Adwokat diabła

Okładka książki Adwokat diabła Steve Cavanagh
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Adwokat diabła
Steve Cavanagh Wydawnictwo: Albatros Cykl: Eddie Flynn (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Eddie Flynn (tom 6)
Thriller prawniczy Kryminał Zaginięcie Matactwa Prokurator

Wyróżniona opinia i

Adwokat diabła

przeczytanych książek 1131 napisanych opinii 1063

Absolutnie fantastyczna! Vibe filmów typu „Ludzie honoru”. Wartka akcja, antybohaterowie, których nienawidzisz od pierwszej strony i protagoniści, o których drżysz. Warta zarwania nawet nocy poślubnej:)

Doskonała lektura rozrywkowa, jednak nie edukacyjna. Bohaterowie zachwycają swoja siłą oddziaływania, zaangażowaniem i ciekawymi charakterami, jednak fabuła zakrawa o fantastykę. Ani taki proces, ani siejący się gęsto trup, ani również postępowanie adwokata i sprzyjające mu zbiegi okoliczności w realnym świecie nie moglyby mieć miejsca.

Wina i kara.

Bezkompromisowy prawnik Eddie Flynn powraca! "Adwokat diabła" to najnowsza książka bestsellerowego autora thrillerów prawniczych, Steve’a Cavanagha. Błyskotliwa, wciągająca i wartka akcja powieści składa się na całokształt, dla którego bez wątpienia warto zarwać noc.

Charyzmatyczny prawnik Eddie Flynn powraca i trafia na swojego najgroźniejszego przeciwnika! Ten człowiek wygrał każdy proces. Bo to on stoi za każdym zabójstwem. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Randal Korn, ambitny i pewny siebie prokurator okręgowy, lubuje się w posyłaniu oskarżonych do celi śmierci i oglądaniu ich egzekucji. Nawet jeśli wcale nie są winni...

Niesłusznie uwięzionemu mężczyźnie, Andy’emu Dubois, grozi kara śmierci za zabicie młodej dziewczyny. Korn zdążył już zaaranżować cały proces tak, by zapewnić sobie kolejne szybkie zwycięstwo i wyrok skazujący. Jedynym pionkiem, którego nie ustawił na swojej szachownicy, jest Eddie Flynn.

Błyskotliwy i przebiegły adwokat, który zanim zaczął działać zgodnie z prawem, przez lata sam je łamał, ma zaledwie siedem dni na uratowanie niewinnego człowieka przed skorumpowanym systemem. I na znalezienie prawdziwego mordercy. Za tydzień sędzia odczyta wyrok. Ale czy Eddie dożyje, by go usłyszeć?

Thriller wciąga już od pierwszych stron. Wątek kryminalny skonstruowano w książce bardzo dobrze i przekonująco, jednak najlepsze fragmenty książki to te dotyczące aspektów psychologicznych prowadzonego przez Flynna śledztwa. Kawał świetnej i trzymającej w napięciu literatury!

Cavanagh mógł się tą książką zapędzić w kozi róg i pogrzebać jako autor, a jednak… wybrnął :) To nie tylko jedna z lepszych książek jego autorstwa, ale także jeden z lepszych thrillerów prawniczych w ogóle – a już na pewno w ostatnich latach. Brawo!

Albatros - jak zawsze dzięki!

#adwokatdiabła #stevecavanagh #eddieflynn #thriller #kryminał #cosnapolce #czytamksiazki #czytamkryminały #dobraksiazka #albatros #wydawnictwoalbatros #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

Wina i kara.

Steve Cavanagh to niekwestionowany mistrz thrillerów prawniczych, którego książki zachwycają mnie od lat. Jego twórczość odkryłam przypadkiem, zrzucając z księgarnianej półki powieść „Zarzut” – uznałam to za znak od losu, wróciłam ze swoim egzemplarzem do domu i … przepadłam w amerykańskim świecie prawników, sędziów oraz prokuratorów.

„Adwokat diabła” to kolejna część z serii z Eddiem Flynnem, zdolnym adwokatem, byłym oszustem (według samego bohatera „między tymi zawodami nie ma za dużej różnicy”),człowiekiem niezdolnym do kompromisów, ale posiadającym wrodzony - nieco dziwny, ale jednak - kompas moralny. Historia toczy się w charakterystycznym dla powieści autora intensywnym tempie, obfitym w napięcie i emocje zwrotom akcji oraz mających zabawne brzmienie dialogom. Oczywiście nie brak tu błyskotliwych bohaterów, pełnym pasji, złości i ambicji.

Tym razem Autor skupia się na obronie niesłusznie obciążonego zarzutami młodego Afroamerykanina, który padł ofiarą mordercy ukrytego za piastowaną funkcją i przepisami prawa. Ta skomplikowana, złożona sprawa przypomina mi motyw znany ze słynnej powieści Harper Lee „Zabić drozda”. Jak zwykle nie zawiodłam się na treści oraz stylu Cavanagha! Powieść przeczytałam z niesłabnącym zainteresowaniem, zaskoczona niektórymi wątkami i bohaterami muszę napisać, że to prawdopodobnie jedna z lepszych powieści jego autorstwa. Dodam tylko, że znajomość poprzednich części serii nie jest niezbędna. Także śmiało, to świetna książka!

„Adwokat diabła” to kolejna część z...

To moje drugie spotkanie z Stevem Cavanagh’iem i jestem już w 100 % pewna, że jego książki mogę brać w ciemno.

Prokurator okręgowy Alabamy Randal Korn zawsze żąda kary śmierci i nie spocznie jeśli nie pośle skazanego na krzesło elektryczne. Młodziutkiemu Andy’emu Dubois zarzuca się morderstwo jego koleżanki z pracy. Celem prokuratora jest wyrok śmierci, jednak Andy jest najprawdopodobniej niewinny. Eddie Flynn ze swoim zespołem podejmuje się przegranej w założeniu obrony. Nie jest to łatwe gdy wszyscy stoją przeciwko niemu, gdy dowody są doskonale spreparowane, a jego klientem jest Afroamerykanin. Gorącą ziemie Alabamy rozgrzewa nie tylko proces, ale również krwawy plan lokalnych przedstawicieli ochrony białej rasy, który ma wstrząsnąć całym krajem.

Powieść ta jest wielowarstwowa, czytając ją zagłębiamy się w jej kolejne zakamarki i odkrywamy kolejne elementy. Nie jest to tylko kryminał sądowy, pełno tutaj wątków społecznych, które nie tylko dają do myślenia, ale też budzą w nas lęk i bunt.

Uwielbiam czwórkę głównych bohaterów stanowiących zespół obrony Andy’iego Dubois. Każdy z nich jest kompletny, charakterny, z przeszłością i nie zawsze jest kryształowy. Gdybym miała wybierać z jakim fikcyjnym bohaterem chcę porozmawiać, to były ktoś z nich, a najlepiej cała czwórka.

Ten kryminał jest dojrzały, przemyślany. Pełno w nim zwrotów akcji, pełno emocji. Gdy się go czyta oczy się otwierają szeroko, dłonie zaciskają w pięści i trzeba kontrolować oddech, bo akcja tak pędzi i meandruje, że zapomina się oddychać. Nie trudno jest z nim zarwać noc. On sam się czyta.

Atmosfera jest smolista, niebezpieczeństwo czai się w każdym zaułku, giną kolejne osoby powiązane ze sprawą, a sprawiedliwość to pojęcie zapomniane. Nigdy tak nie bałam się o bohaterów jak właśnie w tej książce.

Genialne sceny sądowe dostarczają tyle samo adrenaliny co same śledztwo.

Piekielnie dobrze czyta się „Adwokata diabła”. Dajcie się zaczarować Cavanagh’owi.

Tym razem Eddie Flynn musi zmierzyć się z samym diabłem.

“Adwokat diabła” to już szósta część wspaniałego cyklu z Eddiem Flynnem. Jej autor, Steve Cavanagh, znakomicie łączy w swoich książkach elementy charakterystyczne dla thrillera oraz opisy przewrotnych, błyskotliwych i brutalnych procesów sądowych. Takie połączenie, któremu towarzyszy grono znakomitych i inteligentnych bohaterów, to prosta recepta na sukces i zdobycie uznania czytelników.

Sceny rozgrywające się w sądzie, zagrania nie zawsze zgodne z prawem, przesuwanie moralnych granic i wielkie ryzyko. Taki scenariusz jeszcze niedawno kojarzył mi się przede wszystkim z Grishamem. I wtedy na scenę wkroczył Cavanagh i pokazał, że mistrz gatunku wcale nie musi być tylko jeden. Jako wielka entuzjastka tego typu powieści nie mogłam przejść obojętnie obok takiej pokusy. Spotkałam się z Eddiem Flynnem i całkowicie przepadłam.

Choć główny bohater jest ujmujący i przyciąga niczym magnes, w tym tytule nie tylko on gra pierwsze skrzypce. Na stronach książki mamy okazję, by przekonać się, jak może wyglądać zło w ludzkiej postaci. W przeciwieństwie do Flynna, prokurator Korn nie dba o ludzkie dobro. Wręcz przeciwnie. Lubi patrzeć na cierpienie, do swoich celów wykorzystując stanowisko prokuratora okręgowego i zawodny system prawny. Można powiedzieć, że to morderca, który nie musi brudzić sobie rąk. Kreacją tej postaci, umotywowaniem jej działań i psychologicznym zarysem autor zyskał mój szacunek i uznanie.

„Adwokat diabła” to powieść, przy której nie sposób się nudzić. Od pierwszych stron czytałam tę historię z dużym zainteresowaniem, a kolejne rozdziały dostarczały mi jeszcze więcej przyjemności, rozrywki i satysfakcji. Czy kojarzycie to uczucie, kiedy podczas czytania żałujecie, że nie możecie poznać wszystkich wątków jak najszybciej, ponieważ rozpiera Was ciekawość, ale z drugiej strony lektura przynosi tyle pozytywnych uczuć, że myśl o jej zakończeniu wywołuje swego rodzaju melancholię? Dokładnie tak odbierałam tę powieść.

Cavanagh stworzył zajmującą, mroczną i dopracowaną opowieść, która nie pozwala czytelnikowi na pewność siebie. Możemy zgadywać, rozpracowywać poszczególne tajemnice, łączyć ze sobą różne wątki, bawić się teoriami. Ale nie mamy szans, by poznać zakończenie, dopóki autor nie stwierdzi, że nadszedł odpowiedni moment, by ujawnić przygotowane niespodzianki. Już wcześniej książki Cavanagh zrobiły na mnie ogromne wrażenie. „Adwokat diabła” nie ustępuje ani na krok poprzednim tytułom z tej serii.

Niezwykle ważnym elementem całości jest przyjazny czytelnikowi styl opowiadania. Autor pisze lekko, sprawnie przelewa myśli na papier, znajduje balans między opisami a dialogami. Przede wszystkim jednak na męczy i nie nuży. Potrafi pokazać proces sądowy, jakby to była najbardziej intrygująca i pasjonująca rzecz na świecie, zapraszając czytelnika do udziału w tej prawniczej rozgrywce.

Jeśli cenicie mocne zagrania, pogłębiające się napięcie, zwroty akcji i mroczne niespodzianki, a przy tym nie odstraszają Was meandry prawa, opisy scen sądowych i fragmenty procesów, nie powinniście się zastanawiać nawet przez moment. „Adwokat diabła” to książka dla Was.

Tym razem Eddie Flynn musi zmierzyć się z samym diabłem.

Polecam

Polecam

W poszukiwaniu thrillerów prawniczych, które zapewnią mi niekłamaną rozrywkę na kilka długich godzin, zawsze kieruję się w stronę prozy Steve Cavanagha. Jestem wierną fanką wszystkich jego powieści. Autor bowiem za każdym razem potrafi pozytywnie mnie zaskoczyć i chociaż porusza się znaną sobie trasą to wciąż wyodrębnia świeżość, która wprowadza czytelnika w liczne ślepy zaułki.

"Adwokat diabła" daje mocno do myślenia, ponieważ sięga po współczesne wartości. Steve Cavanagh wprowadza nas bowiem w sam środek osądu moralnego i rozkłada na czynniki pierwsze ludzkie odruchy. Wraz z bohaterami próbujemy zatem rozwikłać zagadkę egoizmu, dążenia do realizacji własnych celów a także budowania szczęścia na nieszczęściu innych. Względy moralne, lojalność a także odruchy człowieczeństwa zostaną tutaj nadszarpnięte w intensywnej fabule, która na przestrzeni ponad 500 stron zaskakuje dopracowaniem, dynamiczną akcją, nieszablonowymi zwrotami akcji a także skrajnymi emocjami, które otulają nas z każdej strony. Przygotujcie się zatem na moc atrakcji i opowieść od której ciężko będzie się oderwać.

Wszystko rozpoczyna się od procesu człowieka niewinnie skazanego. Andy’emu Dubois grozi kara śmierci za zabicie młodej dziewczyny, ale prawnik Eddie Flynn nie pozwoli na taką niesprawiedliwość. Zna mroczną stronę świata, w którym pracuje i nie spocznie, nim nie wyznaczy prawdziwego winnego całego zamieszania. Doskonale jednak wie w jak duże kłopoty wpadł i jak trudno będzie mu dowieść swoich racji, ponieważ ambitny i pewny siebie prokurator Randal Korn, który wygrywa każdy proces, jest jednocześnie skorumpowany i pozbawiony sumienia. Przed każdym z bohaterów pojawi się długa droga do tego, by udowodnić swoją tezę i powstrzymać zło, które w ludzkiej skórze otacza skorumpowany system. Mają tylko siedem dni na to, by opowiedzieć się po odpowiedniej stronie.

To ciężka historia, w której każdy ruch bohaterów wydaje się mieć podwójne znaczenie. Autor rozkłada na czynniki pierwsze sylwetkę głównych postaci i pokazuje jak złożony potrafi być człowiek. Upodobanie do morderstw, obserwowanie skazańców a także dążenie do ludzkiej krzywdy wydają się być w tej historii na porządku dziennym. Przewracamy zatem kolejne strony i drżymy o niepewne jutro niesłusznie skazanych przez system, mając nadzieję, że wszystko potoczy się w dobrym kierunku. Autor jednak wprowadza nas w ślepe zaułki, nieustannie zaskakuje i daje do myślenia, budując odpowiednio gęstą atmosferę i otaczając nas skrajnymi emocjami. Dużo się dzieje, akcja jest dynamiczna a my nie potrafimy oprzeć się przekonaniu, że im więcej stron przerzucimy, tym więcej nieoczywistych zdarzeń będzie na nas czekało, łącznie z nieodkrytymi jeszcze faktami wypełniającymi luki pomiędzy pytaniami pozostawionymi bez odpowiedzi.

"Adwokat diabła" to kolejna udana pozycja w dorobku autora. Lektura w pełni przemyślana, prowadząca czytelnika przez szereg ponadczasowych wartości a także mocno dająca do myślenia. Analizujemy kwestie moralne, dostrzegamy różnice między dobrem a złem, a także przyglądamy się ludzkiej naturze stworzonej do przerażających czynów. Skrajne emocje otulają nas z każdej strony i przywołują dreszcz przerażenia a my z zapartym tchem przerzucamy kolejne strony, by jak najszybciej dowiedzieć się co wydarzy się dalej. Jeśli szukacie thrillera, w którym wszystko może się wydarzyć: oto idealna propozycja dla Was.

Dla miłośników "Zabić drozda" to pozycja wręcz obowiązkowa. Czy coś się zmieniło od czasów zmagań Atticusa? Ano, sami oceńcie. Lektura nie jest wciągająca, ona wręcz obezwładnia.

Jedna z najmroczniejszych ksiazek Steve'a Cavanagh, jaka przeczytalam do tej pory. I choc nie ma tutaj zgadki kto zabil, bo od poczatku w zasadzie wiemy, ze oskarzony nie jest sprawca, to ksiazka nie pozwala sie oderwac do ostatniej strony. Mamy tu duszna atmosfere malego miasteczka w Alabamie, gdzie w powietrzu po prostu wisi zlo. Z kazda przeczytana strona atmosfera sie zageszcza, poznajemy coraz mroczniejsze sekrety kazdej z postaci, a przy okazji autor serwuje nam co chwile plot twisty, ze nie ma nawet czasu na zlapanie oddechu. A przy okazji swietna gratka dla fanow filmow czy ksiazek, ktorych akcja rozgrywa sie w duzej czesci na sali sadowej.
Jak zwykle swietna pozycja tego autora, czekam na kolejne.

• Thriller
  • Kryminał