantką, która pragnie wszystkiego się dowiedzieć i dąży do postawionych sobie celów, by zamknąć szybko i sprawnie przestępców. A Sonia... totalna psycholka która lubi manipulować, mam nadzieję, że w kolejnych częściach poznamy jej dalsze losy i oby jeszcze mocno namieszała! 😁
Nie chcę za dużo zdradzać, bo książka jest warta przeczytania! Czytałam ją z dużym zaciekawieniem i miną 'Co się stanie dalej'. To nie jest moja pierwsza książka autora, i uwielbiam jego styl pisania. Krótkie rozdziały, dość ciekawe i mrożące w żyłach opisy zbrodni, praktycznie każdy bohater 'ma coś za uszami'. Bardzo polecam🖤
Moj instagram: czytelniczy.chaos

Na półkach: , , , , , , ,

" [...] Wszyscy udają chętnych do pomocy, niebojących się trudnych zagadnień, a gdy mają realną szansę, by wcielić słowa w życie, odwracają głowy i udają, że nic nie widzą. [...]".

Wow! Czwarty tom o Agacie Stec, a mi wciąż jest jej mało. Piotr Borkowski stworzył wyjątkową i charakterną postać, od której nie mogę i nie chcę się uwolnić. Pomimo tego, że jej brat Artur nie żyje, to ta dziewczyna nie może zaznać spokoju. Tym razem odchodzi z policji i zostaje dziennikarką śledczą, a właściwiej reporterką kryminalną. Czy poradzi sobie w nowej roli? Czy raczej będzie ją ciągnęło do starej pracy? Czy ponownie wróci do swojego nałogu?
Książka "Moc obietnic" jest równie wciągająca jak poprzednie tomy. Piotr Borlik stworzył niepowtarzalny klimat, od którego nie da się oderwać. Tutaj jest bardzo niebezpiecznie. Ktoś brutalnie zamordował nastolatka. Czy policja odnajdzie sprawcę tego haniebnego czynu? Czy raczej będzie tuszować sprawę? Czy życie innych nastolatków będzie zagrożone?
Czytając tę książkę, poznałam drugiego bohatera — zdesperowanego ojca, który za wszelką cenę chciał odnaleźć mordercę lub morderców swojego syna Oskara. Tutaj mogą pojawić się łzy. Podobała mi się zawziętość Filipa Stelmacha w dążeniu do prawdy. Czy swoim zachowaniem przyciągnie do siebie mordercę lub morderców? Dlaczego jego syn musiał umrzeć? Prawda bardzo mocno mną wstrząsnęła.
Nie brakuje tutaj wspominek o Arturze. Pomimo tego, że on już nie żyje, to jego duch krąży w powietrzu, a książki jego autorstwa sprzedają się jak ciepłe bułeczki.
Trzecią główną bohaterką jest Sonia. Jest to bardzo sprytna młoda dziewczyna, która idealnie manipuluje innymi. Niestety nie podobało mi się jej zachowanie. To, co wyprawiała, mroziło mi krew w żyłach. Radzę wam poznać jej całą historię, nim sami ją ocenicie.
Końcówka książki trzymała mnie w napięciu. Mam nadzieję, że za jakiś czas ponownie usłyszę o Agacie Stec. Już za nią tęsknię. Mam nadzieję, że Piotr Borlik wymyśli dla niej mocne sprawy, które będą mroziły krew w żyłach. Fabuła perfekcyjnie idealna dla miłośników kryminałów i thrillerów. Akcja nigdy nie zwalnia.  Charakterni bohaterowie sprawili, że ta książka nie była nudna. Okładka tej książki wskazuje na to, że w środku może dziać się bardzo dużo złego. Czy pozory mogą być bardzo mylące?
"Moc obietnic" można czytać bez znajomości poprzednich tomów, ale dla lepszego zrozumienia postępowania Agaty Stec polecam wam zacząć od: "Baltica", "Boska proporcja", "Materiał ludzki", "Białe kłamstwa" i "Moc obietnic".
Nie czekajcie dłużej, tylko śmiało wejdźcie w świat Agaty Stec.
Warto czytać powieści Piotra Borlika.

📖 Agata Stec wciela się w nową rolę, nie jest już policjantką, staje się reporterką kryminalną.
Teoretycznie ma ona odpocząć od dawnego życia, zmienia nie tylko pracę, zmienia również... tu sami musicie się przekonać.
Kiedy duchy przeszłości depczą jej po piętach, zmiana wale nie jest taka prosta. Agata nawet bardzo zaczyna nagarzować się w podejrzaną śmierć. Zaczyna pomagać zdesperowanemu ojcu nastoletniego Oskara.
Oskar pierwotnie uznany jako zaginiony, zostaje odnaleziony martwy w makabrycznym stanie.
W książce pojawia się bardzo dziwna młoda kobieta. Sonia, mistrzyni manipulacji, znajoma Oskara która bardzo namiesza w śledztwie.

Autor w brutalny sposób przenosi nas do świata Agaty, umiejętnie manipuluje czytelnikiem tak by zbić go z tropu. Książka trzyma bardzo dobry poziom poprzednich części. Jest tylko jeden mankament. Agata nie darzy sympatią grupy muzycznej Slipknot. Jak tak można! Grać muzycznymi upodobaniami swoich fanów? 😱 🤣

POLECAM tę ale i również poprzednie części. Teoretycznie można przeczytać ją bez znajomości poprzednich, jednak by wyraźniej dostrzec zmiany jakie zaszły w Agacie oraz zrozumieć wątek jej brata Artura, to polecam zacząć od początku. Gwarantuję Wam naprawdę dobrze spędzony czas.

"Moc obietnic" Piotra Borlika to kryminał, który nie tylko wciąga od pierwszych stron, ale również porusza głębsze tematy, dotykając ludzkich emocji i psychiki. Główna bohaterka, była policjantka Agata Stec, stara się ułożyć sobie życie na nowo po odcięciu od dawnych znajomych i walki z nałogiem. To było moje pierwsze spotkanie z piórem autora, więc nie miałam pojęcia na co stać autora - teraz już wiem. Z pewnością na dużo.

Borlik wspaniale oddaje emocje i wewnętrzne konflikty Agaty, której cały świat zawalił się na głowę, ale jak to mówią - starego psa nie nauczysz nowych sztuczek, więc nie dziwiłam się wcale, że kobieta tak bardzo angażowała się w śledztwo, które już w żaden sposób jej nie dotyczyło. Autor wnikliwie analizuje psychikę postaci oraz przedstawia różne metody manipulacji, co dodaje głębi i złożoności fabule.

Zagadkowe zbrodnie na nastolatkach, ciekawie wykreowani bohaterowie oraz emocjonalna podróż Agaty sprawiają, że książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Choć Borlik doskonale operuje napięciem i intrygą, nie brakuje mu także wrażliwości na problemy ludzkiej natury. Poprzez historię Agaty i jej relacje z innymi bohaterami, autor dotyka tematów takich jak rodzinne więzi, straty oraz pragnienie sprawiedliwości.

Fabuła jest zawiła, a śledztwo Agaty prowadzone równolegle z tym policyjnym to naprawdę kawał porządnej literatury kryminalnej. Książka jednak nie jest bez was - jej największym mankamentem powieści był dla mnie moment "odklejenia się" od rzeczywistości jednego z bohaterów, co trochę zaburzyło spójność powieści. Gdy sytuacja go przerosła, całkowicie odpłynął, ale wyszło to moim zdaniem średnio, tak jakby autor chciał za dużo i za bardzo.

"Moc obietnic" to nie tylko dobry kryminał, ale też zagłębienie się w ludzką psychikę, metody manipulacji oraz obraz zła w najczystszej postaci. Zachęcam do zagłębienia się w tę historię, która mimo braku znajomości poprzednich tomów, łatwo pozwoliła mi się odnaleźć, a Borlik w pełni zasługuje na uwagę czytelników poszukujących dobrej literatury kryminalnej.

• Kryminał
  • Współpraca