Jej wszystkie życia

Skarpa Warszawska
2024-04-10
2024-04-10
THRILLER

Po zidentyfikowaniu zwłok Deven potrafi powiedzieć tylko jedno zdanie: “To nie moja siostra”. W głowie jednak zaczynają tworzyć się pytania: “Gdzie jest Kennedy? Dlaczego policja próbuje jej wmówić, że ofiara to jest jej siostra?

Zdeterminowana, aby poznać odpowiedzi, postanawia otworzyć swoje prywatne śledztwo. Wkrótce zostaje wplątana w niebezpieczny świat tajemnic i kłamstw, w którym prawda miesza się z fikcją. Okazuje się również że nie znałam tak naprawdę swojej siostry.

Czy Kennedy na pewno zaginęła?
Co tak naprawdę kryje się za jej zniknięciem?

“Może tak naprawdę nigdy nie można poznać drugiej osoby? Nawet własnej siostry”

“Jej wszystkie życia” książka, która wzbudza mieszane uczucia. Z jednej strony wciąga w niebezpieczny świat intryg i tajemnic, a z drugiej czegoś w niej brakuje, a główna bohaterka jest taka nijaka, chwilami można pomyśleć, że śledztwo, które prowadzi, stało się jej obsesją. Fabuła jest chwilami przewidywalna, chociaż czyta się ją naprawdę szybko i z każdą przewracaną kartką, chociaż wiesz czego możesz się spodziewać, to nie masz ochoty odłożyć książki. Autorka stworzyła świetny thriller psychologiczny oparty na kłamstwach, żalu i tajemnicach.
Chociaż początek może nudzić, to zakończenie jest zaskakujące i czuję się mały niedosyt 🫣
I choć książka miała minusy to spędziłam z nią świetny czas i na pewno chętnie sięgnę po kolejne książki autorki.

Polecam ❣️

Kłamstwo lubi przekomarzać się z prawdą. Z premedytacja wykorzystuje chwile zwątpienia by siać zamęt w głowie.

W wezwanej na komendę Deven kumulują się pełne sprzeczności myśli. Jej siostra nie żyje, a ona ma zidentyfikować ciało. Na krótka chwile oddycha z ulgą gdy okazuje się, że nie należy ono do Kennedy.

Aura niepewności nie opuszcza jednak bohaterki, która angażuje się w swoje prywatne śledztwo.

Podąża po nici do kłębka by dotrzeć do sedna tajemnicy.

Kim była martwa kobieta?
Gdzie jest jej siostra?

Prawda tworzy ciemną otchłań. Brutalna pod swoją powłoka skrywa drugie dno naruszając wyobrażenia o rzeczywistości. Konfrontuje z przeszłością, a ta obnaża rodzinne dramaty.

Poprzez wplecione w fabule zapiski z pamiętnika Kennedy odkrywamy relacje niekompletną, która zaburza wizję szczęśliwej rodziny, a beztroskie dzieciństwo zamienia w krzywdę i smutek.

Wyparcie daje poczucie ulgi dopóki nie wylewa się z pełna mocą na światło dzienne.

Autorka wciąga czytelnika w mglista przeszłość bohaterów. Lawiruje po ścieżce utkanej z intryg zostawiajac po drodze mnóstwo niedopowiedzeń, które odkrywamy na kolejnych kartkach historii.

Za sprawą licznych zwrotów akcji do końca nie byłam pewna zakończenia, a to sprawiło że z ciekawością śledziłam poczynania Deven.

Aura niepewności nie opuszcza jednak bohaterki, która...

JEJ WSZYSTKIE ŻYCIA
@brianacoleofficial
@skarpawarszawska

Deven dostaje wiadomość o śmierci siostry Kennedy. Gdy zostaje wezwana do zidentyfikowania ciała z ulgą odkrywa, że to nie ciało Kennedy. Jednak zadaje sobie pytanie, gdzie jest jej siostra i kim jest zmarła kobieta. Aby znaleźć odpowiedź na swoje pytania zaczyna prowadzić własne śledztwo.

Czy można poznać kogoś do końca? Raczej nie... Każdy z nas skrywa tajemnice, mniejsze lub większe. Tak samo było w przypadku życia naszych bohaterek, czy uda się je odkryć?

Powieść porwała mnie od pierwszych stron i ciężko mi ją było odłożyć nawet na chwilę. Autorka stworzyła ciekawą historię, chwilami zaskakującą, chwilami troszkę przewidywalna, ale na pewno nie brakło w niej emocji. Autorka przeplata życie teraźniejsze z wpisami z pamiętnika jednej z bohaterek i wspomnieniami drugiej, co daje nam szersze spojrzenie na ich życie, emocje i postrzeganie świata. Po lekturze należałoby się zastanowić jak sami dobrze znamy swoich bliskich.

Bardzo mi podpasował styl pisarski autorki i na pewno sięgnę jeszcze po jej twórczość. A jeśli Wy macie ochotę na coś porywającego i wciągającego to polecam Wam "Jej wszystkie życia".

JEJ WSZYSTKIE ŻYCIA
@brianacoleofficial
@skarpawarszawska

Czy można poznać kogoś do...

Życie przepełnione sekretami. Skrywane prawdy dręczą i krzywdzą. Jedno niewinne kłamstwo pociąga za sobą lawinę zdarzeń. Oszukiwanie dziś, okłamywanie jutro. Ciągły fałsz, obłuda. Ciemna strona życia przykryta iluzją. Fałszywe ego. Wykreowana rzeczywistość staje się niszczącą siłą. Chore emocje spychają w otchłań zepsucia. Jeden błąd, jedna chwila może zmienić wszystko. Jedno nieprzemyślane zdarzenie może zaważyć na całym życiu, powodując poważne kłopoty. Ludzie często zawodzą. Okazuje się, że ci najbliżsi są całkiem inni niż sądziliśmy. Trzeba to zaakceptować. Nigdy nie zdołamy poznać do końca drugiej osoby. Jednym z powodów jest fakt, że ciągle się zmieniamy i podejmujemy nowe wyzwania życiowe.

Deven wezwana do zidentyfikowania zwłok, potrafi tylko powiedzieć: "To nie moja siostra". Dlaczego policja próbuje wmówić jej, że to ciało Kennedy? Kim jest nieżyjąca kobieta?

Deven rozpoczyna prywatne śledztwo podczas którego pojawia się coraz więcej niejasności. Kłamstwa gęste i oblepiające niczym pajęcza sieć wynurzają się. Odkrywa drugie życie siostry, pełne skaz. Uwikłana w zgubną grę, która doprowadza do nieszczęść. Krąg zacieśnia się, i niemal każdy zagubiony jest w szambie niemoralności.

Thriller owiany aurą tajemnicy. Opary niejasności intrygują i prowadzą krętą ścieżką przez mglistą przeszłość. Niepokojący i zdecydowanie zagadkowy.

Zapiski sprzed lat skrywane w pamiętniku obnażają prawdziwe emocje. Zaburzone relacje i ukryta rywalizacja. Obraz zdarzeń nabiera innego znaczenia. Ciągle towarzyszy ból utraty, a złe myśli przejmują kontrolę. Nieobecna matka i rozpad rodziny burzą dziecięcy świat. Smutek i rozpacz budzi bunt i agresję. Trzeba wykrzyczeć tę złość i skrzywdzenie.

Bohaterka przekonana o słuszności swych podejrzeń maniakalnie zatraca się w poszukiwaniach, by dotrzeć do prawdy, a ta staje się przerażająca. Tropy mnożą się, a każdy trzeba sprawdzić. Nonsens goni nonsens. Kontury rzeczywistości przybierają postać rozmazanego mirażu. Trudno stwierdzić, gdzie kończą się fakty, a zaczynają fantazje.

Lęk graniczy z paniką. Kobieta odpycha od siebie ulotne strzępy realności, by opóźnić w czasie to co nieuniknione. Brnie po grząskim i niepewnym gruncie, doszukując się złowieszczych śladów, które prowadzą w niebezpieczne rejony.
Polecam bardzo.

Zgadzam się z innymi opiniami co do tej książki i głównej bohaterki, że była nieco nijaka. Zabrakło w niej czegoś konkretnego, sama nie wiem jak to wytłumaczyć 😅 książka sama w sobie nie była zła, ale sporo przewidziałam. Było lekkie zakończenie także mimo wszystko lektura nie była najgorsza.

Największe sekrety i rywalizacja zwykle dotyczy rodziny. Nie inaczej jest w książce „Jej wszystkie życia”, w której akcja toczy się wokół dwóch sióstr. Jedna z nich zaginęła, druga nie może się z tym pogodzić i rozpoczyna swoje śledztwo. Tylko czy na pewno siostry są ze sobą tak zżyte i szczere jak się początkowo wydawało?

Thriller „Jej wszystkie życia” nie zaangażował mnie emocjonalnie, historia sióstr Deven i Kennedy jest niestety od początku dość przewidywalna. Uparcie krążyła mi po głowie myśl, że gdzieś już czytałam coś takiego. Sama fabuła wydaje się dość zawiła, pojawia się sporo wątków, które finalnie prowadzą czytelnika do ślepego zaułka.

Nie przypadł mi do gustu styl pisania Autorki, wiele sformułowań brzmiało dziwnie i nie sądzę, że jest to wina tłumaczenia, ponieważ taki klimat wybrzmiewa w całej książce. Główna bohaterka, Deven jest z jędrnej strony egoistyczna, z drugiej strony rzuca wszystko by szukać siostry. Zabrakło mi jakiejś konsekwencji w kreowaniu tej postaci, bo efekt końcowy jest raczej dość nijaki.

W książce panuje klimat tajemnicy i sekretu. Dobrym pomysłem było przeplatanie fabuły fragmentami pamiętnika małej Kennedy, co wprowadza interesujący motyw. Jednak zastosowanie utartych schematów spowodowało, że zakończenie nie było żadnym zaskoczeniem. Ja się w tej historii nie odnalazłam, ale może Wam się spodoba.

Thriller „Jej wszystkie życia” nie zaangażował...

Dla Deven Reynolds niedzielny poranek staje się serią koszmarnych dni. Odwiedza ją policja z informacją że jej siostra Kennedy została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Przyczyna śmierci - przedawkowanie narkotyków. Deven wraz ze swoim chłopakiem jadą do kostnicy potwierdzić czy to siostra bohaterki książki. Od monentu zobaczenie zdjęcia zwłok Deven wie i czuje, że jej siostra nie żyje. Na własną rękę postanwiawia się dowiedzieć prawdy. Kim była młodsza siostra?czym się zajmowała? Fakty które odryje z szokują a na dodatek jej prywatne życie się posypie jak domek z kart.
Thriller psychologiczny oparty na fabule o dwóch siostrach, młodszej i starszej. Śledztwo która przeprowadzone przez Deven, ukarzą kim tak naprawdę była Kennedy oraz czym się zajmowała. Początkowo w fabułę nie potrafiłam się wgryźć, z czasem z każdą nową stroną książki czułam że sama znam odpowiedź na wiele pytań które sobie zadawała Deven i rozwiązanie śledztwa mam już w rękach jako czytelnik. Nic mylnego. Autorka tak poprowadziła fabułę i akcję książki, że wszystkie moje ustalenia obaliła. Zdecydowanie talent thriller pod koncie książki naprawdę ciągnął mnie. Jeszcze więcej pytań, a brak odpowiedzi, aż do momentu spotkania się głównej bohaterki z siostrą. Ale czy na pewno ta osoba to jej siostra. Wiele tajemnic, sekretów z przeszłości, kłamstw wyjdzie na jaw odnośnie relacji dwóch sióstr. A zakończenie może wbić w fotel. Dobra historia ale jedynie pod koniec książki, początek bardzo nudny i słabo rozwinięta fabuła i akcja.

Skomplikowane sprawy rodzinne przyczyniły się do tragedii, ale również do wielu niedopowiedzeń i niewiadomych, ukrytych przed światem.
Deven dostaje informację z policji o śmierci przyrodniej siostry Kennedy, musi udać się na wskazane miejsce i zidentyfikować ciało. Kobieta odrzuca od siebie myśli, że to jest Kennedy, wypiera wszystkie przypuszczenia na ten temat. Pod wpływem głębokich emocji postanawia przeprowadzić swoje prywatne śledztwo i udowodnić, że zwłoki kobiety okazanej przez policję to nie jest jej siostra. Wszystkie klocki układanki powoli wchodzą na swoje miejsce, a Deven coraz bardziej zaczyna wikłać się w niebezpieczną dla siebie historię. Odkrywane tajemnice dotyczące siostry budzą ogromny strach i obawy, a sama prawda staje się zdecydowanie szokująca...

Poprzez wplecione wątki z pamiętnika Kennedy poznajemy bliżej uczucia i emocje, które jej towarzyszyły gdy była nastolatką. Dzięki tym krótkim wpisom przenosimy się do wcześniejszych lat życia obu przyrodnich sióstr i zagłębiamy się w myśli i trudne wybory Kennedy. Pozwala nam to na szerszy pogląd i refleksję, co kierowało dziewczynką, w tym trudnym okresie jej życia.

Świetny, intrygujący thriller, który wciąga w swoją zawiłą, pełną tajemnic akcję. Autorka bardzo ładnie zagrała na emocjach czytelnika, prowadząc fabułę pełną niedopowiedzeń przez strony powieści. Ładnie wykreowana główna bohaterka, która prowadzona jest poprzez poszczególne etapy swojego życia. Z ogromną ciekawością i zainteresowaniem śledzimy jej losy. Postacie w książce są bardzo różnorodne, dzięki czemu mamy tu całą gamę charakterów, większość z nich zdecydowanie negatywnych. Wiele ciekawych, trzymających w napięciu zwrotów akcji, zakończenie zaskakujące. Zdecydowanie polecam książkę wszystkim czytelnikom, a szczególnie osobom, które lubią rozwiązywać trudne zagadki.

„Jej wszystkie życia” to porywający thriller pełen rodzinnych sekretów, tajemnic i żalu. To thriller, który sprawia, że nie można się od niego oderwać i pozostać wobec niego obojętnym.

Autorka zgrabnie wciąga nas w wir wydarzeń i atmosferę tajemniczości. Strona za stroną cofamy się w przeszłość Daven i jej siostry, aby odkryć z bohaterką, że wcale nie znała bliskich sobie osób.
Labirynt zawiłych rodzinnych relacji, ukrytych motywów, rywalizacji pomiędzy rodzeństwem sprawiają, że w głowie Czytelnika kotłuje się coraz więcej pytań na które wcale nie tak łatwo znaleźć odpowiedzi. Są momenty, w których napięcie sięga zenitu, a zwroty akcji mieszają w głowie. Jeżeli tak jak ja wczujesz się w postać Daven będziesz się zastanawiać czy to wszystko prawda, czy może już obłęd, bo jeżeli prawda to jest ona brutalna…

Podoba mi się jak Autorka oddała wszystkie emocje bohaterów. Żal, gorycz, niewypowiedziane zdania to wszystko wisi w powietrzu i dodaje książce niezwykłego realizmu. Postać głównej bohaterki to cudo - niejednoznaczna, skomplikowana, umiejętnie maskująca swoje emocje, zacięta, pełna determinacji, ale i przy tym momentami naiwna. Ukazuje się bardzo dwuznacznie i tak naprawdę do samego końca nie można jej rozgryźć. Podobnie zresztą jak samego zakończenia, które do ostatniego rozdziału jest jedną wielką niewiadomą, której można się domyślać, ale z całą pewnością nie w 100%.

„Jej wszystkie życia” to świetnie napisany thriller z rodzinnymi „smaczkami” w roli głównej. Od samego początku po ostatnią stronę trzyma w napięciu i zdecydowanie zbyt szybko się kończy. Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

„Jej wszystkie życia” to książka, której jedna z bohaterek jest trochę zakręcona, przez co sama fabuła jest trochę zagmatwana i wymaga większego skupienia się. Ale nie oznacza to, że książka jest zła. Wręcz przeciwnie. Wciąga od pierwszych stron i sprawia, że czytelnik jest ciekawy o co w niej właściwie chodzi.
Jest to thriller o sekretach i rywalizacji pomiędzy rodzeństwem.
Pewnego dnia Daven odwiedza policja z informacją, że ma zidentyfikować zwłoki. Ciało podobno należy do jej siostry. Moje podejrzenia wzbudziło już to, że nie pokazano jej Kennedy, ale tylko jej zdjęcie. Daven od razu powiedziała, że to nie jej siostra. Kim zatem jest kobieta na zdjęciu? Co stało się z Kennedy?
Daven bierze sprawy w swoje ręce i przeszukuje najpierw jej mieszkanie, a później odwiedza osoby które mogły ją znać. Szybko zostaje wplątana w sieć tajemnic i kłamstw, a to co odkryła sprawiało, że zastanawiała się czy na pewno znała swoją siostrę. Gdzie się ona podziewa? I czy chce być na pewno odnaleziona?
Książki nie czyta się za szybko, ale muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych lektur, jakie miałam okazuje przeczytać w tym roku. Posiada niezwykle skomplikowane postacie i mroczny klimat. Tempo akcji jest dość szybkie i na pewno nie można powiedzieć, że nic tu się nie dzieje. Bo dzieje się i to dużo. Thriller trzyma w napięciu od pierwszych stron i intryguje z każdym kolejnym rozdziałem. Nie potrafiłam książki odłożyć, aż nie poznałam prawdy.

Jest to thriller o sekretach i rywalizacji pomiędzy...

• Briana Cole
  • Empik audio powieści

Dodaj cytat z książki Jej wszystkie życia