Bad Liar

Okładka książki Bad Liar Aleksandra Kondraciuk
Okładka książki Bad Liar
Aleksandra Kondraciuk Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Mistake (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mistake (tom 1)
NieZwykłe
2024-04-24
2024-04-24

𝑩𝒂𝒅 𝑳𝒊𝒂𝒓 - ᴀʟᴇᴋꜱᴀɴᴅʀᴀ ᴋᴏɴᴅʀᴀᴄɪᴜᴋ

Siedemnastoletnia Nessa Queen prowadzi niemalże idealne życie. Ma dobre wyniki w nauce, cudowną przyjaciółkę oraz popularnego w szkole chłopaka. Wkrótce okazuje się, że nie wszystko jest tak perfekcyjne, jak myślała. Jej życie zmienia się, gdy nakrywa chłopaka na zdradzie.

Nessa natychmiast z nim zrywa, jednak Matteo nie zamierza pozwolić jej odejść. Przecież zawsze dostawał to, czego chciał. Nie był przyzwyczajony do odmowy, dlatego zaczyna nękać dziewczynę, błagając o drugą szansę. Nie ma natomiast świadomości, że wszystkiemu przygląda się jego starszy brat.

Michael Holden, widząc, co się dzieje, składa dziewczynie propozycję – układ, z którego oboje będą czerpać korzyści. Plan jest prosty. Mają udawać parę, by dziewczyna pozbyła się natrętnego byłego i odzyskała spokój, a przy okazji Michael odegra się na bracie za to, co kiedyś mu zabrał.

Wszystko idzie dobrze do czasu, aż Nessa odkrywa, że jej nowy chłopak ma sekrety, o jakich jej się nie śniło, a które równocześnie mogą sprawić, że znajdzie się ona w poważnym niebezpieczeństwie.

Nie wszystko jest takie, jak się wydaje, a ich wspólne oszustwo okazuje się złym kłamstwem.

Zacznę od tego, że do tego tytułu miałam dość duże oczekiwania przez ciekawa promocje patronek i niestety się zawiodłam. Sam styl pisania autorki jest bardzo przyjemy przez co książkę czyta się na prawdę bardzo szybko. Sam zamysł fabuły również nie był zły i osobiście mnie wciągnął.

Rozumiem zamysł autorki w temacie wykreowania Nessy ale momentami jej teksty były bardzo irytujące. O Michaelu mogę powiedzieć tylko tyle, że wydaje się na prawdę w porządku. Niestety w moim odczuciu mało mogliśmy go poznać w tej części dylogii i mam nadzieję, że w drugiej części jego postać zostanie bardziej przedstawiona.

W tym tytule pojawia się również nawiązanie do bohaterka z innej książki autorki co moim zdaniem jest bardzo fajnym zabiegiem.

Przeprowadzenie fabuły w moim odczuciu było w porządku i co do tego nie mam zastrzeżeń. Mimo tego, że ta książka w tym momencie nie jest dla mnie topką to myślę, że sięgnę po drugi tom. Jeśli autorka w dalszej części tej historii skupi się na lepszej kreacji bohaterów i nakreśli humor, który został przedstawiony w moim odczuciu za aż za bardzo wulgarny to myślę,że dostanie więcej uznania wokół grona czytelników.

[Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle ]

𝑩𝒂𝒅 𝑳𝒊𝒂𝒓 - ᴀʟᴇᴋꜱᴀɴᴅʀᴀ ᴋᴏɴᴅʀᴀᴄɪᴜᴋ

Nessa natychmiast z nim zrywa, jednak Matteo nie zamierza pozwolić...

♟️ ʙᴀᴅ ʟɪᴀʀ ♟️

ᴀᴜᴛᴏʀ : @aleksandra_kondraciuk
ᴡʏᴅᴀᴡɴɪᴄᴛᴡᴏ : @wydawnictwoniezwykle
3,5 ★ / 5

sᴜɢᴇʀᴏᴡᴀɴʏ ᴡɪᴇᴋ 16 +

[ Współpraca reklamowa / recenzent - @wydawnictwoniezwykle ]

Dziękuję za egzemplarz do recenzji!! 🖤

♟️ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ♟️

Do sięgnięcia po tę książkę przekonały mnie jej motywy i fragmenty, które widziałam na tik toku. Byłam pewna, że ta historia mi się spodoba i nie myliłam się. Książkę czytało mi się naprawdę fajnie i szybko, jednak było w niej zdecydowanie za dużo przekleństw, które nie były potrzebne i w pewnych momentach były wręcz niesmaczne.

„ ʙᴀᴅ ʟɪᴀʀ ” to historia o dziewczynie, która wchodzi w układ z bratem swoje byłego chłopaka, który z pozoru wydaje się idealny, ale jak jest naprawdę i jakie tajemnice skrywa chłopak?

„ ᴊᴇsᴛᴇś ᴛʀᴏᴄʜᴇ̨ ᴊᴀᴋ ᴍᴀłʏ ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴇ̨.
- sᴋᴏʀᴏ ᴊᴀ ᴊᴇsᴛᴇᴍ ᴍᴀłʏᴍ ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴇ̨, ᴛᴏ ᴄᴢʏ ᴛʏ ʙᴇ̨ᴅᴢɪᴇsᴢ ᴍᴏᴊᴀ̨ ʀᴏ́ᴢ́ᴀ̨. ”

♟️ ɴᴇssᴀ ǫᴜᴇᴇɴ ♟️

Do tej bohaterki mam dość mieszane uczucia. Szczerze mówiąc, nie jestem w stanie powiedzieć czy ją lubię, czy też nie. Nessa jest z pewnością bohaterką, która nie każdemu przypadnie do gustu ze względu na jej dość specyficzny charakter i sposób bycia. Jest to dziewczyna, która chowa swoje uczucia pod maską, bo boi się, że zostanie zraniona. Duża ilość przekleństw jest u niej na porządku dziennym, co trochę mnie zniesmaczyło, bo było tego naprawdę za dużo. Momentami miałam wrażenie, że dziewczyna zatrzymała się w podstawówce. Zdecydowanie nie świeciła ona zbyt dużą inteligencję.

„ - ᴊᴀ ᴘᴏ ᴘʀᴏsᴛᴜ ɴɪᴇ ʟᴜʙɪᴇ̨ ᴏᴋᴀᴢʏᴡᴀᴄ́ ᴜᴄᴢᴜᴄ́. ɪ ᴡłᴀśɴɪᴇ ᴅʟᴀᴛᴇɢᴏ ɴɪᴇ ᴊᴇsᴛᴇᴍ ᴏᴅᴘᴏᴡɪᴇᴅɴɪᴀ̨ ᴏsᴏʙᴀ̨ ᴅʟᴀ ᴄɪᴇʙɪᴇ.

- ᴡɪᴇ̨ᴄ ᴄɪᴇ̨ ɴᴀᴜᴄᴢᴇ̨.

- ᴄᴏ.

- ɴᴀᴜᴄᴢᴇ̨ ᴄɪᴇ̨ ᴋᴏᴄʜᴀᴄ́, ɴᴇssᴀ. ᴄᴢᴜᴄ́ ɪ ᴋᴏᴄʜᴀᴄ́. "

♟️ ᴍɪᴄʜᴀᴇʟ ʜᴏʟᴅᴇɴ ♟️

Michel to bohater, który skradł moje serce. Nie jest to chyba zaskoczeniem, bo jest to taki typowy chłopak, który z pozoru jest idealny, a tak naprawdę skrywa w sobie wiele tajemnic. Uwielbiam jego sposób bycia, a jego niektóre zachowania wręcz mnie rozczulały. Zdecydowanie jest to moja ulubiona postać z całej książki.

„ - ɴɪᴇ ᴏᴅᴇᴢᴡᴀłᴇś sɪᴇ̨, ᴋɪᴇᴅʏ ᴡʏsᴢłᴀᴍ ᴢ ᴅᴏᴍᴜ. ᴅʟᴀᴄᴢᴇɢᴏ?

- ᴢᴅʀᴀᴅᴢɪᴄ́ ᴄɪ sᴇᴋʀᴇᴛ? ɴɪᴇ ᴜᴍɪᴇᴍ ʙʏᴄ́ ᴄɪᴇʀᴘʟɪᴡʏ, ɢᴅʏ ᴄʜᴏᴅᴢɪ ᴏ ᴄɪᴇʙɪᴇ. ᴡʏɢʟᴀ̨ᴅᴀsᴢ ᴛᴀᴋ ᴄʜᴏʟᴇʀɴɪᴇ ᴘɪᴇ̨ᴋɴɪᴇ, ᴢ̇ᴇ ᴡ ᴛᴀᴍᴛʏᴍ ᴍᴏᴍᴇɴᴄɪᴇ ᴍʏśʟᴀłᴇᴍ ᴏ ᴛʏᴍ, ᴢ̇ᴇ ᴊᴇsᴛᴇś ᴊᴇᴅʏɴᴀ̨ ᴋᴏʙɪᴇᴛᴀ̨, ᴢ ᴋᴛᴏ́ʀᴀ̨ ᴄʜᴄɪᴀłʙʏᴍ sᴘᴇ̨ᴅᴢɪᴄ́ ʀᴇsᴢᴛᴇ̨ ᴢ̇ʏᴄɪᴀ. "

♟️ Styl pisania autorki jest przyjemny, przez co książkę czytało mi się naprawdę fajnie i dość płynnie. Szczerze mówiąc, takiego zakończenia się nie spodziewałam i już z niecierpliwością czekam na drugi tom tej historii, a scena z małym książę skradła całe moje serce.

♟️ ʙᴀᴅ ʟɪᴀʀ ♟️

[ Współpraca reklamowa / recenzent - @wydawnictwoniezwykle ]

Dziękuję za egzemplarz do recenzji!! 🖤

♟️ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ♟️

współpraca reklamowa
Widziałam masę negatywnych opinii, i niestety ja również należę do tego grona. Ja naprawdę starałam się dać szansę tej książce, ale poprostu się nie dało. Już nawet nie w połowie chciałam dać dnf’a. Główna bohatera była tak irytująca. Masa przekleństw, które dosłownie nie były nawet potrzebne. Tego nawet nie dało się czytać. Michael starał się być dla niej miły, a jednak ona od razu do niego z mordą. I to nawet nie tyczy się tylko chłopaka, a wszystkich. Swoją przyjaciółkę traktowała jak gówno. Bohaterzy byli tak dziecinni, zachowywali się jak dzieci z podstawówki, a nie jak prawie dorośli ludzie. Samą książkę czytało się dosyć płynnie, jakby nie patrząc szybko udało mi się przeczytać te strony, ale z jaką irytacją ja to czytałam. Pozycja ma dużo błędów logicznych, których do tej pory nie rozumiem. Czytając tą książkę, czułam się jakbym przeczytała książkę napisana przez 15-latkę na wattpadzie. Fabuła była tak przewidywalna, ta książka nie miała najmniejszego sensu. „Miałam już po prostu wyjebane. W sumie to zawsze miałam wyjebane. Miałam wyjebane w to, że mam wyjebane w to, że mnie to jebie”;)) Jedyny plus tej książki to jej okładka. Nie polecam.

współpraca reklamowa

Bal Liar - Aleksandra Kondraciuk
Ocena: ♾️/5

[współpraca reklamowa]

Recenzja może zawierać spoilery!

„- Wiesz, kto jeszcze uwielbiał zachody słońca? - zapytałam.
Kto?
Mały Książę - odparłam. - Jesteś trochę jak Mały Książę.”

Recenzja:

„Bad Liar” poznałam już na Wattpadzie, gdzie wyczekiwałam każdego nowego rozdziału. Od samego początku kochałam tą książę i jak dowiedziałam się, że zostanie wydana to aż się popłakałam. Jak pewnie wiecie książki Aleksandry Kondraciuk są bliskie memu sercu. Jestem bardzo wdzięczna Oli za zaufanie i wybranie mnie jako recenzentkę.

Historia opowiada o Nessie Queen. Na imprezie zdradził ją chłopak - Matteo, który po rozstaniu nie dawał jej spokoju. Widział to jego brat Michael, który przyszedł do Nessy do domu z pewną propozycją. A mianowicie zaproponował jej udawany związek, który miał być sposobem na odczepienie się on niej natrętnego byłego, ale także zemstą. Zaczęli więc okłamywać innych, a w tym i siebie samych, że to tylko układ. Układ, który nieoczekiwanie przerodził się w coś więcej, niż tylko zemstę.

Historię Nessy i Michaela bardzo szybko i przyjemnie mi się czytało. Od samego początku coś się działo przez co nie było nudno. Kłamstwa i tajemnice cały czas trzymały w napięciu, a motyw fake dating był genialnie wymyślony. Jak pewnie wiecie kocham motyw nielegalnych wyścigów i tym razem również go nie zabrakło w tej książce.

Mam wrażenie, że książki Aleksandry są po prostu stworzone dla mnie. Ja się z nimi utożsamiam pod każdym możliwym względem. Zwracam przez to uwagę na takie rzeczy jak na przykład to, że Nessa woli noc od dnia, jest samowystarczalna, boi się uczuć, że Michael nie lubi swoich urodzin i nie mówi o nich innym i nawet, że samotność potrafi być przytłaczająca dopóki nie odnalazło się samego siebie, bo taka właśnie jestem. Utożsamiam się z tą historią i może ktoś uważa, że ta książka jest „niewartościowa” lub główna bohaterka „głupia i za dużo przeklina”, ale ja ją kocham, bo ponownie odnalazłam w niej siebie. Z całego serca mogę polecić wam „Bad Liar” i nie pozostało mi nic innego niż z niecierpliwością czekać na drugi tom dylogii „Mistake” 🤍

Bal Liar - Aleksandra Kondraciuk
Ocena: ♾️/5

[współpraca reklamowa]

Recenzja może zawierać spoilery!

„- Wiesz, kto jeszcze uwielbiał zachody słońca? - zapytałam.
Kto?
Mały Książę - odparłam. - Jesteś trochę jak Mały Książę.”

Recenzja:

𝐁𝐚𝐝 𝐋𝐢𝐚𝐫 – 𝐀𝐥𝐞𝐤𝐬𝐚𝐧𝐝𝐫𝐚 𝐊𝐨𝐧𝐝𝐫𝐚𝐜𝐢𝐮𝐤

[współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle]

Spotkałam się z ogromną ilością negatywnych opinii na temat tej książki, ale mimo tego postanowiłam podejść do tej książki z otwartą głową.

Fabuła na początku mnie nie porywała, natomiast po jakimś czasie naprawdę byłam zaciekawiona. Wiele rzeczy nie miało dla mnie sensu, ale starałam się przymykać na to oko.

Myślę, że jednymi z największych problemów tej książki były powtórzenia. Główna bohaterka często powtarzała te same zdania, które były niepotrzebne. Naprawdę nie trzeba pięć razy powtarzać, że ogląda Harrego Pottera. Uważam, że wystarczyło powiedzieć: „Wróciłam do oglądania.” lub „Ponownie usiadłam na kanapie, żeby oglądać, lecący na telewizorze film.” Można to było nazwać na wiele sposobów. O rozdzielaniu się w horrorach również nie musiała mówić po raz kolejny. Zrozumieliśmy za pierwszym razem.

Odniosłam wrażenie, że główna bohaterka sama nie wiedziała, co myśli, ponieważ ciągle sobie zaprzeczała. Mówiła jedno, myślała drugie, a robiła trzecie. Ogólnie rzecz biorąc jest to postać, której nie polubiłam. Irytowała mnie swoimi tekstami i rzucaniem się do każdego bez powodu. Muszę jednak przyznać, że znalazły się chwile, w których mogłam się z nią utożsamić i zrozumieć jej myśli.

Lola – przyjaciółka Nessy. Tak samo jak Queen, zaprzeczała sobie, co mnie niesamowicie irytowało. Sama nie wiem, która z nich bardziej mi podpadła.

Z pozytywów, muszę przyznać, że Michael jest świetną postacią, którą bardzo polubiłam. Ekscytowałam się jego zachowaniem i to właśnie on sprawił, że nie skreśliłam tej książki całkowicie.

Mimo słabego początku, końcówka książki była o wiele lepsza i jestem ciekawa dalszych wydarzeń!

𝑥𝑜𝑥𝑜 𝑙𝑖𝑣 <3

𝐁𝐚𝐝 𝐋𝐢𝐚𝐫 – 𝐀𝐥𝐞𝐤𝐬𝐚𝐧𝐝𝐫𝐚 𝐊𝐨𝐧𝐝𝐫𝐚𝐜𝐢𝐮𝐤

[współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle]

Mimo masy przekleństw, podobało mi się. Nie mam innych zarzutów. 💩

Mimo masy przekleństw, podobało mi się. Nie mam innych zarzutów. 💩

Szczerze mówiąc jest to jedna z lepszych książek po które sięgnęłam. Bardzo podobał mi się charakter głównej bohaterki i jej poczucie humoru! Autorka miała świetny pomysł na książkę. Nie mogę się doczekać kolejnej części! Książka bardzo dobrze napisana, polecam!!

Nawet nie wiem co napisać..spodziewałam się czegoś lepszego.
Zbyt wiele wulgaryzmów, fakt było na początku wspomniane ze nasze główna bohaterka Nessa uwielbia wręcz przeklinac ale było to strasznie męczące i irytujace no bo ile można?
Pokochałam Venoma dlatego ucieszyłam się że były o nim i o ekipie z Malibu wątki i wtrącenia!
Michael Holden był poprostu przeuroczy! A właśnie jak już o nim mowa kolejną rzeczą która mnie irytowała to było ciągle porównywanie starszego Holdena do młodszego.
Mimo że trochę negatywnie wypowiedziałam się o bohaterce to jednak jest ona jedną wielką iconą, no zakochałam się w jej tekstach przysięgam!
Książka z niesamowitym chumorem, przepieknymi cytatami i z tajemnicami, nie za bardzo zrozumiałam chyba epilog no ale cóż pewnie wszystko okaże się w drugiej części, po którą z przyjemnością sięgnę jak tylko zostanie wydana!
Książkę się szybko czytało, przyjemnie i mimo wszystko fabuła była wciągająca!

"-Wiesz, kto jeszcze uwielbiał zachody słońca? - zapytałam
-Kto?
-Mały książę-odparłam-Jesteś trochę jak Mały Książę.
(...)
-Skoro ja jestem Małym księciem, to czy ty będziesz moją Różą?"

Nawet nie wiem co napisać..spodziewałam się czegoś lepszego.
Michael Holden był poprostu przeuroczy! A...

Bad liar - Aleksandra Kondraciuk

[współpraca reklamowa z @wydawnictwoniezwykle]

Długo biłam się z myślami apropo tego, co napisać w tej recenzji, ponieważ odkąd czytam książki, a czytam je już kilka długich lat, ta zdecydowanie była najgorszą z nich.

Wcześniej nie znałam twórczości autorki, jednak mało kogo powinien zaskoczyć fakt, że poznać jej raczej nie chciałam. Postanowiłam jednak zaryzykować i jestem nawet zdziwiona, że udało mi się przeczytać tę książkę w całości, dlatego, że w trakcie czytania byłam gotowa kilka razy po prostu sobie odpuścić.

I nawet jeśli posiada ona tylko ponad 300 stron, a co za tym idzie, szybko się ją czyta, bo tak właśnie jest. To i tak każda kolejna jej strona coraz to bardziej przekonywała mnie w tym, że tracę tylko swój czas, próbując ją dokończyć, ale jakimś cudem dokończyłam. A to daję mi możliwość większej wypowiedzi, prawda?

Przechodząc więc do treści, nie wiem czy jestem nią zdegustowana, zawiedziona, a może zażenowana, chyba to wszystko naraz. Główna bohaterka jest najgłupszą i pustą postacią, z jaką dane było mi się zmierzyć. Chyba nie muszę dodawać, że nie tylko ona w tej książce zresztą.

Przetoczyłabym nawet tutaj jedną z jej wypowiedzi, ale wydaję mi się to nie na miejscu z racji na ilość przekleństw, które zostały w niej użyte, i to nie tylko w niej, ale w prawie każdej, jednak to nie jest w tym najgorsze. Najgorsze jest to, jak ta wypowiedź, ale i cała książka została napisana. Nie można nawet nazwać tego inaczej niż po prostu zwykłą tragedią.

Nie uratował jej nawet moment, w którym poznałam głównego bohatera i pojawiła się akcja, która myślałam, że choć trochę poprawi jakość tej historii, oczywiście się pomyliłam. Bo choć Michael, jak i wszystko to, co zaczęło dziać się później, miało ogromny potencjał, ten po raz kolejny nie został wykorzystany przez autorkę. No więc cóż, trudno.

O relacji Nessy i Michaela także nie widzę sensu głębiej się wypowiadać, ponieważ dla mnie po prostu jej nie było. Brak chemii i rozwinięć sytuacji sprawiło, że czułam się tak, jakby przez cały czas tylko i wyłącznie udawali. Zakochanie się? Nie wiem czym ono, jest dla samej autorki, skoro napisała to w taki sposób, ale na pewno nie właśnie tym, co przeczytałam w tej książce.

„Bad liar” to więc książka bez żadnego środka, naprawdę. Nie dzieje się w niej nic, co w jakikolwiek sposób mogłoby zachęcić do przeczytania. Niczego nie uczy, no, chyba że bycia najgorszą wersją siebie, bo właśnie to zapewnia główna bohaterka swoim zachowaniem. Nie przekazuje również żadnych wartości, szczególnie w aspekcie przyjaźni, co moim zdaniem pokazuję nam, jak bardzo jest ona niewarta marnowania na nią jakiegokolwiek czasu.

Dzięki temu wszystkiemu wiem jednak, że z całą pewnością nie sięgnę więcej po żadne inne książki spod pióra tej właśnie autorki, bo jedyne, co ma ona wspólnego z ich pisaniem, to właśnie to „Bad”, ale o tym przekonajcie się już sami.

Bad liar - Aleksandra Kondraciuk

[współpraca reklamowa z @wydawnictwoniezwykle]

Aż mi smutno.... DNF (moje serce krwawi).

Aż mi smutno.... DNF (moje serce krwawi).

• TBR
  • Chcę kupić